Τηλενουβελοτρέλα
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
AuthorMessage
Άσχετη

Άσχετη


Posts : 76
Join date : 2015-08-13

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptyMon Nov 30, 2020 1:53 pm

Ωραίο βιβλίο το "ένα δέντρο μεγαλώνει στο Μπρούκλιν". Το διάβασα πριν πάρα πολλά χρόνια. Υπάρχει και σε ραδιοφωνικό θέατρο στο youtube (με Ματίνα Καρρά, Ντίνο Καρύδη κ.α.) αλλά δεν το έχω ακούσει ως θέατρο. Τώρα με τον υποχρεωτικό εγκλεισμό και τη μόνη διέξοδο να πας πουθενά να είναι το σούπερμαρκετ (ούτε της άθλησης είμαι, ούτε σκύλο έχω) διάβασα τον Τρελαντώνη της Πηνελόπης Δέλτα που δεν έτυχε να το διαβάσω μικρή και τους Επτά επί Θήβας και τις Ικέτιδες του Αισχύλου (σε μετάφραση εννοείται). Μια απ' αυτές τις μέρες λέω να αρχίσω τους Πέρσες του Αισχύλου. Γενικώς το έχω ρίξει στην αρχαία τραγωδία.

mel and paola like this post

Back to top Go down
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptyWed Dec 16, 2020 11:42 am

Ωραιο βιβλιο ο Τρελαντωνης!
Εγω δεν θελω τραγωδια και δραμα οποτε επιασα τα κλασικα αγαπημενα YA Smile Smile
Διαβαζω Οι φωτεινοι-3 -Οπαλιος.
Το κακο ειναι οτι ο Ψυχογιος δεν θα εκδοσει τα αλλα 2 βιβλια της σειρας.
Πολυ σπαστικο να μενουν οι σειρες ανολοκληρωτες. aaaaaa
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptySun Dec 20, 2020 11:07 am

Διαβάζω το Γόβες και γλυκιές αμαρτίες! Ναι, τελικά υπήρχε στην βιβλιοθήκη το παρήγγειλα και μου το έστειλαν μαζί με άλλα xara . Χορταστικό κι αυτό όπως και τα δύο άλλα της Τζόαν Χάρις που έχω διαβάσει, επειδή όμως όλα συνδέονται ίσως πρέπει να ψάξω και για την Καυτή σοκολάτα kati diakrinw  meleth . Αλήθεια ποιός είναι ο μπαμπάς της Ανούκ aporia ;

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

Αλμοδοβαρεμένη and paola like this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptyThu Jan 14, 2021 4:38 pm

Τελειώνω την Πατρίδα του Φερνάντο Αραμπούρου, ένα μυθιστόρημα σχετικό με την βασκική τρομοκρατία. Σίγουρα είναι ένα βιβλίο που θα έχει αναλυθεί πολύ (έγινε και σειρά), εγώ θα σταθώ στους χαρακτήρες, πολύ ρεαλιστικοί. Τόσο που συμπάθησα περισσότερο τον τρομοκράτη κι ας
Spoiler:
.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptyWed Jan 20, 2021 10:19 am

Άρχισα και τελειώνω Το κορίτσι που διάβαζε στο μετρό. Είναι μικρό βιβλίο. Αν είστε φανατικοί βιβλιοφάγοι θα ταυτιστείτε!

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2168
Join date : 2015-08-13

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptyFri Jan 22, 2021 2:25 am

Μόλις τελείωσα "Το αίνιγμα της κερασόπιτας" της Βάσιας Ακαρέπη. Η πρωταγωνίστρια εκτελεί συνταγές γλυκών που της κληροδότησε η θεία της για να ανακαλύψει ένα μυστικό που αφορά το παρελθόν και των δύο. Συμπαθητική ιστορία με πρωτότυπη εξέλιξη.
Άρχισα "το βιβλίο των ψευδαισθήσεων" του Πολ Ώστερ.

paola likes this post

Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptyFri Jan 22, 2021 1:44 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Μόλις τελείωσα "Το αίνιγμα της κερασόπιτας" της Βάσιας Ακαρέπη. Η πρωταγωνίστρια εκτελεί συνταγές γλυκών που της κληροδότησε η θεία της για να ανακαλύψει ένα μυστικό που αφορά το παρελθόν και των δύο.  
Άρχισα "το βιβλίο των ψευδαισθήσεων" του Πολ Ώστερ.

Σα σύλληψη μου θυμίζει τα 5/4 από πορτοκάλι της Τζόαν Χάρις. Εκεί η Φραμπουάζ κληρονομεί το τετράδιο-ημερολόγιο με συνταγές της μάνας της. Ένιωσα περίεργα μ' αυτό το βιβλίο. Διαβάζεις για παιδιά που συνεργάζονται με τους κατακτητές για μικροδωράκια. Από τη μια λες παιδιά είναι, αθώα. Από την άλλη αθώα αθώα η άλλη 9 χρόνων ήξερε να ερωτευθεί τον Γερμανό αξιωματικό thymos . Ωστόσο στήριξα την Φραμπουάζ κάποιες φορές.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2168
Join date : 2015-08-13

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptySat Jan 23, 2021 1:35 am

mel wrote:
Σα σύλληψη μου θυμίζει τα 5/4 από πορτοκάλι της Τζόαν Χάρις. Εκεί η Φραμπουάζ κληρονομεί το τετράδιο-ημερολόγιο με συνταγές της μάνας της.
Συνεπώς η ιδέα δεν είναι και τόσο πρωτότυπη όσο νόμιζα. Αλλά είναι πρωτότυπη η εξέλιξη. Έπαθα σοκ όταν αποκαλύφθηκε το μυστικό της ανιψιάς No emetos Θα ήθελα να διαβάσω τα 5/4 πορτοκάλι, μα πρέπει να το βρω πρώτα.
mel wrote:
Από την άλλη αθώα αθώα η άλλη 9 χρόνων ήξερε να ερωτευθεί τον Γερμανό αξιωματικό thymos . Ωστόσο στήριξα την Φραμπουάζ κάποιες φορές.
H 9χρονη που ερωτεύτηκε το Γερμανό είναι η Φραμπουάζ; Μήπως την κούρεψαν κιόλας μετά τη λήξη του πολέμου;

paola likes this post

Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptySat Jan 23, 2021 9:12 am

Η Φραμπουάζ ήταν αλλά δεν έχασε τα μαλλάκια της. Επειδή ήταν η πιο μικρή, τα αδέρφια της την άφηναν στο περιθώριο. Αυτή που πληρώθηκε από τη ζωή ήταν η μεγάλη της αδερφή. Η μητέρα της που ήταν ερωμένη του Γερμανού την γλίτωσε με ένα λιντσάρισμα χωρίς συνέπειες.
Ξεχωρίζω την στιγμή που εκπληρώνεται η ευχή της Φραμπουάζ με τον τρόπο που εκείνη δε θα ήθελε ποτέ να εκπληρωθεί.
Η Ανούκ στο "Γόβες και γλυκιές αμαρτίες" την αναφέρει στις αναμνήσεις της.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

Αλμοδοβαρεμένη and paola like this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptySat Jan 23, 2021 3:45 pm

Το "Αινιγμα της κερασοπιτας" το εχω αλλα βρισκεται στις ντανες με τα αδιαβαστα. lygmos
Το βιβλιο που ξεκινησα τελος του 2020 και ακομα xartomanthla δεν εχω τελειωσει λογω ελλειψης χρονου ειναι "Ο ηλιος του μεσονυκτιου" Ειμαι Twilight fan. Razz

Αλμοδοβαρεμένη likes this post

Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptyWed Jan 27, 2021 6:23 pm

Διαβάζω τον Χαμένο Παράδεισο του Έκτορ Αμπάδ Φασιολίνσε. Η πρώτη φράση που μου ήρθε για να περιγράψω αυτό το βιβλίο είναι ότι με ταξίδεψε. Μετά σκέφτηκα πολύ κλισέ, όμως πραγματικά με μετέφερε κάπου αλλού, πολύ μακριά.
Η δεύτερή μου σκέψη ήταν γιατί δεν είπα το ίδιο για άλλα μυθιστορήματα που επίσης διαδραματίζονταν σε ξένες χώρες. Νομίζω γιατί το Παρίσι ή η γαλλική επαρχία δε φαντάζουν στη σύγχρονη εποχή και τόσο μακρινά. Εδώ όλα είναι διαφορετικά, το κλίμα, η φύση, οι κοινωνικές συνθήκες με τους παραστρατιωτικούς και τους παρακρατικούς... Είναι τόσο όμορφες οι περιγραφές της παραδεισένιας φάρμαςexwtiko nhsi synefaki ...
Απολαμβάνω τον τρόπο που τα διηγείται ο συγγραφέας, μέσα απ' την οπτική τριών αδερφών.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptySat Feb 13, 2021 4:00 pm

Μα αυτη ειναι η μαγεια του καλου βιβλιου mel μου,να σε ταξιδευει.... synefaki
Εγω ακομα να τελειωσω με τον ¨Ηλιο του μεσονυκτιου" ,οκ δεν θυμαμαι να μου εχει ξανασυμβει να αργω τοσο με ενα βιβλιο. Παω για ρεκορ. mou shkwthhke h trix
Οπως ειπα ειναι η ελλειψη χρονου αλλα και η κουραση που το βραδυ δεν μου επιτρεπει να διαβασω πολυ.Και το συγκεκριμενο εχει 800 σελιδες. Θελω ακομα καμια 200αρια.

mel likes this post

Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptyFri Feb 19, 2021 10:46 am

Διαβάζω το νουάρ -όνομα και πράγμα για να κάνω κι ένα λογοπαίγνιο Wink , Little Scarlet. Η υπόθεση αφορά τον φόνο μιας νεαρής μαύρης και εκτυλίσσεται την περίοδο των ταραχών τότε που ήταν στα πάνω του το φυλετικό ζήτημα στην Αμερική. Στην αρχή διάβαζα περιστατικά διακρίσεων και προκατάληψης και έπιανα τον εαυτό μου να μην τα πιστεύει, κάποιες φορές είμαι εντελώς αλλού, λες και δεν ξέρω σε ποιόν κόσμο ζω.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptyFri Mar 05, 2021 9:35 am

Διαβάζω τη Μαφία στις πέντε ηπείρους, μια έρευνα για την εξάπλωση της παγκοσμίως. Όλο αναφέρεται στην Καλαβρία, το Ασπρομόντε, τη Ντραγκέτα (από το "άνδρας") και έχει κάτι ονόματα όπως Πιρομάλι (σύμπτωση; ) και Αρτσιντιάκονο, τι στο καλό όλη τη Μαφία εμείς τη στήσαμε scratch ;

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptySat Mar 06, 2021 4:25 pm

Διαβασα το βιβλιο Η 2η ευκαιρια του James Patterson.Μου αρεσε οπως και το πρωτο της σειρας.
Τα ειχα παρει πολυ οικονομικα παλιοτερα προσφορα σε εφημεριδα,αλλα αν ηξερα οτι θα μου αρεσαν τοσο θα επαιρνα και τα υπολοιπα.
Τωρα διαβαζω το "Παιζοντας με την φωτια" της Nora Roberts.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptyFri Mar 26, 2021 9:06 am

Διαβάζω την Κάρι μας και κατανοώ την "παραστρατημένη" ηρωίδα.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2168
Join date : 2015-08-13

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptySat Mar 27, 2021 10:27 am

mel wrote:
Διαβάζω την Κάρι μας και κατανοώ την "παραστρατημένη" ηρωίδα.

Carrie του Στίβεν Κινγκ;

Εγώ διαβάζω τη Λωξάντρα της Μαρίας Ιορδανίδου. Καιρός ήταν.

paola likes this post

Back to top Go down
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptySat Mar 27, 2021 3:22 pm

Εγω διαβαζω το βιβλιο "Ο Δουκας κι εκεινη' της Jullia Quinn.
Το βιβλιο το ειχα αγορασει (και τα επομενα) λιγο καιρο μετα που ειχε κυκλοφορησει,και το ειχα στα αδιαβαστα. Και μετα εγινε το μεγαλο μπαμ στο Netflix με την σειρα.
Στην αρχη ειπα να μην δω καθολου την σειρα γιατι παντα σε τετοια θεματα λεω "Πρωτα διαβαζεις, μετα βλεπεις" . Smile
Για να μην χανεται η μαγεια της πρωτης αναγνωσης.
Ειδα ομως 3 επεισοδια δεν κρατηθηκα. amor2
Ειμαι στην μεση του βιβλιου και μεχρι στιγμης οτι γινεται το ξερω απο αυτα τα 3 επεισοδια. Α στο καλο! Razz Razz Πραγματικα αν δεν ειχα δει αυτο το λιγο απο την σειρα θα το ευχαριστιομουν πολυ περισσοτερο το βιβλιο. Αλλα εχω και το αλλο μισο ακομα για να δουμε.

mel likes this post

Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptySat Mar 27, 2021 3:25 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:
Διαβάζω την Κάρι μας και κατανοώ την "παραστρατημένη" ηρωίδα.

Carrie του Στίβεν Κινγκ;

Όχι, την Κάρι του Ντράιζερ (Sister Carrie ο πρωτότυπος τίτλος).
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 %CE%9A%CE%91%CE%A1%CE%A5

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptyFri Apr 09, 2021 11:16 am

Αφού τελείωσα το μικρό "Βαλκάνια η άγνωστη γειτονιά μας" που δεν ήταν τόσο ιστορικό όσο εμπειρίες και απόψεις του συγγραφέα έπιασα το θρίλερ Το κορίτσι και η νύχτα.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptyFri Apr 23, 2021 9:05 am

Διαβάζω το μυθιστόρημα Η χρυσή κούπα. Πολύ κλισέ αλλά φεύγει εύκολα.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptySat May 01, 2021 4:14 pm

Το εχω διαβασει κι εγω αυτο mel, παρα πολλα χρονια πριν. Θυμαμαι οτι μου αρεσε.
Εγω διαβασα τα 8 βιβλια της σειρας "Οικογενεια Μπριτζερτον'
Ηταν πολυ ωραια ολα! Wink
Επισης διαβασα και το παιδικο βιβλιο "Η Σεραφινα και ο μαυρος μανδυας" το οποιο επισης μου αρεσε. Wink
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptySun May 02, 2021 2:05 pm

paola wrote:
Το εχω διαβασει κι εγω αυτο mel, παρα πολλα χρονια πριν. Θυμαμαι οτι μου αρεσε.

Το θέμα είναι ότι κάπου δε με έπεισε ότι η απόφαση της Ματ ήταν "ηρωική" και ότι ένα τέτοιο μυστικό θα μπορούσε να μείνει κρυφό ειδικά όταν το ήξερε ένα πεντάχρονο. Δε συμμερίστηκα την τόση κατανόηση των άλλων όταν πολύ βολικά η γιαγιά πέθανε. Τέλος πάντων, τέλος καλό όλα καλά Razz .
Τώρα διαβάζω κάτι πολύ διαφορετικό, τις "Βασίλισσες και ερωμένες" που αφορά γυναίκες σε θέσεις επιρροής σε εποχές πολύ δυσκολότερες για το φύλο μας.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptyMon May 24, 2021 2:56 pm

Διαβάζω τις Συγκρούσεις στα Βαλκάνια. Αν και έχω αμφιβολίες για ορισμένα σημεία είναι ένα βιβλίο ευκολοδιάβαστο που σε μαθαίνει πολλά. Πιο ενδιαφέροντα κομμάτια για μένα ήταν το μετά της μάχης του Κοσσυφοπεδίου και το ιστορικό-κοινωνικό πλαίσιο της δολοφονίας του Δούκα Φραγκίσκου Φερδινάνδου που ήταν η αφορμή του Πρώτου Παγκόσμιου πολέμου.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6584
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 EmptyMon Jun 07, 2021 9:11 am

Συνεχίζω με το Η Μπριτ Μαρί ήταν εδώ. Είναι ένα αισιόδοξο βιβλίο που σε κάνει όμως να αισθάνεσαι κάποια πίκρα... ή αν είναι βαριά η λέξη ας πούμε απογοήτευση. Γιατί όλοι γνωρίσαμε ανθρώπους που δε μας εκτίμησαν όπως έπρεπε και γιατί ακόμα και στη Σουηδία μπορούν να συμβούν άσχημα πράγματα.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Image16

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Sponsored content





Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 9 Empty

Back to top Go down
 
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;
Back to top 
Page 9 of 12Go to page : Previous  1, 2, 3 ... 8, 9, 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;
» Fanfic ή webnovelas, τι προτιμάτε να διαβάζετε στο ίντερνετ;

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Τηλενουβελοτρέλα :: Γενικού περιεχομένου :: Άλλα θέματα :: Διάβασμα-
Jump to: