Τηλενουβελοτρέλα
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).

Go down 
2 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyFri Nov 11, 2016 9:16 pm

Είδα την πρώτη ώρα και μετά η σατανική αδελφή (η δική μου xixi ) με ανάγκασε να φύγω. Θα δω την συνέχεια την Κυριακή μάλλον.
Αυτό που είναι μάλλον απίθανο να μην προσέξεις στην σειρά είναι το λούσο: ο πύργος της Señora (η υπόθεση τη θυμίζει λίγο) είναι μια ταπεινή καλύβα μπροστά στο μέγαρο των Σίλβα!
Σ' αυτές τις περιπτώσεις που η πρωταγωνίστριες είναι πολλές χρειαζόμαστε λίγο χρόνο για να θυμόμαστε ονόματα, να καταλάβουμε χαρακτήρες και προθέσεις. Οι κοπέλες δεν είναι άσχημες ούτε ιδιαίτερα όμορφες αλλά όλοι τις λένε καλλονές skeftomai . Φαντάζομαι θα πρέπει να το συνηθίσω αυτό Laughing . Εντάξει σε έξι γυναίκες ας διάλεγαν μία αξιοπρόσεχτη από πλευρά ομορφιάς.
Ο πατέρας των αδερφών πεθαίνει (Θεός σχωρέσ' τον αλλά ήταν ένα στριμάδι που δεν άφηνε την μία κόρη του να ασχοληθεί επαγγελματικά με την μουσική και την άλλη να σπουδάσει στην Σορβόνη aporripsi ) και εκείνες προκειμένου να μη μείνουν στον άσσο και με τον θείο Ρικάρδο να καιροφυλακτεί παίρνουν μια παρακινδυνευμένη απόφαση: να κρύψουν τον θάνατο του πατέρα τους! Στο σημείο που το άφησα έχουν μπλέξει για τα καλά μ' αυτή τους την "τρέλα" agwnia . Υπάρχει όμως ένας άνδρας που φαίνεται ότι θα τις ξελασπώσει: o Σαλβαδόρ ένας νέος ικανότατος στις επιχειρήσεις αλλά άστατος και γυναικάς. Όταν είδα τον ηθοποιό που παίζει τον Σαλβαδόρ σκέφτηκα ότι ταιριάζει στον χαρακτήρα αλλά στο φλερτ του με την Ντιάνα παρόλο που είχαν και οι δυο καλές ατάκες μου φάνηκε πολύ φλώρος. Και νομίζω ότι θα τον προτιμούσα με την μικρή και ίσως πιο άτακτη αδερφη, την Ελίσα.
Το πρώτο επεισόδιο (αν πάρω για πρώτο επεισόδιο την πρώτη ώρα) αρχικά μου φάνηκε έτσι κι έτσι, αλλά όσο περνούσε η ώρα μου άρεσε όλο και περισσότερο. Είναι νωρίς για να κρίνω αλλά σίγουρα έχει ζουμί wdone . Veremos.

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16


Last edited by mel on Sun Jun 04, 2017 2:28 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptySat Jan 28, 2017 4:44 pm

Καμια φορα το χαζευω λιγο,αλλα οχι σε σταθερη βαση.Θελω να ρωτησω αν το βλεπει καποια,σχετικα με την Σιλια.
Νομιζα οτι ηταν ερωτευμενη με τον αρραβωνιαστικο της φιλης της,αλλα τελικα ηταν με την ιδια την φιλη της;;; Η εχω καταλαβει λαθος;
Το ειδα και χθες και αναρωτηθηκα τι επαθε στην πλατη της και αιμορραγουσε,και γενικα ηταν χαλια μαυρα.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptySat Jan 28, 2017 8:03 pm

paola wrote:
Καμια φορα το χαζευω λιγο,αλλα οχι σε σταθερη βαση.Θελω να ρωτησω αν το βλεπει καποια,σχετικα με την Σιλια.
Νομιζα οτι ηταν ερωτευμενη με τον αρραβωνιαστικο της φιλης της,αλλα τελικα ηταν με την ιδια την φιλη της;;; Η εχω καταλαβει λαθος;
Το ειδα και χθες και αναρωτηθηκα τι επαθε στην πλατη της και αιμορραγουσε,και γενικα ηταν χαλια μαυρα.

Ναι η Θέλια είναι ερωτευμένη με την φίλη της την Πέτρα. Ούτε εγώ το βλέπω τακτικά αλλά έμαθα ότι έκανε απόπειρα αυτοκτονίας. Κυκλοφόρησαν και κάποιες φήμες ότι είναι λεσβία και ένοιωσε πολύ άσχημα. Από τις αδελφές το ήξερε μόνο η Φρανθίσκα που της έλεγε να προσπαθήσει να "γιατρευτει". Ε ρε να το μάθουν και οι άλλες xixi .

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptySun Jan 29, 2017 4:10 pm

Α γι'αυτο τις ελεγε κατι για θεραπεια κτλ. Μαλιστα.Ευχαριστω για την απαντηση.
Παντως απο αυτο που εχω δει,ολες εχουν προβληματα.
Καλη σειρα αλλα αυτο το πραγμα των Ισπανων με τις ατελειωτα επεισοδια..... e oxi
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyThu Feb 02, 2017 3:27 pm

Έχω ξενερώσει τόσο που έχουν χαλάσει τους χαρακτήρες που αν είναι να σκοτώσω την ώρα μου προτιμώ να βλέπω τον Φίφη παρά τις αδελφές aporripsi thymos ! Πήγαν και κάνανε τον Μιγκέλ που ήταν ένα κομμάτι μάλαμα συνεργό σε υποθέσεις ναρκωτικών ela xriste kai panag ; Τι θ' ακολουθήσει, η Μερθεδίτας έμπορος όπλων και η Ροσαλία μαστρωπός xtypw to kefali mou ;
Η Μπλάνκα εν τω μεταξύ μου έχει γίνει τελείως αντιπαθής, καταλαβαίνω τη στάση της αλλά δεν μπορώ να χωνέψω το ρομάντζο με τον αδερφό του αρραβωνιαστικού της παρά τα όσα έχουν προηγηθεί aporripsi . Με αυτά και μ' αυτά κοντεύω να συμπαθήσω την ξινή Diana που θείτσα την ανέβαζα θείτσα την κατέβασα. Και η Θέλια παρότι στην αρχή την είδα σαν έναν περιττό χαρακτήρα που δημιουργήθηκε μόνο για να προσελκύσει το κομμάτι του κοινού που έχει ομοφυλοφιλικές τάσεις κρατά ακόμα. Οι υπόλοιπες πλην της Φρανθίσκα και της Ελίσα που είναι ξεκάθαρα κακιά είναι απλώς υποκρίτριες.
Την πρώτη κρυάδα βέβαια την πήρα όταν είδα να βάζουνε τον Δον Λουίς έναν άνδρα έτοιμο να πάει σε μονομαχία για να υπερασπιστεί την τιμή της Φρανθίσκα την οποία πάντα στήριζε, να την καρφώνει επειδή δεν ανταποκρίθηκε στον έρωτά του σαν την τελευταία κατινίτσα ahora vas a ver . Από κει και πέρα Αντέλα, Μπλάνκα (αν και έχει συνέπεια σαν χαρακτήρας), Μιγκέλ, Πέτρα ως έναν βαθμό, πήραν την κάτω βόλτα. Για να μη μιλήσω για τον Σαλβαδόρ μετά το ατύχημα, τελείως μde milaw de milaw de milaw .

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16


Last edited by mel on Fri Feb 03, 2017 9:57 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyThu Feb 02, 2017 6:10 pm

Η αληθεια ειναι οτι με αυτα που εχω παρακολουθησει μεχρι τωρα,η Θελια ειναι η μονη που συμπαθω,αλλα θα ηθελα να την εβλεπα σε ρομαντζο με αντρα.Οπως εγραψα πιο πανω,αργησα να καταλαβω οτι ειναι ομοφυλοφιλη.
Οι πιο πολλες απο τις αλλες μου βγαζουν μια αντιπαθεια.Μονο την Φραντζισκα δεν αντιπαθω ακριβως,αλλα δεν μου αρεσει καθολου η συγκεκριμενη ηθοποιος.(μολις διαβασα οτι ειναι 35 χρονων!) Ειλικρινα την ειχα για πολυ μεγαλυτερη,εμεινα! lipothimia
Κι εμενα με νευριαζει πολυ αυτο,οταν σε καποια σειρα αλλαζουν τοσο,τους χαρακτηρες,για να εχουν "τροφη" για νεα επεισοδια.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyFri Feb 03, 2017 10:01 am

paola wrote:
Μονο την Φραντζισκα δεν αντιπαθω ακριβως,αλλα δεν μου αρεσει καθολου η συγκεκριμενη ηθοποιος.(μολις διαβασα οτι ειναι 35 χρονων!) Ειλικρινα την ειχα για πολυ μεγαλυτερη,εμεινα! lipothimia

Είναι ο τύπος της (κοκκινομάλλα με πολύ λευκό δέρμα) που σπάει εύκολα. Αλλά είναι γλυκιά όταν χαμογελά και όμορφη με την μάσκα Razz xixi .

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyWed Feb 22, 2017 9:43 am

Αρχίζω να φοβάμαι μ' αυτή τη σειρά tremw , ποτέ δεν ξέρεις ποιος χαρακτήρας θα σε απογοητεύσει σε κάθε επεισόδιο. Κι ένα ιστορικό στοιχείο, οι πρόγονοι των Λοϊγκόρι συμμετείχαν μαζί με τον Θερβάντες στην ναυμαχία της Ναυπάκτου Laughing .

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyWed Feb 22, 2017 9:15 pm

Ναι το ειδα και εγω αυτο με τον Θερβαντες κτλ. Smile
Παντως πλακα-πλακα εχω αρχισει να ψιλοκολλαω με την σειρα.Οταν την βλεπω μου αρεσει,και θελω να δω και τι γινεται παρακατω.
Και τις αδερφες τις συνηθισα,και μου αρεσουν (γκουγλαρα τις ηθοποιους και πραγματικα ειναι ολες τους μια χαρα κοπελες.Ναι,ακομα και η Φραντζισκα.. Smile Στη σειρα δεν τους παει προφανως πολυ το στυλ της εποχης.Χανει η εμφανιση τους.Ειναι πιο ομορφες πραγματικα.
Καλα ειναι σιγουρο οτι θα απογοητευτουμε απο προσωπα και καταστασεις.Οταν μια σειρα εχει τοοοοσα επεισοδια πρεπει να ερχονται τα πανω κατω,και να τους κανουν ολους κουλουβαχατα, για να υπαρχει υποθεση,και συνεχεια.Ηδη αρχισαμε.Αλλους θελουν,αλλους παντρευονται τα κλασικα.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyThu Feb 23, 2017 2:21 pm

paola wrote:
Καλα ειναι σιγουρο οτι θα απογοητευτουμε απο προσωπα και καταστασεις.Οταν μια σειρα εχει τοοοοσα επεισοδια πρεπει να ερχονται τα πανω κατω,και να τους κανουν ολους κουλουβαχατα, για να υπαρχει υποθεση,και συνεχεια.Ηδη αρχισαμε.Αλλους θελουν,αλλους παντρευονται τα κλασικα.

Να κάνει μια σειρά κοιλιά ή να υπάρχουν γεμίσματα στον βαθμό που δεν γίνονται η ίδια η υπόθεση μπορώ να το ανεχτώ. Αυτό που γίνεται εδώ είναι για μένα εντελώς ενοχλητικό και πρωτόγνωρο ίσως γιατί δεν έχω δει πολλές τόσο μεγάλες σειρές skeftomai . Θα πει κανείς τι να κάνανε με τόσα επεισόδια. Δεν ξέρω, στην wikipedia αναφέρονται καμιά εικοσαριά σεναριογράφοι, κανένας δεν είχε μια καλή ιδέα scratch ; Δε μ' ενδιαφέρει πια καθόλου τι θα γίνει με την Μπλάνκα και τον Κριστόμπαλ, την Ντιάνα και τον Σαλβαδόρ, την Αντέλα και τον Χερμάν ούτε καν με την Φρανθίσκα και τον Γκαμπριέλ που τους συμπαθούσα περισσότερο. Δεν με τραβάει κανένας χαρακτήρας από τους καλούς ειδικά τώρα όπως τους κάνανε. Μπορεί να χαζεύω την σειρά αν δεν έχω κάτι καλύτερο να κάνω, αλλά να την ξαναδώ σοβαρά αποκλείεται.
Στο Downton Abbey υπήρχε ένας ανάλογος χαρακτήρας της Δόνια Δολόρες scratch ;

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyThu Feb 23, 2017 5:18 pm

mel wrote:

Στο Downton Abbey υπήρχε ένας ανάλογος χαρακτήρας της Δόνια Δολόρες scratch ;
H κακια πεθερα που λεμε;; Ενταξει οχι ακριβως. Smile Την μητερα του λορδου και γιαγια των κοριτσιων την επαιζε η Maggie Smith και ηταν απολαυστικη.Πετουσε κατι ωραιες ατακες. Smile xixi

Τωρα για τις 6 αδελφες..τι να πω.Απ'οτι διαβασα τελειωνει στην Ισπανια τον Απριλη.θα φτασει τα 500 επεισοδια.Απο τη μια λες οτι για να το εχουν τραβηξει τοσο,ειχε επιτυχια,απο την αλλη τι στο καλο μπορει να εχουν δειξει και να κανει σε τοοοσα πολλα επεισοδια;;
Κι εγω χαλαρα το παω και θα δειξει. mh mas akousei kanei
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyThu Feb 23, 2017 9:21 pm

paola wrote:
mel wrote:

Στο Downton Abbey υπήρχε ένας ανάλογος χαρακτήρας της Δόνια Δολόρες scratch ;

H κακια πεθερα που λεμε;; Ενταξει οχι ακριβως. Smile Την μητερα του λορδου και γιαγια των κοριτσιων την επαιζε η Maggie Smith και ηταν απολαυστικη.Πετουσε κατι ωραιες ατακες. Smile  xixi

Ναι, αυτήν μου θύμισε αν και δεν πρέπει να ήταν κακιά. Εδώ η πεθερά είναι Παναγία μου fovos . Όχι πως και η Μπλάνκα δεν της δίνει αφορμές xixi .
Κι εγώ προτιμώ σειρές με λιγότερα επεισόδια.

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyMon Mar 27, 2017 9:54 pm

Είδα το σημερινό επεισόδιο και τα πράγματα ήταν πιο χαλαρά αφού έχουν υπάρξει θετικές εξελίξεις σε διάφορα ζητήματα. Μέχρι και η Μπλάνκα με την πεθερά της υποφέρουν η μια την άλλη. Μπλάνκα και Ροδόλφο μου αρέσουν μαζί τώρα που έχουν και γλυκές στιγμές αλλά σίγουρα δε θα αφήσουν το ζευγάρι ήσυχο. Επειδή κάθε αδελφή και σκάνδαλο, δε θα μπορούσε να λείψει άλλο ένα πρόβλημα που αφορά την Φρανθίσκα και τον Γκαμπριέλ αυτή τη φορά. Που τώρα θυμήθηκαν τον μεγάλο τους έρωτα aparadexto .

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyTue Mar 28, 2017 3:18 pm

Το χθεσινο επεισοδιο θα το δω σε λιγο.
Εγω παλι τον Ροδολφο με την συμπεριφορα που βλεπω να εχει,τον θεωρω πολυ μεγαλο μακακα! en exallw Θελω να του κοψω γροθια μιλαμε! box
Απ'οσο εχω δει ετσι, τωρα τον γ' κυκλο,γιατι πιο πριν δεν παρακολουθουσα συστηματικα.Δεν ξερω αν ηταν απο την αρχη ετσι.
Η Θελια εξακολουθει να ειναι απο τις αγαπημενες μου,αλλα και η Ντιανα εχει αρχισει να μου αρεσει πολυ.Εχει κοτσια,ειναι δυναμικη. (Mel,θυμαμαι που την ελεγες "θειτσα" και γελαω). Laughing Laughing
Ο Δον Ρικαρντο,εχει αποδειχθει πολυ τσαχπινογαργαλιαρης στα νιατα του.
Η Ελιζα παλι γκρρρρρ τι μουσιτσα.Μονο τα χρηματα την ενδιαφερουν. No
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyTue Mar 28, 2017 5:47 pm

paola wrote:
Το χθεσινο επεισοδιο θα το δω σε λιγο.
Εγω παλι τον Ροδολφο με την συμπεριφορα που βλεπω να εχει,τον θεωρω πολυ μεγαλο μακακα! en exallw Θελω να του κοψω γροθια μιλαμε!   box
Απ'οσο εχω δει ετσι, τωρα τον γ' κυκλο,γιατι πιο πριν δεν παρακολουθουσα συστηματικα.Δεν ξερω αν ηταν απο την αρχη ετσι.

Εγώ τον Ροδόλφο τον συμπαθούσα από την αρχή. Το γιατί είναι ένα θέμα. Είναι θεογκόμενος και με γοήτευσε; Καλός είναι αλλά όχι. Είχε άψογη συμπεριφορά απέναντι στην αρραβωνιαστικιά του; Όχι, την είχε απατήσει. Μάλλον τον έβλεπα κι εκείνον σαν ένα θύμα της Δόνια Δολόρες και μου την έσπαγε λίγο η Μπλάνκα. Φυσικά δεν είχε από την αρχή αυτή την άθλια συμπεριφορά αντιθέτως είχε δείξει ότι ως χαρακτήρας έχει και καλά στοιχεία. Πλέον δεν δίνω μεγάλη σημασία σ' αυτά, ο Μιγκέλ ήταν καλός, έγινε κακός, ξανάγινε καλός, ο Σαλβαδόρ όταν έχασε την μνήμη του έγινε κακός τώρα είναι πάλι καλός, μπορεί και ο Ροδόλφο να γίνει αγγελούδι Laughing  Wink .

paola wrote:
Η Θελια εξακολουθει να ειναι απο τις αγαπημενες μου,αλλα και η Ντιανα εχει αρχισει να μου αρεσει πολυ.Εχει κοτσια,ειναι δυναμικη. (Mel,θυμαμαι που την ελεγες "θειτσα" και γελαω). Laughing  Laughing
Ο Δον Ρικαρντο,εχει αποδειχθει πολυ τσαχπινογαργαλιαρης στα νιατα του.

Η Θέλια δε μ' αρέσει που τη λέει στον Λουίς. Μπορεί όταν παντρεύτηκε την Φρανθίσκα να το έκανε περισσότερο για τον εαυτό του, γιατί την ήθελε γυναίκα του και όχι τόσο για να τη σώσει (έτσι πιστεύω), αλλά δεν του άξιζε αυτό που του έκαναν. Και αν ήταν τόσο μεγάλος ο έρωτας της Φρανθίσκα και του Γκαμπριέλ ας πάλευαν για την αγάπη τους (που λένε και στα μεξικάνικα) τότε που ήταν και οι δύο ελεύθεροι thymos .
Ο Δον Ρικάρδο ήταν ζωηρούλης xixi . Εγώ υποπτευόμουν την Αντέλα για κόρη της Δόνια Ροσαλία, έβλεπα ότι είχαν μια ιδιαίτερη σχέση, τελικά ήταν η πρώην γυναίκα του άνδρα της Αντέλα, κοντά έπεσα Laughing .

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyFri Apr 07, 2017 9:20 am

paola μπορείς να χαρείς, η Θέλια βρήκε γκόμενο pyrotexnhmata .

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyFri Apr 07, 2017 2:34 pm

Χαχαχα χμμμ,δεν ξερω για να δουμε! Laughing
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyFri Apr 07, 2017 5:43 pm

Εγώ πάντως στα μάτια της είδα αίσθημα axa .

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyWed Apr 19, 2017 9:30 am

Από κει που είχα αφήσει τους ήρωες δυστυχισμένους τους ξαναβρήκα μες στην ευτυχία που δεν πρόκειται να κρατήσει όμως για πολύ nystaaa .
Η Μπλάνκα και ο Κριστόμπαλ μου είναι τελείως αντιπαθείς aporripsi . Μα καλά η αδερφική σχέση δε λέει τίποτα σε κανέναν ahora vas a ver ; Ο άλλος βλέπει ότι η Μπλάνκα είναι καλά με τον αδερφό του, γιατί δεν την αφήνει ήσυχη thymos ; Στο Imperio αν θυμάστε μου άρεσε ο Ze με την γυναίκα του αδελφού του αλλά είχαμε να κάνουμε με έναν ζαβό τυχοδιώκτη (όχι μια συγκροτημένη προσωπικότητα όπως υποτίθεται πως είναι ο Σαλβαδορ) και ήταν κάτι που προέκυψε αυθόρμητα και κράτησε τέσσερα επεισόδια. Αυτά τα "και ναι και όχι και θέλω και δε θέλω και έτσι και γιουβέτσι" που έλεγε η Πέγκυ στο Κωνσταντίνου και Ελένης καταντούν πολύ κουραστικά. Φαίνεται πως σκόπευαν να γεμίσουν τα επεισόδια με διαρκή πηγαινέλα των αδελφών από τον έναν θαυμαστή στον άλλον. Ξέρω ότι
Spoiler:
. Ελπίζω για την νέα να τους είχε έρθει η επιφοίτηση και να έγραψαν καμιά ιστορία της προκοπής.

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16


Last edited by mel on Sat Jun 03, 2017 9:29 am; edited 1 time in total
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyThu Apr 20, 2017 3:08 pm

Συμφωνω με αυτα που εγραψες.Πρωτα καιγονται απο ερωτα,μετα τσακ τους περναει,μετα αντε παλι θελω δεν θελω.Και τον Ροδολφο,ποιος τον υπολογιζει;; Κανεις.Ναι ειναι σπαστικο.
Οσο γι'αυτο που εγραψες στο spoiler το διαβασα κι εγω και μπορω να πω οτι ξενερωσα αρκετα.
Spoiler:
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyThu Apr 20, 2017 3:14 pm

paola wrote:
Οσο γι'αυτο που εγραψες στο spoiler το διαβασα κι εγω και μπορω να πω οτι ξενερωσα αρκετα.
Spoiler:

Το μόνο που ξέρω από το Game of thrones, έχει σχολιαστεί αρκετά risa . Ποια ηθοποιός έφυγε;

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyThu Apr 20, 2017 3:41 pm

Spoiler:
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyThu Apr 20, 2017 7:53 pm

Ευχαριστώ. Συμφωνώ, καλύτερα να την έστελναν μακρυά και να εμφανιζόταν για κανένα γκεστ στα τελευταία επεισόδια. Πολύ εκδικητικοί οι Ισπανοί σεναριογράφοι.

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptySat Jun 03, 2017 9:36 am

Εντόπισα τι με ενοχλεί στους διαλόγους! Η συχνότητα της φράσης "entonces no lo hagas"!
-Δε θέλω να ανακατευτώ αλλά...
-"Τότε μην το κάνεις".

-Δε θέλω να σε πιέσω αλλά...
-"Τότε μην το κάνεις".

Μην πει κανένας μια κουβέντα στις αδελφές, αμέσως να τον κόψουν με το ξυνισμένο στιλάκι τους aparadexto .

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6704
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  EmptyMon Sep 11, 2017 3:05 pm

Είδατε καθόλου το τρέιλερ των καινούργιων επεισοδίων; "Ένας δολοφόνος στη Μαδρίτη σκοτώνει γυναίκες... με αδερφές"! carcajadas

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Sponsored content





Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  Empty

Back to top Go down
 
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» La Señora (ΕΡΤ2).
» Δύο ζωές (Dos vidas, ΕΡΤ2).
» Με τα μάτια της Τερέζας (La otra mirada, ΕΡΤ2).

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Τηλενουβελοτρέλα :: Γενικού περιεχομένου :: Ισπανικές σειρές-
Jump to: