Τηλενουβελοτρέλα
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 La Señora (ΕΡΤ2).

Go down 
3 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
mel
Admin
mel


Female Posts : 6695
Join date : 2015-08-11

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyFri Sep 02, 2016 9:42 am

Όπως έχω πει αυτή την σειρά την είχα αρχίσει και την είχα αφήσει γιατί μου φάνηκε βαρετή, με μεγάλης διάρκειας επεισόδια. Αυτό δεν χρειάζεται ν' αποθαρρύνει κανέναν, δεν έχουμε όλοι τα ίδια γούστα. Αν είμαι σπίτι και δεν έχω δουλειά μπορεί να την... επανεξετάσω xixi .

_________________
La Señora (ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptySun Sep 04, 2016 12:19 am

Υπόθεση:
In the 1920s Victoria and Ángel fall in love in a small town, northern Spain. They are two people both from a different social class, she is the daughter of a wealthy businessman and he comes from a poor family. They are so in love but social norms and circumstances of the era force them to break up. Several years later, they meet again, Victoria as a powerful businesswoman and Ángel as a priest.

Δεν είναι κάτι που δεν έχουμε ξαναδει, αλλά 39 επεισόδια δεν είναι πολλά, ίσως το ξεκινήσω όταν ανέβει στο σάιτ της ΕΡΤ. Ψάχνοντας την υπόθεση, όμως, έμαθα και το τέλος της σειράς, πάει το σασπένς... kopaniemai
Back to top Go down
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptySun Sep 04, 2016 3:30 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Υπόθεση:


Δεν είναι κάτι που δεν έχουμε ξαναδει, αλλά 39 επεισόδια δεν είναι πολλά, ίσως το ξεκινήσω όταν ανέβει στο σάιτ της ΕΡΤ. Ψάχνοντας την υπόθεση, όμως, έμαθα και το τέλος της σειράς, πάει το σασπένς... kopaniemai
Χαχαχαχα ξερεις ποσες φορες την εχω πατησει με σειρες και ταινιες; Ωρες-ωρες νοσταλγω την προ-internet εποχη,οπου εβλεπες μια σειρα και πραγματικα δεν ηξερες τι γινεται παρακατω.
Τωρα σχετικα με την σειρα,ειχα δει το trailer και μου αρεσε,αλλα αυτη την στιγμη δεν υπαρχει περιπτωση να ξεκινησω κι αλλη σειρα με τιποτα,αλλα καποια στιγμη ισως κι εγω την δοκιμασω. Smile
Back to top Go down
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyFri Sep 09, 2016 4:49 am

Είδα το πρώτο επεισόδιο για να πάρω μια γεύση. Προβλέψιμη (και για όποιον γνωρίζει το τέλος, ακόμη περισσότερο kala na pathei) αλλά συμπαθητική. Ταξικός έρωτας και ταξικός πόλεμος wdone
Μα κι αυτοί του ορυχείου τι τα ήθελαν τα εκρηκτικά; Η απεργία είναι καλύτερη λύση, να μην πάρουν στο λαιμό τους κανέναν άσχετο. Λυπάμαι τον πρωταγωνιστή που αναγκάστηκε να γίνει παπάς μόνο για να θρέψει τους δικούς του. Αναρωτιέμαι πώς θα ξεμπλέξει. Μεγαλούτσικος μου φαίνεται, πάντως. Πολύ μεγαλύτερος από την πρωταγωνίστρια, δεν ξέρω γιατί. Υποψιάζομαι ότι κάτι θα παιχτεί με τον διανοούμενο αδερφό της πρωταγωνίστριας, τον Πάμπλο, και την υπηρέτρια. Εμφανισιακά δεν ταιριάζουν, θα έλεγα. Ο Πάμπλο μου θυμίζει τον γιατρό από τη σειρά "Το πατρικό μου".
Όταν έχω κενό, μπορεί να παρακολουθώ κανένα επεισόδιο.

paola wrote:
λλα αυτη την στιγμη δεν υπαρχει περιπτωση να ξεκινησω κι αλλη σειρα με τιποτα,αλλα καποια στιγμη ισως κι εγω την δοκιμασω

Βλέπεις κάποια σειρά αυτόν τον καιρό; Ποια είναι;
Back to top Go down
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyFri Sep 09, 2016 2:18 pm

Αχ βλεπω :-P. Και λατιν σειρες φυσικα,αλλα και αμερικανικες κι ενταξει,ποσες πια να δεις καθε μερα,καπου χανεις τον μπουσουλα. lygmos
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6695
Join date : 2015-08-11

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptySun Sep 11, 2016 7:59 pm

Τώρα ρίχνω μια ματιά στην επανάληψη. Φυσικά πολλά δεν τα θυμόμουν όπως την κακιά Ιρένε (έχω παρατηρήσει πως αυτό το όνομα το βάζουν σε τουλάχιστον ιδιότροπες γυναίκες  xixi ).
Από υπόθεση ό,τι λίγο πολύ περιμένουμε από ισπανικές σειρές εποχής. Πιθανόν πάλι τα γύρω γύρω να έχουν περισσότερο ενδιαφέρον από το γλυκερό ρομάντζο των ηρώων. Τσέκαρα τις ηλικίες, οι πρωταγωνιστές έχουν δέκα χρόνια διαφορά αλλά πιστεύω πως ταιριάζουν.
Ο Άνχελ όπως θυμόμουν πάει να χειροτονηθεί για οικονομικούς λόγους. Μα πόσο στον κόσμο τους οι παπάδες αυτών σειρών, ο Άνχελ του μιλούσε για την αγάπη του με την Βικτόρια και αυτός έλεγε πως η μεγαλύτερη αγάπη είναι αυτή του Θεού  risa . Κι αυτές οι οικονόμοι-υπηρέτριες γιατί ανακατεύονται στα προσωπικά των εργοδοτών ή των παιδιών τους, πάντα με εκνεύριζε αυτό  thymos .  

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Ο Πάμπλο μου θυμίζει τον γιατρό από τη σειρά "Το πατρικό μου".
Όταν έχω κενό, μπορεί να παρακολουθώ κανένα επεισόδιο.

Μάλλον για το σπασικλέ λουκ και το γεγονός ότι είναι ιδεαλιστής. Πάντως η ιστορία του γιου του πάμπλουτου που ενδιαφέρεται για τα δικαιώματα των εργατών δεν με πείθει καθόλου, ούτε ταιριάζει στον ηθοποιό νομίζω no no y no . Τέλος η έλλειψη των μέτρων ασφαλείας στα εργοστάσια, πρέπει να είναι το στάνταρ των ισπανικών σειρών μέχρι και στον Φάρο το έχω δει!

_________________
La Señora (ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyMon Sep 12, 2016 4:20 am

mel wrote:
Πιθανόν πάλι τα γύρω γύρω να έχουν περισσότερο ενδιαφέρον από το γλυκερό ρομάντζο των ηρώων.

Έτσι είναι, το ρομάντσο δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο. Ειδικά αυτό το πράγμα, να βλέπονται μία-δυο φορές οι πρωταγωνιστές και να ερωτεύονται, το έχουμε βαρεθεί πια. Θυμίζει την ατάκα στην ταινία "Το Κλάμα βγήκε από τον Παράδεισο" με τον Χρήστο Σιμαρδάνη που τον ρώτησαν "Ποιά θα παντρευτείς εσύ, καλέ;" -"Τη Μάρθα. Την είδα στο δικαστήριο και την αγάπησα" risa Δεν τους έδωσαν χρόνο να χάψει ο τηλεθεατής ότι εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος.
mel wrote:
Κι αυτές οι οικονόμοι-υπηρέτριες γιατί ανακατεύονται στα προσωπικά των εργοδοτών ή των παιδιών τους, πάντα με εκνεύριζε αυτό thymos

Γιατί, όπως είπε και η μαγείρισσα, δεν έχουν ζωή έξω από το σπίτι.
mel wrote:
Τέλος η έλλειψη των μέτρων ασφαλείας στα εργοστάσια, πρέπει να είναι το στάνταρ των ισπανικών σειρών μέχρι και στον Φάρο το έχω δει!

Μου φαίνεται πως το κάνουν από ατολμία. Ο τηλεθεατής θα λυπηθεί τον εργάτη που έπαθε ατύχημα ενώ αν δείξουν ότι ο εργάτης είναι θύμα εκμετάλλευσης και χωρίς ατυχήματα, από το γεγονός ότι ο εργοδότης πλουτίζει με τη δική του δουλειά ενώ ο ίδιος παίρνει ψίχουλα, στον τηλεθεατή δεν κάθεται καλά αυτό. Θα σκεφτεί ότι έτσι είναι η ζωή, ο κόσμος και όποιος διαμαρτύρεται θέλει χάος.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6695
Join date : 2015-08-11

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyMon Sep 12, 2016 9:59 am

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Έτσι είναι, το ρομάντσο δεν έχει κάτι το ιδιαίτερο. Ειδικά αυτό το πράγμα, να βλέπονται μία-δυο φορές οι πρωταγωνιστές και να ερωτεύονται, το έχουμε βαρεθεί πια. Θυμίζει την ατάκα στην ταινία "Το Κλάμα βγήκε από τον Παράδεισο" με τον Χρήστο Σιμαρδάνη που τον ρώτησαν "Ποιά θα παντρευτείς εσύ, καλέ;" -"Τη Μάρθα. Την είδα στο δικαστήριο και την αγάπησα" risa Δεν τους έδωσαν χρόνο να χάψει ο τηλεθεατής ότι εδώ υπάρχει ένας έρωτας μεγάλος.

Εγώ θυμάμαι την τελευταία ατάκα αυτής της ταινίας που σατιρίζει το πόσο βολικά κλείνουν όλα στις παλιά ελληνικά έργα, "κι εγώ θα πάρω την Ζαμπέτα"  risa  risa  risa . Αν και προτιμώ τους κεραυνοβόλους έρωτες  amor2 . Αλλά να μην εκδηλώνονται και αμέσως  xixi .

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:
Τέλος η έλλειψη των μέτρων ασφαλείας στα εργοστάσια, πρέπει να είναι το στάνταρ των ισπανικών σειρών μέχρι και στον Φάρο το έχω δει!

Μου φαίνεται πως το κάνουν από ατολμία. Ο τηλεθεατής θα λυπηθεί τον εργάτη που έπαθε ατύχημα ενώ αν δείξουν ότι ο εργάτης είναι θύμα εκμετάλλευσης και χωρίς ατυχήματα, από το γεγονός ότι ο εργοδότης πλουτίζει με τη δική του δουλειά ενώ ο ίδιος παίρνει ψίχουλα, στον τηλεθεατή δεν κάθεται καλά αυτό. Θα σκεφτεί ότι έτσι είναι η ζωή, ο κόσμος και όποιος διαμαρτύρεται θέλει χάος.

Δε θα το έλεγα, η έλλειψη μέτρων ασφαλείας μάλλον τονίζει την αναλγησία της εργοδοσίας, ότι δηλαδή εκτός που τους εκμεταλλεύονται δεν τους παρέχουν καν την στοιχειώδη ασφάλεια. Στο Φάρο το θέμα το περνούν πιο ανάλαφρα. Ο γιος του επιχειρηματία δεν θέλει να μείνει σε μια εταιρεία που δεν σέβεται τους κανόνες και να έχει το βάρος της ευθύνης σε περίπτωση ατυχήματος, όμως οι ιδιοκτήτες της εταιρείας παρουσιάζονται μάλλον σαν επιπόλαια μικρολαμόγια όχι κάτι χειρότερο.
Στην Señora μας δείχνουν κάτι από την τεταμένη ατμόσφαιρα της εποχής, η έκρηξη στο ορυχείο δεν παρουσιάζεται ως μια παράλογη αντίδραση αλλά ως μια αντίδραση βίαιη μεν αναμενόμενη δε, όταν άνθρωποι έχουν αναγκαστεί να υποστούν τέτοιες αδικίες και να ζουν σε αυτές τις συνθήκες.

_________________
La Señora (ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6695
Join date : 2015-08-11

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyMon Sep 12, 2016 9:51 pm

Σήμερα είδα ένα επεισόδιο με την ησυχία μου -πρέπει να έχασα μόνο δυο-τρία κρίσιμα λεπτά, έχει καμιά σχέση η Βικτόρια με την προδοσία των εργατών skeftomai ;
Αυτή η φλωρόφατσα ο Ούγο κάλεσε τον Άνχελ σε μονομαχία risa . Εντελώς γελοίος, κορδώνεται μπας και δείξει πιο σωματώδης και μόνο στα πόδια που δεν το έβαλε xixi . Φαντάζομαι ο Άνχελ θα πληρώσει την μεγαλοψυχία του, έτσι είναι η ζωή, αν δεν τελειώνεις μια και καλή με τα φίδια στο μέλλον τα βρίσκεις μπροστά σου No  
Μου έκανε κάποια εντύπωση που οι "φίλες" της Βικτόρια δεν ήξεραν να διαβάζουν. Δεν φανταζόμουν ότι θα υπήρχε διαχωρισμός στις υπηρέτριες και οι υπηρέτριες των κυρίων δε θα μιλούσαν στην υπηρέτρια της "τσούλας" risa .
Τώρα που κατάλαβα τι κουμάσι είναι ο Γκονθάλο, εύχομαι να πληρώσει για τις αμαρτίες του από την τρελή την γυναίκα του thymos . Αν και δεν ξέρω αν πρέπει να υπολογίζω σ' αυτήν γιατί είναι εντελώς για δέσιμο.

_________________
La Señora (ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyFri Sep 16, 2016 11:48 pm

Η Ενκάρνα είναι ένας δυνατός χαρακτήρας. Είχε τόση πίστη στο σχέδιο να μορφώσει τις φτωχές γυναίκες που δε δίστασε να κάνει τη χάρη του γλοιώδη επιστάτη για να κρατήσει το σχολείο της. Αυτό δεν το καταλαβαίνω. Απέρριψε τη βοήθεια του Πάμπλο, που είναι και ιδιοκτήτης του εργοστασίου, από περηφάνια για να υποκύψει μετά στον επιστάτη; Κρίμα που δε λειτούγησε το σχέδιό της. Εν τω μεταξύ, οι εργάτες χρειάζονται ταρακούνημα. Διαμαρτύρονται που τους εκμεταλλεύονται τα αφεντικά αλλά με την εκμετάλλευση των γυναικών δεν έχουν θέμα; Αυτοί αντέδρασαν στο να μορφωθούν οι γυναίκες με τη δικαιολογία ότι θα πάρουν τα μυαλά τους αέρα. Μάλιστα, να πάρουν! Η Ενκάρνα ταιριάζει με τον Πάμπλο, είναι και οι δύο διανοούμενοι και ονειροπόλοι. Δεν θέλω να μπλέξει ο Πάμπλο με την Ιταλίδα en exallw Φαίνεται να είναι παγίδα του μαρκήσιου.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6695
Join date : 2015-08-11

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptySat Sep 17, 2016 9:45 am

Κι εγώ για την Ενκάρνα ήθελα να γράψω xixi . Αναμφίβολα είναι ένας θετικός χαρακτήρας, έχει τις καλύτερες προθέσεις και αγωνίζεται για το κοινό καλό. Όμως με θυμώνει λίγο. Για χάρη των ιδεών παρακάμπτει την κοινωνική πραγματικότητα και τελικά διακινδυνεύει τον ίδιο της τον αγώνα. Κάνει μαθήματα στις εργάτριες και επιμένει να παρευρίσκονται στις τάξεις και οι πόρνες. Ναι, όλοι οι άνθρωποι είναι ίσοι όμως δεν καταλαβαίνει τις αντιδράσεις που θα προκληθούν; Αντιδράσεις που θα μπορούσαν να οδηγήσουν στο να μείνουν όλες αναλφάβητες; Ευτυχώς όλα έληξαν καλά. Μετά εργάζεται στο ιατρείο του Πάμπλο. Δεν λέω να μην δέχεται και τις εργάτριες του έρωτα. Ή να μην έρθουν τα κορίτσια έστω από περιέργεια να το δουν. Είναι δυνατόν να... κατασκηνώνουν εκεί λες και πρόκειται για καφέ; Είναι που είναι δύσκολο να έρθουν οι συντηρητικές γυναίκες της μικρής πόλης να κάνουν εξετάσεις και να λάβουν ιατρική περιποίηση, με κάτι τέτοια όπως είδαμε παίρνουν δρόμο. Καλά που έστω και αργά της έκοψε και πήγε στο "σπίτι" να τους ζητήσει να μην ξαναπάνε. Και εκεί δεν κατάλαβα γιατί μία εργαζόμενη φάνηκε να πληγώνεται. Μιλάμε για την Ισπανία του '20, δεν το ξέρει ότι είναι στο περιθώριο; Γενικά κάποιες φορές η προσέγγιση του σεναριογράφου φαίνεται αρκετά αισιόδοξη έως αφελής.      

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Εν τω μεταξύ, οι εργάτες χρειάζονται ταρακούνημα. Διαμαρτύρονται που τους εκμεταλλεύονται τα αφεντικά αλλά με την εκμετάλλευση των γυναικών δεν έχουν θέμα; Αυτοί αντέδρασαν στο να μορφωθούν οι γυναίκες με τη δικαιολογία ότι θα πάρουν τα μυαλά τους αέρα. Μάλιστα, να πάρουν!

Γιατί βασικά είναι ο καθένας για την πάρτη του. Έχεις φτάσει στα επεισόδια με τα παιδάκια που δουλεύουν στα ορυχεία; Εκεί να δεις!

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Η Ενκάρνα ταιριάζει με τον Πάμπλο, είναι και οι δύο διανοούμενοι και ονειροπόλοι. Δεν θέλω να μπλέξει ο Πάμπλο με την Ιταλίδα  en exallw Φαίνεται να είναι παγίδα του μαρκήσιου.

Ακόμα και τον Πάμπλο όμως κάποιες φορές ο ανταγωνισμός με την αδερφή του τον απασχολεί περισσότερο απ' τις ιδέες του thymos .

_________________
La Señora (ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyMon Sep 19, 2016 2:43 pm

mel wrote:
ετά εργάζεται στο ιατρείο του Πάμπλο. Δεν λέω να μην δέχεται και τις εργάτριες του έρωτα. Ή να μην έρθουν τα κορίτσια έστω από περιέργεια να το δουν. Είναι δυνατόν να... κατασκηνώνουν εκεί λες και πρόκειται για καφέ; Είναι που είναι δύσκολο να έρθουν οι συντηρητικές γυναίκες της μικρής πόλης να κάνουν εξετάσεις και να λάβουν ιατρική περιποίηση, με κάτι τέτοια όπως είδαμε παίρνουν δρόμο.

Όντως. Το πρόβλημα δεν είναι μόνο η εργασία των συγκεκριμένων γυναικών. Όποιος κι αν έκανε το ιατρείο καφενείο θα απωθούσε τους ασθενείς. Ποιος θα δεχόταν να εξεταστεί μπροστά σε κόσμο που συζητάει και γελάει; Η συνάντηση με το γιατρό πρέπει να είναι απόρρητη.
mel wrote:
Έχεις φτάσει στα επεισόδια με τα παιδάκια που δουλεύουν στα ορυχεία; Εκεί να δεις!

Είδα κι έφριξα ahora vas a ver Έχουν το μικρόβιο του περήφανου ραγιά, αυτού που θεωρεί τη σκληρή εργασία τιμή του και καμάρι του, ύστερα παραπονιέται γιατί τον εκμεταλλεύονται. Απορώ γιατί θεωρούν ότι τρέφουν τα παιδιά τους ενώ τα στέλνουν να εργάζονται κανονικά. Στην ουσία τα παιδιά τρέφονται από μόνα τους ενώ πάλι είναι υποχρεωμένα να υπακούν στον κηδεμόνα γιατί τάχα αυτός τα φροντίζει thymos
O Πάμπλο πήρε φόρα κατηφόρα... na ton thymomaste Μου έχει καρφωθεί η ιδέα ότι την Ιταλίδα την έβαλε ο μαρκήσιος για να φάει το μερίδιο των Μάρκες στις επιχειρήσεις. Η Ιταλίδα έχει δίκιο όταν λέει ότι οι εργάτες θα ελευθερωθούν μόνο όταν πάρουν στα χέρια τους τα εργαλεία της δουλειάς. Με την ελεημοσύνη δε σώζεται κανείς. Αλλά δεδομένου ότι οι συγκεκριμένοι εργάτες είναι ανεύθυνοι και παρτάκηδες, πολύ φοβάμαι ότι θα αναζητήσουν καινούργιο αφέντη και θα τους περιμένει ο μαρκήσιος με ανοιχτές αγκάλες. skeftomai
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6695
Join date : 2015-08-11

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyMon Sep 19, 2016 9:05 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:
Έχεις φτάσει στα επεισόδια με τα παιδάκια που δουλεύουν στα ορυχεία; Εκεί να δεις!

Είδα κι έφριξα ahora vas a ver Έχουν το μικρόβιο του περήφανου ραγιά, αυτού που θεωρεί τη σκληρή εργασία τιμή του και καμάρι του, ύστερα παραπονιέται γιατί τον εκμεταλλεύονται. Απορώ γιατί θεωρούν ότι τρέφουν τα παιδιά τους ενώ τα στέλνουν να εργάζονται κανονικά. Στην ουσία τα παιδιά τρέφονται από μόνα τους ενώ πάλι είναι υποχρεωμένα να υπακούν στον κηδεμόνα γιατί τάχα αυτός τα φροντίζει thymos

Πρέπει να κρίνουμε σύμφωνα με τα δεδομένα της εποχής, αλλά και πάλι aporripsi ... Μιλάμε για οχτάχρονα που τα βάζουν να κάνουν μια επικίνδυνη δουλειά. Το επιχείρημα ότι είναι επίσης επικίνδυνο να πεθάνουν από πείνα δεν πείθει. Πείνα υπάρχει αλλά είμαστε στην επαρχία της Ισπανίας όχι στην Αιθιοπία. Το να πεθάνουν/τραυματιστούν/πάθουν κάποια βλάβη που δεν διορθώνεται είναι ασύγκριτα πιο πιθανό.  

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Ο Πάμπλο πήρε φόρα κατηφόρα... na ton thymomaste Μου έχει καρφωθεί η ιδέα ότι την Ιταλίδα την έβαλε ο μαρκήσιος για να φάει το μερίδιο των Μάρκες στις επιχειρήσεις.

Ότι συνεργάζεται με τον Γκονθάλο και έχει άλλον σκοπό είναι σίγουρο. Αλλά κι αυτή η Βικτόρια δεν χάνει ευκαιρία για αγκαλίτσες και φιλάκια με το κάθαρμα xtypw to kefali mou . Ούτε το γεγονός πως ο πατέρας της δεν τον εμπιστευόταν της λέει κάτι thymos .

_________________
La Señora (ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptySat Sep 24, 2016 9:32 pm

Σκέτη απογοήτευση ο Πάμπλο aporripsi Γύρισε από την Ιταλία οπαδός του Μουσολίνι xtypw to kefali mou Αυτό ήταν το σχέδιο του μαρκήσιου όταν έβαλε την Ιταλίδα να του την πέσει; risa
Ευτυχώς η Ενκάρνα δέχτηκε το γιατρό, κάνουν ωραίο ζευγάρι, ταιριάζουν τουλάχιστον πνευματικά.

mel wrote:
Αλλά κι αυτή η Βικτόρια δεν χάνει ευκαιρία για αγκαλίτσες και φιλάκια με το κάθαρμα

Και μια αμφιβολία που είχε για το ποιον του, κατάφερε αυτός να τη σβήσει όταν πήγαν στον συμβολαιογράφο και αρνήθηκε προίκα ενώ παντρεύτηκαν με bienes separados. Μόνη ελπίδα τώρα να αποκαλυφθεί είναι η Καταλίνα. Τον κρατάει στο χέρι για το έγκλημά του. Αλλά θα τον καταδώσει στη Βικτόρια για να χωρίσουν;aporia Περισσότερο μου φαίνεται ότι θα ξεκάνει τη Βικτόρια με μάγια και ξόρκια, όπως και την αδερφή της fovos
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6695
Join date : 2015-08-11

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptySun Sep 25, 2016 10:15 am

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Σκέτη απογοήτευση ο Πάμπλο aporripsi Γύρισε από την Ιταλία οπαδός του Μουσολίνι xtypw to kefali mou Αυτό ήταν το σχέδιο του μαρκήσιου όταν έβαλε την Ιταλίδα να του την πέσει;  risa
Ευτυχώς η Ενκάρνα δέχτηκε το γιατρό, κάνουν ωραίο ζευγάρι, ταιριάζουν τουλάχιστον πνευματικά.

Είναι λίγο γαϊδούρι ο Πάμπλο. Ο ιδεαλισμός του σταματούσε στα γκομενικά και τα οικογενειακά του. Συνευρίσκεται ερωτικά με την Ενκάρνα σε μια σκηνή σχεδόν ίδια με την σκηνή Καρμέλα-γιατρού στο Πατρικού. Μόνο που η σκηνή στο Πατρικό έπειθε πολύ περισσότερο. Είχαμε δει τα δύο πρόσωπα αρκετά μαζί και ξέραμε ότι είναι ερωτευμένοι άλλο αν δεν το παραδέχονταν. Από πού προέκυψε το τόσο πάθος του Πάμπλο σχεδόν την ίδια στιγμή που μαράζωνε για το μπάζο την Ιταλίδα scratch ; Έλξη υπήρχε, περισσότερο απ' την πλευρά της αλλά το να το κάνουν στο ιατρείο έτσι όπως έγινε μου φάνηκε τουλάχιστον υπερβολικό. Μετά πάει στην Ιταλία και της στέλνει ένα ψυχρό γράμμα (λες και δεν έγινε και τίποτα xixi ), το οποίο μας προϊδεάζει για την στροφή του (ήμουν σίγουρη ότι θα γυρίσει φασίστας). Πέρα από δυο φράσεις σ' ένα γράμμα η σεναριογράφος δεν μπαίνει στον κόπο να μας δώσει να καταλάβουμε πώς άλλαξε ιδέες και τι στο καλό τον γοήτευσε στον Μουσολίνι. Όπως και άλλα θέματα, προχωρούν πιο γρήγορα απ' όσο θα έπρεπε, κάποιες φορές έχω αναρωτηθεί αν έχασα επεισόδιο.
Την ιστορία με τον Άνχελ που δοξάζεται στο χωριό και τον βάζουν μεσολαβητή ανάμεσα στα αφεντικά και τους εργάτες πώς να την σχολιάσω skeftomai ; Ό,τι να ναι, όπως και οι τύψεις που βασανίζουν ξαφνικά τους κακούς.
Πρόσεξες την εμφάνιση του Πρίμο δε Ριβέρα (του πρώτου Πρίμο δε Ριβέρα λογικά); Μετά τον Φράνκο στο Πατρικό, μη δε δούμε κι αυτή την ελπίδα για την Ισπανία -κατά Πάμπλο xixi .

_________________
La Señora (ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyTue Sep 27, 2016 5:03 pm

mel wrote:
Πέρα από δυο φράσεις σ' ένα γράμμα η σεναριογράφος δεν μπαίνει στον κόπο να μας δώσει να καταλάβουμε πώς άλλαξε ιδέες και τι στο καλό τον γοήτευσε στον Μουσολίνι. Όπως και άλλα θέματα, προχωρούν πιο γρήγορα απ' όσο θα έπρεπε, κάποιες φορές έχω αναρωτηθεί αν έχασα επεισόδιο.
Δεν καταλάβαμε καν τι συνέβη και ξεκόλλησε από την Ιταλίδα ο Πάμπλο που έτρεξε πίσω της μόλις τον κάλεσε. Να τον άλλαξε ακόμη και σ'αυτό ο...Μουσολίνι; xixi Το σενάριο έχει όντως πολλά κενά. Στο συλλαλητήριο των εργατών ο γιατρός πυροβολήθηκε στο στήθος, τον μάζεψαν, έληξε το συλλαλητήριο κι ενώ περίμενα να δω τι έγινε με εκείνον, ξαφνικά εμφανίζεται η μητριά της Ενκάρνα να πληροφορήσει τον Πάμπλο και τον θεατή ότι έφυγαν σε άλλη πόλη!

Παρεπιπτόντως, ούτε η αγάπη γιατρού-Ενκάρνα πείθει. Υποτίθεται ότι αγαπιούνται περισσότερο σαν...αλληλέγγυοι as kaghasw, στηρίζοντας ο ένας τον άλλον, παρά με πάθος. Κι όταν τον πυροβόλησαν και τον μάζεψαν οι σύντροφοί του η Ενκάρνα απλά κοιτούσε! Ύστερα σήκωσε τη σημαία μπροστά στου χωροφύλακες. Καλός ο αγώνας, μα δεν έπρεπε να πάει κοντά σ'αυτόν που θα γίνει άντρας της; Για να προσφέρει τις ιατρικές υπηρεσίες της έστω. Ας συνέχιζαν οι άλλοι τον αγώνα.
mel wrote:
Πρόσεξες την εμφάνιση του Πρίμο δε Ριβέρα (του πρώτου Πρίμο δε Ριβέρα λογικά); Μετά τον Φράνκο στο Πατρικό, μη δε δούμε κι αυτή την ελπίδα για την Ισπανία -κατά Πάμπλο xixi .

Βάλθηκαν να μας μάθουν τη νεότερη ισπανική ιστορία χαρτί και καλαμάρι. Σε λίγο θα είμαστε σε θέση να δώσουμε εξετάσεις πάνω σε όλες τις πολιτικές εξελίξεις στην Ισπανία του μεσοπολέμου xixixi
Για τον Πάμπλο, ίσως να υπάρχει ελπίδα καθότι κωλοτούμπας! Αφού αλλάζει τις ιδέες σαν τα πουκάμισα, από μελανοχίτωνας ίσως φτάσει και αναρχικός xixixi
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6695
Join date : 2015-08-11

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyWed Sep 28, 2016 9:30 am

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Παρεπιπτόντως, ούτε η αγάπη γιατρού-Ενκάρνα πείθει. Υποτίθεται ότι αγαπιούνται περισσότερο σαν...αλληλέγγυοι as kaghasw, στηρίζοντας ο ένας τον άλλον, παρά με πάθος.

Μου άρεσε αυτό  risa . Ο Αλεχάντρο έδειξε από την αρχή ενδιαφέρον για την Ενκάρνα όμως από την πλευρά της φαίνεται πως απλώς βρήκε έναν άνδρα εύκαιρο, με τις ίδιες αρχές και βολικό.

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Βάλθηκαν να μας μάθουν τη νεότερη ισπανική ιστορία χαρτί και καλαμάρι. Σε λίγο θα είμαστε σε θέση να δώσουμε εξετάσεις πάνω σε όλες τις πολιτικές εξελίξεις στην Ισπανία του μεσοπολέμου xixixi

Αν πάρουν κι άλλο ισπανικό μετά τις Habitaciones cerradas ελπίζω να μην είναι το Amar en tiempos revueltos γιατί το είχα αρχίσει και δε μ' άρεσε (μάντεψε σε ποια περίοδο διαδραματίζεται xixi ). Αλλά τώρα είδα ότι έχει 1.716 επεισόδια και αυτό με καθησυχάζει λίγο, δε νομίζω ν' αγοράσουν τόσο μεγάλη σειρά. Θα προτιμούσα κάτι αισθηματικό.

_________________
La Señora (ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptySun Oct 02, 2016 12:33 am

1716 επεισόδια; Τότε θα τη γλιτώσουμε, η καινούργια ΕΡΤ δεν μας έχει συνηθίσει στα έπη. Κάποτε έδειχνε αμερικάνικες σαπουνόπερες που είχαν τον ατελείωτο...

Δεν περίμενα αυτήν την εξέλιξη για Πάμπλο! kopaniemai Αλλά κι αυτό που έκανε η Ενκάρνα δε μου άρεσε. Να παντρολογιέται ενώ ο γιατρός είναι στη φυλακή. Επειδή τον συνέλαβαν και τον καταδίκασαν σε θάνατο ξέχασε ότι είχαν αρραβωνιαστεί; Πλάκα θα έχει να πάει να τον βρει αφότου έμεινε μόνη με το παιδί. Αν δεν τον εκτέλεσαν κιόλας, έτσι γρήγορα που τρέχει το σενάριο και είναι γεμάτο κενά
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6695
Join date : 2015-08-11

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptySun Oct 02, 2016 7:10 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Δεν περίμενα αυτήν την εξέλιξη για Πάμπλο! kopaniemai

Άδικα πήγε xartomanthla . Πολύ θανατικό fovos .

_________________
La Señora (ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6695
Join date : 2015-08-11

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyMon Oct 10, 2016 9:20 pm

Αλμοδοβαρεμένη το συνεχίζεις; Γιατί δεν έχεις σχολιάσει τελευταία και εγώ ψιλοβαριόμουν να το κάνω Laughing , περισσότερο με βόλευε να απαντώ στα σχόλιά σου. Από το σημερινό χάρηκα δυο πράγματα phdaw ap' thn xara m phdaw ap' thn xara m phdaw ap' thn xara m , που στο επόμενο η σαδίστρια σεναριογράφος μπορεί να μου τα πάρει πίσω. Αλλά προς το παρόν χαίρομαι xara .

_________________
La Señora (ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyTue Oct 11, 2016 2:44 pm

Nαι, το συνεχίζω αλλά δε βρίσκω κάτι αξιοσημείωτο xixi Έμεινα στη φυλάκιση του Σαλβαδόρ που έχει τραβήξει των παθών του τον τάραχο μέχρι στιγμής (ακόμη και μονόφθαλμος όμως είναι το πιο κουκλί εκεί μέσα) Τι έκανε η σαδίστρια σεναριογράφος;
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6695
Join date : 2015-08-11

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyTue Oct 11, 2016 5:14 pm

Κι εμένα ο Σαλβαδόρ μου άρεσε απ' την αρχή amor2 , αυτό που δε μου άρεσε ήταν η σχέση του με την τσατσά, του πέφτει μεγάλη, δεν είναι ωραία και είναι άλλη μια σχέση που άρχισε κουλά χωρίς χτίσιμο του σεναρίου, μια βραδιά τους ήρθε και το κάνανε e oxi . Γι αυτό χάρηκα όταν χθες είδα να γίνεται κάτι με την Βίσι pyrotexnhmata που την εκτίμησα ιδιαίτερα όταν σήκωσε ανάστημα στους εργάτες. Αυτό που φοβάμαι είναι ότι για την σεναριογράφο η μεγάλη του αγάπη είναι η Αλίθια οπότε δε θα αφήσει ήσυχο το ζευγαράκι [url=http://emoticon .
Το άλλο που χάρηκα αφορά την Ισαμπελίτα και τον ξάδερφο flores , δεν είναι δύσκολο να το φανταστείς xixi . Και πάλι φοβάμαι μήπως η σαδίστρια στείλει τον ξάδερφο να κάνει παρέα στον σύντροφο Αλεχάντρο.

_________________
La Señora (ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6695
Join date : 2015-08-11

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyThu Oct 13, 2016 4:48 pm

Πού είσαι; Στα τελευταία επεισόδια δεν βλέπω καμιά λογική, αλλά δεν μιλάω  de milaw για να μην πω κανένα καραμπινάτο σπόιλερ.

_________________
La Señora (ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyFri Oct 14, 2016 6:15 pm

Μόλις είδα τον σαδισμό της σεναριογράφου. Η καημένη η Ισαμπέλ -κι εγώ νόμιζα κάτι θα παιζόταν με τον ξάδερφο αφού ήταν παντρεμένη με τον γελοίο Ούγκο ντε Βιάνα και ο ξάδερφος της κρατούσε συντροφιά- δεν μπορώ να πιστέψω τη χυλόπιτα που της έριξε! Μάλλον ούτε η ίδια μπορεί αφού προσπάθησε να λύσει την παρεξήγηση ο ξάδερφος κι αυτή άλλα καταλάβαινε xixi

mel wrote:
Κι εμένα ο Σαλβαδόρ μου άρεσε απ' την αρχή amor2 , αυτό που δε μου άρεσε ήταν η σχέση του με την τσατσά, του πέφτει μεγάλη, δεν είναι ωραία και είναι άλλη μια σχέση που άρχισε κουλά χωρίς χτίσιμο του σεναρίου, μια βραδιά τους ήρθε και το κάνανε e oxi . Γι αυτό χάρηκα όταν χθες είδα να γίνεται κάτι με την Βίσι pyrotexnhmata που την εκτίμησα ιδιαίτερα όταν σήκωσε ανάστημα στους εργάτες. Αυτό που φοβάμαι είναι ότι για την σεναριογράφο η μεγάλη του αγάπη είναι η Αλίθια οπότε δε θα αφήσει ήσυχο το ζευγαράκι [url=http://emoticon


Δυστυχώς, δε λέει να ξεκολλήσει απ'την τσατσά, που για να πω την κακία μου, δε μοιάζει λίγο σαν τραβεστί; Κι έτσι όπως έχουν τα πράγματα, καλύτερα να μη γινόταν τίποτα με την Βίσι. Κρίμα είναι η καημένη να φάει τέτοια χυλόπιτα

Είχε δεν είχε ο μαρκήσιος την τουμπάρισε πάλι τη Βικτώρια en exallw Δεν καταλαβαίνω πως έπεσε τόσο εύκολα μετά από όσα τράβηξε! Μάλλον αυτό είναι που δεν κατανοείς κι εσύ ή έχεις προχωρήσει κι άλλο στην υπόθεση;
Πάλι καλά όμως που ομολόγησε ο Βεντούρα και σώθηκε ο Σαλβαδόρ. Στην αρχή, όταν κρυβόταν, ήθελα να του ρίξω μπουνιά. Ένας αγωνιστής που δε φοβάται το θάνατο, όπως λέει ότι είναι, δεν μπορεί ν'αφήνει να εκτελούν άλλον στη θέση του. Είπε την αλήθεια και ανέβηκε πάλι στην εκτίμησή μου risa Η σχέση του με την Ενκάρνα φαίνεται πολύ βιαστική. Ίσως γιατί δεν τους φτάνει ο τηλεοπτικός χρόνος, αλλά η Ενκάρνα δε θρήνησε και πολύ το μεγάλο της έρωτα. Στις εννιά του μακαρίτη άλλον έβαλε στο σπίτι!

Μη φοβάσαι να βάλεις σπόιλερ, Μελ, γνωρίζω ήδη το τελευταίο επεισόδιο
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6695
Join date : 2015-08-11

La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  EmptyFri Oct 14, 2016 9:10 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Μόλις είδα τον σαδισμό της σεναριογράφου. Η καημένη η Ισαμπέλ -κι εγώ νόμιζα κάτι θα παιζόταν με τον ξάδερφο αφού ήταν παντρεμένη με τον γελοίο Ούγκο ντε Βιάνα και ο ξάδερφος της κρατούσε συντροφιά- δεν μπορώ να πιστέψω τη χυλόπιτα που της έριξε! Μάλλον ούτε η ίδια μπορεί αφού προσπάθησε να λύσει την παρεξήγηση ο ξάδερφος κι αυτή άλλα καταλάβαινε xixi

Υπήρχαν υπόνοιες ότι ο Αλεχάντρο ήταν ομοφυλόφιλος όμως πριν δυο επεισόδια βλέπαμε δυο ανθρώπους που αν δεν είχαν σχέση, φλέρταραν ξεκάθαρα. Τι να πω, ίσως είχα κι εγώ ψευδαισθήσεις μαζί με την Ισαμπελίτα  xixi . Ευτυχώς όμως το κέρατο δεν θα το γλιτώσει ο Ούγο kala na pathei . Μπορεί η νέα ιστορία της Ισαμπελίτα να αρχίζει κουλά, αλλά τουλάχιστον δεν πήγε άδικα η χαρά, ο Ούγο που πάντα την μείωνε θα πάρει αυτό που του αξίζει  phdaw ap' thn xara m .    

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:
Κι εμένα ο Σαλβαδόρ μου άρεσε απ' την αρχή amor2 , αυτό που δε μου άρεσε ήταν η σχέση του με την τσατσά, του πέφτει μεγάλη, δεν είναι ωραία και είναι άλλη μια σχέση που άρχισε κουλά χωρίς χτίσιμο του σεναρίου, μια βραδιά τους ήρθε και το κάνανε e oxi . Γι αυτό χάρηκα όταν χθες είδα να γίνεται κάτι με την Βίσι pyrotexnhmata που την εκτίμησα ιδιαίτερα όταν σήκωσε ανάστημα στους εργάτες. Αυτό που φοβάμαι είναι ότι για την σεναριογράφο η μεγάλη του αγάπη είναι η Αλίθια οπότε δε θα αφήσει ήσυχο το ζευγαράκι [url=http://emoticon

Δυστυχώς, δε λέει να ξεκολλήσει απ'την τσατσά, που για να πω την κακία μου, δε μοιάζει λίγο σαν τραβεστί;

Ε λιγάκι  as kaghasw .

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Πάλι καλά όμως που ομολόγησε ο Βεντούρα και σώθηκε ο Σαλβαδόρ. Στην αρχή, όταν κρυβόταν, ήθελα να του ρίξω μπουνιά. Ένας αγωνιστής που δε φοβάται το θάνατο, όπως λέει ότι είναι, δεν μπορεί ν'αφήνει να εκτελούν άλλον στη θέση του. Είπε την αλήθεια και ανέβηκε πάλι στην εκτίμησή μου risa Η σχέση του με την Ενκάρνα φαίνεται πολύ βιαστική. Ίσως γιατί δεν τους φτάνει ο τηλεοπτικός χρόνος, αλλά η Ενκάρνα δε θρήνησε και πολύ το μεγάλο της έρωτα. Στις εννιά του μακαρίτη άλλον έβαλε στο σπίτι!

Ο Βεντούρα ένας άνθρωπος αποφασιστικός, προσηλωμένος στον στόχο, σχεδίαζε με μια ομάδα αναρχικών να πάνε στην Βαρκελώνη όπου θα ενώνονταν με τους άλλους συντρόφους για να συνεχίσουν τον αγώνα. Αφού την γλίτωσε δυο φορές από του χάρου τα δόντια, τον οποίο αντιμετώπισε γενναία φιλοδοξώντας η θυσία του να αποτελέσει παράδειγμα και έναυσμα για την επανάσταση, θα περίμενε κανείς να προσπαθήσει να φύγει για την Βαρκελώνη, αντ' αυτού γυρίζει στο στόμα του λύκου για να μιλήσει με την Ενκάρνα sorpresa sorpresa sorpresa ! Η οποία υποκύπτει στον έρωτά του παρότι δεν έχει περάσει πολύς καιρός από τον θάνατο του Πάμπλο και παρά το γεγονός ότι ο ίδιος είχε κάποια σχέση μ' αυτό mou shkwthhke h trix . Λίγο τα μυαλά πάνω απ' το κεφάλι τους δεν έχουν οι σύντροφοι σ' αυτό το έργο ή είναι ιδέα μου xixi ;

_________________
La Señora (ΕΡΤ2).  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Sponsored content





La Señora (ΕΡΤ2).  Empty
PostSubject: Re: La Señora (ΕΡΤ2).    La Señora (ΕΡΤ2).  Empty

Back to top Go down
 
La Señora (ΕΡΤ2).
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Δύο ζωές (Dos vidas, ΕΡΤ2).
» Οι έξι αδελφές (Seis hermanas, ΕΡΤ2).
» Με τα μάτια της Τερέζας (La otra mirada, ΕΡΤ2).

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Τηλενουβελοτρέλα :: Γενικού περιεχομένου :: Ισπανικές σειρές-
Jump to: