Τηλενουβελοτρέλα
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;

Go down 
+2
Αλμοδοβαρεμένη
Athina
6 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
AuthorMessage
mel
Admin
mel


Female Posts : 6706
Join date : 2015-08-11

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyFri May 13, 2016 9:06 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Ο Φάρος παίζεται σε ελληνικό κανάλι ή το παρακολουθείς on line;

Παίζεται στην ΕΤ 3 το μεσημέρι. Δεν το παρακολουθώ φανατικά αλλά βλέπω περίπου τι παίζει.  

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Παράλληλα άρχισα το Sortilegio που είναι ευχάριστη έκπληξη γιατί οι εξελίξεις προχωρούν γρήγορα. Πολύ χαίρομαι που ο πρωταγωνιστής είναι έξυπνος, αμέσως κατάλαβε την πλεκτάνη και δεν του παίρνει ατελείωτα επεισόδια ώσπου να ξεστραβωθεί

Την είχα αρχίσει κι εγώ. Έχει κάποια καλά στοιχεία για μεξικάνικο. Άνοιξα φόρουμ https://thlenouvelotrela.forumgreek.com/f70-sortilegio .

_________________
Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6706
Join date : 2015-08-11

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptySat Jun 11, 2016 9:49 am

Παρακολουθώ το Πατρικό μου και ρίχνω καμιά ματιά και στον Φάρο όταν το θυμάμαι. Θα ήθελα ν' αρχίσω κάποια λατινοαμερικάνικη τηλενουβέλα (όχι πολύ κλασική), είμαι του αισθηματικού και του κωμικού περισσότερο, καμιά προτασούλα por favor ;

_________________
Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2164
Join date : 2015-08-13

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptySun Jun 12, 2016 12:40 am

Μου έρχεται στο μυαλό η βραζιλιάνικη σειρά "Da Cor do Pecado" Τουλάχιστον το κωμικό στοιχείο είναι άπαιχτο, εγώ έριξα τρελό γέλιο με τους δευτερεύοντες χαρακτήρες και τα μπλεξίματά τους xixixi Το αισθηματικό κομμάτι της όμως είναι μια από τα ίδια: αταίριαστο ζευγάρι λόγω φυλής και κοινωνικής θέσης, χωρισμοί, παρεξηγήσεις, επανενώσεις... Στο ρόλο της κακιάς όμως είναι η φοβερή Giovanna Antonelli.
Εναλλακτικά, υπάρχουν τα επεισόδια του (κλασσικού πλέον) κολομβιανού σίριαλ Las Juanas. Σουρεαλιστική ατμόσφαιρα από τον ίδιο συγγραφέα που έγραψε την Πακίτα, κωμικοί χαρακτήρες και love story. Για το τελευταίο έχω άγνοια επειδή δεν την είδα ακόμη ολόκληρη τη σειρά xixixi
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6706
Join date : 2015-08-11

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptySun Jun 12, 2016 3:12 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Εναλλακτικά, υπάρχουν τα επεισόδια του (κλασσικού πλέον) κολομβιανού σίριαλ Las Juanas. Σουρεαλιστική ατμόσφαιρα από τον ίδιο συγγραφέα που έγραψε την Πακίτα, κωμικοί χαρακτήρες και love story. Για το τελευταίο έχω άγνοια επειδή δεν την είδα ακόμη ολόκληρη τη σειρά xixixi

O.k ευχαριστώ, θα το ψάξω.

_________________
Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6706
Join date : 2015-08-11

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyThu Jul 07, 2016 7:09 pm

Είχα αρχίσει:
Las Juanas -καλή κομεντί με ωραίο καστ.
Lady Tabares- αξιόλογη και ρεαλιστική σειρά.  
Από Escobar, Gran hotel και Primera dama έχω δει πολύ λίγο, το πρώτο πριν μπει η Angie δεν ξέρω πόσο ενδιαφέρον μπορεί να έχει για το ελληνικό κοινό, το δεύτερο δε φαίνεται κακό και το τρίτο μάλλον μέτριο.
Τώρα βλέπω μόνο το Imperio -με βολεύει να παρακολουθώ μια σειρά κάθε φορά, αν μου αρέσει το ίδιο και η δεύτερη εβδομάδα μπορεί να το συνεχίσω ακόμα κι αν το κόψει ο Ant1.

_________________
Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2164
Join date : 2015-08-13

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyMon Aug 01, 2016 6:36 pm

Είχα αρχίσει κι εγώ το Las Juanas το οποίο σκέφτομαι να ξαναπιάσω σύντομα, τώρα που τελείωσε το διάλειμμα μου από τις τηλενουβέλες. Πριν το ξαναπιάσω όμως, θα δω ακόμα λίγα επεισόδια από Primera Dama και Imperio για να αποφασίσω αν θα τα παρακολουθήσω. Θα δω ως το 10ο επεισόδιο το καθένα.
Back to top Go down
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyFri Sep 09, 2016 2:27 pm

Λοιπον αυτη την περιοδο βλεπω (και να΄ναι καλα το κοριτσι που τα ανεβαζει)
Pasion y poder  (καλο,παλαιας κοπης )
Rosa diamante (ε μην μεινει στην μεση..)
Eva Luna (Δεν εχω δει πολλα επεισοδια,αλλα ωραιο φαινεται)
El secreto de puente viejo. (Πολυ καλο και ατμοφαιρικο)

Γενικα ειμαι των κλασικων μεξικανικων οπως βλεπετε.  Smile
Back to top Go down
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2164
Join date : 2015-08-13

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyMon Sep 12, 2016 4:10 am

paola wrote:
Λοιπον αυτη την περιοδο βλεπω (και να΄ναι καλα το κοριτσι που τα ανεβαζει)
Pasion y poder  (καλο,παλαιας κοπης )
Rosa diamante (ε μην μεινει στην μεση..)
Eva Luna (Δεν εχω δει πολλα επεισοδια,αλλα ωραιο φαινεται)
El secreto de puente viejo. (Πολυ καλο και ατμοφαιρικο)

Γενικα ειμαι των κλασικων μεξικανικων οπως βλεπετε.   Smile


Αρκετές παρακολουθείς, σε καταλαβαίνω που δεν μπορείς να αρχίσεις άλλη. Για το PAsion y Poder δεν έχω ακούσει καλά λόγια γενικότερα, αλλά δεν έχω δει κανένα επεισόδιο για να το κρίνω. Βέβαια, είναι υποκειμενικά τα γούστα.
Το El secreto de puente viejo έχει 1400+ επεισόδια, είδα sorpresa Χαρά στο κουράγιο σου. Αν δεν κάνει κοιλιά, πάει να πει ότι έχει τρομερό ενδιαφέρο.

Αυτόν τον καιρό εγώ παρακολουθώ La Mentira, Pablo Escobar και La Senora. To τελευταίο μπήκε στο πρόγραμμά μου επειδή τελειώνω μια ελληνική σειρά, το Ψίθυροι Καρδιάς (κλασσικό που δεν είχα ξαναδει και λίγα επεισόδια, ευτυχώς)
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6706
Join date : 2015-08-11

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyMon Sep 12, 2016 10:22 am

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Αυτόν τον καιρό εγώ παρακολουθώ La Mentira, Pablo Escobar και La Senora. To τελευταίο μπήκε στο πρόγραμμά μου επειδή τελειώνω μια ελληνική σειρά, το Ψίθυροι Καρδιάς (κλασσικό που δεν είχα ξαναδει και λίγα επεισόδια, ευτυχώς)

Εγώ το Imperio, αν τύχει βλέπω λίγο Massa fresca, για την Señora θα δω αν θα την παρακολουθώ, αναλόγως πως θα διαμορφωθεί το πρόγραμμά μου. Σου αρέσουν οι Ψίθυροι; Ένα καλοκαίρι όταν παιζόταν είχα προσπαθήσει να το δω σε επανάληψη γιατί κάποτε σημείωνε 70% και ήθελα να δω τι αρέσει τόσο, αλλά μου φάνηκε λίγο... Αγγελόπουλος και το άφησα.

_________________
Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyMon Sep 12, 2016 2:57 pm

Quote :

Αρκετές παρακολουθείς, σε καταλαβαίνω που δεν μπορείς να αρχίσεις άλλη. Για το PAsion y Poder δεν έχω ακούσει καλά λόγια γενικότερα, αλλά δεν έχω δει κανένα επεισόδιο για να το κρίνω. Βέβαια, είναι υποκειμενικά τα γούστα.
Το El secreto de puente viejo έχει 1400+ επεισόδια, είδα sorpresa Χαρά στο κουράγιο σου. Αν δεν κάνει κοιλιά, πάει να πει ότι έχει τρομερό ενδιαφέρο.

Και οπως ειπα βλεπω και αλλες μη-λατιν σειρες.Γι'αυτο μενω πισω.:-P Το Pasion Y Poder το αρχισα γιατι παιζουν 2-3 ηθοποιοι που μου αρεσουν,παντως δεν κοβω και φλεβες,αλλα ενταξει καλο. (Για τα δικα μου γουστα που μου αρεσουν τα κλασικα χαζοχαρουμενα μεξικανικα)  :-P Για την σειρα Pablo Escobar ακουω πολυ καλα λογια,εχω πετυχει λιγες σκηνες,αλλα δεν μου κανει καθολου κλικ να το δω (ειπαμε ειμαι στα χαζοχαρουμενα).
Καλα κι εγω οταν ειδα στο internet ποσα επεισοδεια εχει το El secreto de puente viejo,εμεινα!  e oxi  Ειναι καλο,αλλα πραγματικα ο αριθμος των επεισοδιων τουλαχιστον για μενα ειναι αποτρεπτικος.Δεν πιστευω οτι θα τα δειξουν ολα,αλλα κι αν τα δειξουν δεν θα τα δω ολα σιγουρα.Εμενα μου αρεσουν οι σειρες με λιγοτερα επεισοδια,80-120 το πολυ.Αντε 150 μετα γινεται "σουπα".
Back to top Go down
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2164
Join date : 2015-08-13

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyWed Sep 14, 2016 11:31 am

mel wrote:
Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Αυτόν τον καιρό εγώ παρακολουθώ La Mentira, Pablo Escobar και La Senora. To τελευταίο μπήκε στο πρόγραμμά μου επειδή τελειώνω μια ελληνική σειρά, το Ψίθυροι Καρδιάς (κλασσικό που δεν είχα ξαναδει και λίγα επεισόδια, ευτυχώς)

Εγώ το Imperio, αν τύχει βλέπω λίγο Massa fresca, για την Señora θα δω αν θα την παρακολουθώ, αναλόγως πως θα διαμορφωθεί το πρόγραμμά μου. Σου αρέσουν οι Ψίθυροι; Ένα καλοκαίρι όταν παιζόταν είχα προσπαθήσει να το δω σε επανάληψη γιατί κάποτε σημείωνε 70% και ήθελα να δω τι αρέσει τόσο, αλλά μου φάνηκε λίγο... Αγγελόπουλος και το άφησα.

Πολύ Αγγελόπουλος xixixi Σε μια σατιρική εκπομπή υποτίθεται ότι ένας κάμεραμαν της σειράς μιλούσε για το πρόβλημά του: ένα πλάνο κρατούσε πολύ ώρα, αργούσαν οι ηθοποιοί να πουν τις ατάκες τους και ο κάμεραμαν λιποθυμούσε από τη βαρεμάρα! carcajadas carcajadas
Μόλις το τελειώσω, θα το προσθέσω στο τόπικ "Ελληνικές δραματικές σειρές που έχετε δει"
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6706
Join date : 2015-08-11

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyTue Nov 15, 2016 12:47 pm

Τελευταία βλέπω λίγο πιο εντατικά Massa fresca και σήμερα είναι το τελευταίο επεισόδιο. Άντε να τα φτιάξουν ο Φρανσίσκο και η Μαρία, μας έσκασαν varethhka . Δεν μπορώ να πω είχαν φαντασία οι σεναριογράφοι: βάλανε μέσα από διακινητές ναρκωτικών μέχρι καθηγητή που κυνηγούσε εξωγήινους  skeftomai . Επίσης άρχισα τις Έξι αδερφές και προς το παρόν δεν έχω λόγο να τις αφήσω.

_________________
Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2164
Join date : 2015-08-13

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyWed Dec 07, 2016 2:27 pm

Τελείωσα το La Mentira και συνεχίζω με Pablo Escobar και Azul Tequila, στη δεύτερη η Μπάρμπαρα Μόρι σε ρόλο τελείως διαφορετικό από αυτόν της Ρουμπί.
Το πρόβλημα είναι ότι δεν θα μπορώ να μπαίνω συχνά να σχολιάζω No Μέχρι τα Χριστούγεννα δεν θα έχω ίντερνετ και μπαίνω κλεφτά από αλλού.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6706
Join date : 2015-08-11

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyWed Dec 07, 2016 2:51 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Μέχρι τα Χριστούγεννα δεν θα έχω ίντερνετ και μπαίνω κλεφτά από αλλού.

Ωχ! Κακά τα ψέματα το ίντερνετ είναι σχεδόν εξάρτηση, εγώ μόνο στις διακοπές μπορώ χωρίς. Αλλά σιγά, ένας μήνας περνά xixi .
Εγώ συνεχίζω τις Έξι αδελφές, καλό είναι, περισσότερο σαπουνόπερα βέβαια, δεν είναι ότι τρως τα νύχια σου απ' την αγωνία. Ψάχνοντας κάτι πιο δυνατό έπεσα πάνω στην Amanda (Mega Χιλής) που αν και παρατραβηγμένη (νοσοκόμα διεισδύει σε οικογένεια για να πάρει εκδίκηση από τέσσερα αδέρφια που την βίασαν μικρή) φαίνεται ιντριγκαδόρικη ιστορία. Δεν το έχω ξεκινήσει γιατί δε θέλω πάλι ν' αρχίσω κάτι και να το παρατήσω αλλά ψήνομαι γιατί διαβάζω πολύ καλά σχόλια παντού.

_________________
Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2164
Join date : 2015-08-13

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyThu Dec 15, 2016 1:11 pm

mel wrote:
Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Μέχρι τα Χριστούγεννα δεν θα έχω ίντερνετ και μπαίνω κλεφτά από αλλού.

Ωχ! Κακά τα ψέματα το ίντερνετ είναι σχεδόν εξάρτηση, εγώ μόνο στις διακοπές μπορώ χωρίς. Αλλά σιγά, ένας μήνας περνά xixi .
Εγώ συνεχίζω τις Έξι αδελφές, καλό είναι, περισσότερο σαπουνόπερα βέβαια, δεν είναι ότι τρως τα νύχια σου απ' την αγωνία. Ψάχνοντας κάτι πιο δυνατό έπεσα πάνω στην Amanda (Mega Χιλής) που αν και παρατραβηγμένη (νοσοκόμα διεισδύει σε οικογένεια για να πάρει εκδίκηση από τέσσερα αδέρφια που την βίασαν μικρή) φαίνεται ιντριγκαδόρικη ιστορία. Δεν το έχω ξεκινήσει γιατί δε θέλω πάλι ν' αρχίσω κάτι και να το παρατήσω αλλά ψήνομαι γιατί διαβάζω πολύ καλά σχόλια παντού.


Έχω πάθει σύνδρομο στέρησης από την έλλειψη ίντερνετ! Αλλά είμαι αναγκασμένη να περιμένω τα Χριστούγεννα για να το κοιτάξουν. Δεν είναι δική μου η σύνδεση, βλέπεις...
Η Αμάντα υπόσχεται κάτι διαφορετικό, έξω από τα συνηθισμένα. Πώς πάει; Το βλέπεις ακόμα;
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6706
Join date : 2015-08-11

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyThu Dec 15, 2016 1:25 pm

Την Αμάντα δεν την έχω ξεκινήσει ακόμα. Οι Έξι αδελφές με έχουν τσατίσει λίγο thymos . Υπάρχουν ιστορίες που μου αρέσουν (η αμοιβαία εξαπάτηση αδελφών-Σαλβαδόρ, η Φρανθίσκα που μεταμορφώνεται από δεσποινίδα της υψηλής κοινωνίας σε τραγουδίστρια καφέ θεάτρο το βράδυ -πόσο μου θυμίζει κόμικ σε παλιά κοριτσίστικα περιοδικά synefaki ), αλλά τόσα επεισόδια και μια ρημάδα κορύφωση δεν έχει υπάρξει ακόμα thymos thymos thymos . Χλιαρά πράγματα γενικά aporripsi .
Επίσης έχω δει δύο επεισόδια από τον Πόλεμο των σεφ, η υπόθεση αφορά δύο αντίπαλους σεφ που εργάζονται σε γειτονικά μαγαζιά, ο ένας είναι κυριλέ και ψιλοκακός, ο άλλος λαϊκός, αν υπέθεσες πως υπάρχει και ρομάντζο μεταξύ των παιδιών τους συγχαρητήρια, σωστά υπέθεσες xixi . Δεν είναι τόσο γραφικό όσο θα μπορούσε, είναι συμπαθητικό μέχρι στιγμής.

_________________
Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2164
Join date : 2015-08-13

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyThu Dec 15, 2016 2:03 pm

Ούτε μια κορύφωση ακόμα στις Έξι Αδερφές; Αν συνεχίσει έτσι και με τόσα επεισόδια που έχει θα κάνει ΤΗΝ κοιλιά!
Η υπόθεση του Πολέμου των Σεφ είναι Ρωμαίος και Ιουλιέτα αλά μαγειρική,ε;
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6706
Join date : 2015-08-11

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyThu Dec 15, 2016 2:07 pm

Είναι νωρίς να πω, πάντως σαν χαρακτήρας ο Φεντερίκο δεν είναι και τόσο σωστός. Όταν βλέπει την Αλέσια στο σχολείο λέει ότι την γνώρισε στο Λονδίνο. Αυτή η σειρά με κάνει και σκέφτομαι: αν είσαι από τον νότο της Ιταλίας, σε αυτή την χώρα σε έχουν τόσο του πεταματού scratch ;

_________________
Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2164
Join date : 2015-08-13

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyThu Dec 15, 2016 2:14 pm

mel wrote:
Είναι νωρίς να πω, πάντως σαν χαρακτήρας ο Φεντερίκο δεν είναι και τόσο σωστός. Όταν βλέπει την Αλέσια στο σχολείο λέει ότι την γνώρισε στο Λονδίνο. Αυτή η σειρά με κάνει και σκέφτομαι: αν είσαι από τον νότο της Ιταλίας, σε αυτή την χώρα σε έχουν τόσο του πεταματού scratch ;

Μπορεί, όλες οι χώρες έχουν τα κολλήματά τους xixixi

Εγώ τελείωσα το Tequila Azul που ήταν κάργα μεξικάνικο (από τα κοστούμια μέχρι την παρασκευή της τεκίλα που την έντυσαν με θρύλους των ινδιάνων) και ξεκίνησα το βραζιλιάνικο Siete Mujeres σε περίληψη. Εξαιρετική παραγωγή, όπως όλες της συγκεκριμένης εταιρίας. Βέβαια, έχει γνωστές φάτσες και μου αρέσει! Εδώ η Μάισα και ο Xande του O Clone ερωτεύονται. Η εκδίκηση για όσα έκανε η πεθερά στο γαμπρό στο O Clone! xixi
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6706
Join date : 2015-08-11

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyThu Dec 15, 2016 2:19 pm

Έλα Laughing . Ε φυσικά, αυτοί είναι πιο κοντά ηλικιακά από Xande και Mel.

_________________
Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6706
Join date : 2015-08-11

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyThu Dec 29, 2016 9:31 am

Άρχισα την Αμάντα. Θα γράψω τα σχόλιά μου αφού δω κάμποσα επεισόδια.

_________________
Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6706
Join date : 2015-08-11

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyTue Jan 24, 2017 10:01 pm

Είδα και το δεύτερο επεισόδιο από Τα τρία πρόσωπα της Άννας, δε βλέπω να το συνεχίζω για πολύ. Παρακολουθώ που και που τις Έξι αδελφές αλλά έχω ξενερώσει γιατί έφτιαξε η σειρά αλλά χάλασαν κάποιους χαρακτήρες No . Θα μείνω με την Αμάντα και τον Πόλεμο των σεφ τα σαββατοκύριακα.

_________________
Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2164
Join date : 2015-08-13

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyWed Jan 25, 2017 4:45 pm

Τα τρία πρόσωπα της Άνας όντως δεν αντέχονται.
Οι Έξι Αδερφές δεν μπορούν να βρουν μια ισορροπία; Φτιάχνουν το ένα χαλάει τ'άλλο
Back to top Go down
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2164
Join date : 2015-08-13

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptySat Feb 25, 2017 11:56 am

Παραιτούμαι από Pablo Escobar, el Patron del Mal αφού έφτασα ως το 50ο επεισόδιο. Βαρέθηκα να μετράω φονικά και δεν έχει τίποτα άλλο να δείξει. Προσεγμένη παραγωγή, βασισμένο σε αληθινή ιστορία αλλά πόσο να καθίσει κάποιος να βλέπει συλλογές από νεκρούς;
Τελείωσα το A Casa das Sete Mulheres,.
Απο δω και μπρος παρακολουθώ Avenida Brasil και Cafe con Aroma de Mujer.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6706
Join date : 2015-08-11

Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 EmptyTue Mar 14, 2017 5:33 pm

Συνεχίζω τον Πόλεμο των σεφ που τελειώνει σε έξι επεισόδια (και καλά κάνει, η δεύτερη σεζόν δεν ήταν τόσο καλή όσο η πρώτη αν και είχε και ισπανικό χρώμα Wink ) και καμιά φορά αν βαριέμαι πολύ βλέπω τις Έξι αδελφές. Έχει γίνει εντελώς Televisa. Διάβασα ότι η Θέλια
Spoiler:
(πάνω που έλεγα πως δε θα πειράξουν γκέι χαρακτήρα xixi ). Ψάχνομαι να αντικαταστήσω την Amanda αλλά δεν ξέρω με τι. Σκεφτόμουν το Mujer con pantalones αλλά δεν έχω διαβάσει καμιά ενθουσιώδη κριτική. Έχω μεγαλώσει κι έχω παραξενέψει φαίνεται skeftomai . Νόμιζα πως οι σεναριογράφοι κάνουν αυτό το επάγγελμα γιατί μπορούν να γράφουν καλύτερα από τον καθένα ή αυτό συμβαίνει συνήθως, πλέον έχω αναθεωρήσει. Μάλλον είναι κάτι που δεν χρειάζεται ιδιαίτερη μελέτη και ταλέντο. Μακάρι η ερτ να φέρει κάτι καλύτερο.

_________________
Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Sponsored content





Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;    Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;  - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;
Back to top 
Page 2 of 6Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next
 Similar topics
-
» Καλύτερη τηλενουβέλα του Μακεδονία.
» Τι βίντεο βλέπετε τώρα;
» Ποιές σειρές βλέπετε τώρα (εκτός από νοβέλες);
» Ποιά νοβέλα θα θέλατε να επαναπροβάλλει η ερτ;
» Σχόλια για την τηλενουβέλα.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Τηλενουβελοτρέλα :: Γενικού περιεχομένου :: Λάτιν θέματα-
Jump to: