Τηλενουβελοτρέλα
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).

Go down 
2 posters
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 EmptyMon Sep 11, 2017 3:35 pm

Ααααα,και οτι ηθελα να ρωτησω αν ξεκιναει η σειρα.Μαλιστα,θα ξεκινησει συντομα.
Αυτο με τον δολοφονο αναφερθηκε θυμαμαι στο τελευταιο επεισοδιο που ειχαμε δει.Το ειχε πει ενας αστυνομος στην Θελια.
Για να δουμε τι μας επιφυλασσουν τα νεα επεισοδια.. axa
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 EmptyMon Sep 11, 2017 3:37 pm

Δευτέρα 18 Σεπτέμβρη ξεκινούν. Την ίδια ώρα.

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 EmptyMon Sep 11, 2017 3:39 pm

Ωραια! Τις συνηθισα τις αδερφες και μου ειχαν λειψει. Smile
Back to top Go down
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 EmptyMon Jan 22, 2018 6:19 pm

Χμμμ.....μαλλον ειμαι η μονη που εξακολουθει και βλεπει την σειρα. Smile Smile
Πραγματικα σε αυτον τον Ε κυκλο,εχουν συμβεια πααααααρα πολλα πραγματα.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 EmptyMon Jan 22, 2018 7:55 pm

Καμιά φορά πετυχαίνω καμιά σκηνή. Ξέρω ότι ο Καρλίτος πήγε με την Ελίσα κι αυτή πήγε να γίνει καλόγρια και να παντρευτεί έναν κουτσό, ότι ο Γκαμπριέλ γύρισε κόμης (!), ότι έχει εμφανιστεί μια τύπισσα που δεν ξέρω αν είναι αδερφή και παίζει με όλους... Αλλά για μένα έχει γίνει σούπα πια και θα έπρεπε να έχει τελειώσει εδώ και καιρό.

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 EmptyTue Jan 23, 2018 1:35 pm

Ετσι ειναι. Οταν το παρακανουν με τα επεισοδια σε μια σειρα λογικο ειναι να γινεται "σουπα".
Πραγματικα κι εγω απορω με τον εαυτο μου που εξακολουθω και το παρακολουθω.Σειρες με ατελειωτα επεισοδια,συνηθως τις βαριεμαι. Laughing
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 EmptyFri Sep 18, 2020 8:08 pm

Η συνέντευξη δημοσιεύτηκε πριν από δύο χρόνια αλλά εγώ τώρα την ανακάλυψα!

Η Ισπανίδα ηθοποιός Marta Larralde στο Umano

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 I-ispanida-ithopoios-marta-larralde-sto-umano-umano.gr_

Η γνωστή Ισπανίδα ηθοποιός Marta Larralde μίλησε στο Umano για την εξαιρετικά πετυχημένη καριέρα της αλλά και για το ρόλο της Ντιάνα που υποδύεται στην ισπανική σειρά Seis Hermanas.

Την είδαμε σαν Μπελέν στην τηλεοπτική σειρά Gran Hotel και τη μισήσαμε. Σαν Ντιάνα στην τηλεοπτική σειρά Seis Hermanas την λατρέψαμε.

H Marta Larralde είναι μία λαμπερή ηθοποιός της οποίας η φήμη έχει περάσει τα σύνορα της Ισπανίας.

Η Marta Larralde σπούδασε σκηνοθεσία και ξεκίνησε να εργάζεται σαν σκηνοθέτις και σεναριογράφος. Με την ταινία Lena πέρασε στην υποκριτική και ακολούθησαν μία σειρά από αρκετές ταινίες, θέατρο αλλά και τηλεοπτικές σειρές. Στην Ελλάδα την είδαμε στην ισπανική τηλεοπτική σειρά Gran Hotel μέσα από την Nova και από την σειρά Seis Hermanas που πρόβαλε η ΕΡΤ.

Umano: Marta, ξεκίνησες την καριέρα σου σαν σκηνοθέτις και σεναριογράφος. Τι συνέβει και αποφάσισες να γίνεις ηθοποιός;

Ο σκηνοθέτης της ταινίας LENA ήρθε στην πόλη μου ψάχνοντας την πρωταγωνίστρια για την ιστορία του. Παρουσιάστηκα στο κάστινγκ και με επέλεξαν. Έτσι ανακάλυψα ένα καινούριο επάγγελμα, άγνωστο σε μένα.

Ποτέ δε φανταζόμουν πως θα μπορούσα να γίνω ηθοποιός και, τώρα, είναι ένα από τα πράγματα που μου αρέσουν περισσότερο στον κόσμο.

Umano: Σαν παιδί, δηλαδή, δεν είχες σκεφτεί να ασχοληθείς με την υποκριτική;

Ποτέ δεν ήθελα να γίνω ηθοποιός. Ήθελα να γίνω καθηγήτρια Φυσικής Αγωγής ή επαγγελματίας αθλήτρια. Αγαπώ τον αθλητισμό.

Umano: Τι αγαπάς και τι δεν αντέχεις στο επάγγελμά σου;

Αυτό που μου αρέσει περισσότερο στη δουλειά μου είναι ότι μπορώ να γνωρίζω άλλες «πραγματικότητες», διαφορετικές από τη δική μου.

Μέσα από τη δουλειά μου κατανοώ λίγο περισσότερο το τι είναι ο άνθρωπος.
Παλιότερα, αυτό που δεν μου άρεσε σε αυτή τη δουλειά ήταν όταν δεν είχα δουλειά. Τώρα έχω μάθει να απολαμβάνω τον ελεύθερο χρόνο μου και μου αρέσει να καλλιεργώ και άλλα ενδιαφέροντα και ανησυχίες.

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 I-ispanida-ithopoios-marta-larralde-sto-umano-umano.gr-marta

Umano: Έχεις κάνει τόσα πολλά πράγματα στην καριέρα σου… ταινίες, θέατρο, τηλεόραση. Τι προτιμάς περισσότερο από τα τρία και γιατί;

Μου αρέσει να αναπτύσσω χαρακτήρες, να ερευνώ, να μελετώ… Κάθε μέσο έχει τη δική του εργασιακή τεχνική και μου αρέσουν όλα, δε μπορώ να επιλέξω ένα αγαπημένο.

Umano: Ποια δουλειά από όσες έχεις συμμετάσχει θα θυμάσαι πάντα;

Θυμάμαι όλες τις δουλειές μου με αγάπη γιατί σε όλες έχω συναντήσει φανταστικούς επαγγελματίες. Χάρη σε όλους τους έχω εξελιχθεί σαν ηθοποιός και σαν άνθρωπος. Ίσως η LENA – που ήταν η πρώτη μου εμπειρία – είναι αυτή που καταλαμβάνει ένα λίγο πιο ξεχωριστό μέρος στην καρδιά μου.

Umano: Στην Ελλάδα, σε παρακολουθούμε ως Ντιάνα στο σίριαλ Οι Έξι Αδελφές. Πες μας δυο λόγια για το ρόλο της Ντιάνα και για τη σειρά.

Η Ντιάνα είναι ένας από τους πιο όμορφους χαρακτήρες που έχω υποδυθεί.
Μία γυναίκα ελεύθερη, παθιασμένη, έξυπνη και με μεγάλη αίσθηση του χιούμορ. Κάθε μία από τις έξι αδελφές είναι ξεχωριστή και είμαι βέβαιη πως οι θεατές θα νιώσουν πως ταυτίζονται με κάποια.

Umano: Έχεις κάποια κοινά με τη Ντιάνα;

Η Ντιάνα έχει πολύ δυνατό χαρακτήρα και, φυσικά, το ίδιο και εγώ. Είμαστε και οι δύο μαχητικές.

Umano: Πιστεύεις πως μετά από τόσα χρόνια, στις μέρες μας, οι γυναίκες αντιμετωπίζονται ως ίσες με τους άντρες;

Πιστεύω ότι τα φεμινιστικά κινήματα είναι θεμελιώδη για την ευαισθητοποίηση στην κοινωνία μας ακόμα και σήμερα. Οι γυναίκες θέλουμε να ανακτήσουμε την αυτονομία μας, την ελευθερία μας, τα δικαιώματά μας και να δείξουμε στον κόσμο ότι δεν είμαστε το ασθενέστερο φύλο, είμαστε το πιο καταπιεσμένο φύλο. Έχουμε ακόμα πολλά να κάνουμε.

Κάθε μέρα που μία γυναίκα αποκαλύπτει τον εαυτό της είναι μια μικρή νίκη.

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 I-ispanida-ithopoios-marta-larralde-sto-umano-umano.gr_

Umano: Είσαι μια εξαιρετική ηθοποιός. Θεωρείς ότι αυτό είναι «δώρο» ή αποτέλεσμα σκληρής δουλειάς;

Ευχαριστώ πολύ… αλλά έχω ακόμα πολλά να κάνω και να μάθω. Βρίσκομαι στο επάγγελμα εδώ και δεκαεπτά χρόνια και έχω την αίσθηση πως είμαι ακόμα αρχάρια. Ποτέ δε μου χαρίστηκε τίποτα, ευτυχώς ή δυστυχώς…

Umano: Πέρα από τα υπόλοιπα, έχεις και ένα blog που αφορά την υγεία. Πες μας δυο λόγια γι’ αυτό.

Μου αρέσει πολύ ο αθλητισμός και η κίνηση και σκέφτηκα ότι – μέσω της εμπειρίας μου – θα μπορούσα να παρακινήσω περισσότερες γυναίκες να ζουν μια πιο δραστήρια ζωή. Αγαπώ πολύ όταν άνθρωποι μου γράφουν λέγοντας ότι χάρη σε μένα ξεκίνησαν το τρέξιμο.

Umano: Μάρτα, τι σε κάνει ευτυχισμένη και τι σε θυμώνει;

Με κάνει πολύ χαρούμενη το να δίνω φιλιά και αγκαλιές. Ο δεσποτισμός, η αδικία και η αλαζονεία με ενοχλούν βαθιά.

Umano: Έχεις έρθει ποτέ στην Ελλάδα;

Ποτέ δεν είχα την τύχη να ταξιδέψω στην Ελλάδα αλλά θα ήθελα πολύ να γνωρίσω την αρχαία Ελλάδα, να απολαύσω την ιστορία και την τέχνη. Επίσης, θα ήθελα πολύ να κάνω κατάδυση στα νησιά σας, είμαι ερωτευμένη με το βυθό στις θάλασσές σας.

Πηγή: https://umano.gr/

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Oaca_a17

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 EmptySat Sep 19, 2020 5:18 pm

Ωραια συνεντευξη!! Η Ντιανα παντως ηταν απο τις αδερφες που ξεχωρισα στην σειρα. amor
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 EmptySat Sep 19, 2020 6:05 pm

Εγώ συμπαθούσα πιο πολύ την Φρανθίσκα, ήταν η πιο γλυκιά και η μόνη που δε με τσάτισε με τα προσωπικά της Laughing . Η πιο όμορφη ήταν η Μπλάνκα.

_________________
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Oaca_a17

paola likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 EmptySat Oct 03, 2020 3:47 pm

Η Ντιανα μου αρεσε γιατι  ηταν δυναμικη box

mel likes this post

Back to top Go down
Sponsored content





Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Empty
PostSubject: Re: Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).    Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).  - Page 2 Empty

Back to top Go down
 
Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» La Señora (ΕΡΤ2).
» Δύο ζωές (Dos vidas, ΕΡΤ2).
» Με τα μάτια της Τερέζας (La otra mirada, ΕΡΤ2).

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Τηλενουβελοτρέλα :: Γενικού περιεχομένου :: Ισπανικές σειρές-
Jump to: