Τηλενουβελοτρέλα
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Ωραίες σκηνές.

Go down 
3 posters
AuthorMessage
mel
Admin
mel


Female Posts : 6694
Join date : 2015-08-11

Ωραίες σκηνές.  Empty
PostSubject: Ωραίες σκηνές.    Ωραίες σκηνές.  EmptyMon Aug 17, 2015 7:37 pm

Paraiso Tropical.
-Θα καταλήξεις να επαναλαμβάνεις τα δικά μου λάθη και θα φέρεις στον κόσμο ένα παιδί που δε θες.
-Που δε θες;

Πώς αλλάζει έκφραση, μαλακώνει και ντρέπεται όταν καταλαβαίνει πως μόλις είπε μ*κία. Αλλά εκεί επιμένει xixixi , οι πατεράδες πρέπει να νουθετούν τους γιους no no y no .

Senhora do destino.
Νομίζει ότι τον περιφρονεί επειδή είναι μετρ carcajadas . Ζηλεύει και θίγεται υπέροχα!


O Clone.
Μα πώς φαίνεται πως χάνονται και απολαμβάνουν ο ένας τον άλλον!!!
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Athina

Athina


Posts : 335
Join date : 2015-08-17

Ωραίες σκηνές.  Empty
PostSubject: Re: Ωραίες σκηνές.    Ωραίες σκηνές.  EmptySun Aug 30, 2015 2:53 pm

Paraiso Tropical

Η συμφιλίωση Lucia-Antenor στο τελευταίο επεισόδιο. Έχω πει πολλές φορές ότι αυτή η σκηνή θα έπρεπε να διδάσκεται στις δραματικές σχολές για την τελειότητα των ερμηνειών. Κι αυτό το "σ' αγαπώ" της Lucia που το λέει μέσα απ' την ανάσα της amor2 amor Και πως "μιλάνε" μόνο και μόνο με τις εκφράσεις τους amor2 . Λατρεία!!



Belissima

"Δεν είμαι υποχόνδρια, όχι, αλλά φοβάμαι κι είμαι νευρική όταν πρέπει να πάω στο σπίτι εκείνης της Vitoria. Σ'εκείνη τη γειτονιά έχω την εντύπωση ότι μπαίνω σε ενδιμική ζώνη. Η φτώχεια είναι κολλητική. Κολλητική! Κολλάει σαν τη φαγούρα! Σαν ίωση! Μπαίνει απ' το δέρμα και την αναπνοή! Εγώ ελέγχω την αναπνοή μου, κρατάω τον αέρα μου χωρίς να το θέλω! Χωρίς να το θέλω!! Δεν αγγίζω τίποτα για να μη μολυνθώ! Κι εκείνα τα μπισκοτάκια εκείνης της ανόητης της υπηρέτριας! Είναι θανατηφόρα, ανθεκτικά σε οποιοδήποτε αντίδοτο! Δεν ξέρω πως δεν ΠΕΘΑΝΑ!! Και η γλυκιεά μου δισέγγονη, τόσο ευάλωτη, τόσο ευαίσθητη τα τρώει αυτά! ΤΑ ΤΡΩΕΙ!! Κι οι μετανάστες, Μεντέιρος... Αυτός ο Έλληνας, ο τσιγγάνος, ξέρω και 'γω τι είναι, ένας αγράμματος, είναι νονός της δισέγγονής μου! Είναι νονός της Σαμπίνα! Έλληνες και Τούρκους;; Χαχαχα!! Έχει Ιταλούς, Ιάπωνες, Βόρειους, Κολομβιανούς, μέχρι και Βολιβιανούς και ΕΒΡΑΙΟΥΣ! ΚΑΙ ΕΒΡΑΙΟΥΣ!! Όπως αυτή η τρελή κι υστερική και ξιπασμένη η Σνάιντερ! Που χρειάστηκε να την συναναστραφώ! Την συναναστράφηκα χωρίς λόγο, γιατί ούτε μια επιταγή δεν μπορεί η άχρηστη να υπογράψει! Είναι όλοι αυτοί, όλοι... Η δισέγγονή μου πρέπει μα φύγει από 'κει. Τρέχοντας. Αν φτάσει στην εφηβεία σ' εκείνο το μέρος δεν ξέρω μήπως είναι πάρα πολύ αργά."



Παραλήρημα ρατσισμού από την υπέρτατη θεάρα Bia Falcao!!! carcajadas carcajadas carcajadas xixixi xixixi
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6694
Join date : 2015-08-11

Ωραίες σκηνές.  Empty
PostSubject: Re: Ωραίες σκηνές.    Ωραίες σκηνές.  EmptySun Aug 30, 2015 4:44 pm

Athina wrote:
Paraiso Tropical

Η συμφιλίωση Lucia-Antenor στο τελευταίο επεισόδιο. Έχω πει πολλές φορές ότι αυτή η σκηνή θα έπρεπε να διδάσκεται στις δραματικές σχολές για την τελειότητα των ερμηνειών. Κι αυτό το "σ' αγαπώ" της Lucia που το λέει μέσα απ' την ανάσα της amor2 amor Και πως "μιλάνε" μόνο και μόνο με τις εκφράσεις τους amor2 .

Όντως!!! Εμένα μου άρεσε και μια άλλη σκηνή στο Paraiso Tropical, που ο Cassio και ο Mateus συμφιλιώνονται και έρχεται μετά η Lucia και της λένε τι έγινε agapi , αλλά φυσικά δεν είναι τόσο δύνατη.

Καλά στο δεύτερο βίντεο δεν άφησε και κανέναν λαό να της αρέσει η γιαγιά carcajadas carcajadas carcajadas xixixi .
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Athina

Athina


Posts : 335
Join date : 2015-08-17

Ωραίες σκηνές.  Empty
PostSubject: Re: Ωραίες σκηνές.    Ωραίες σκηνές.  EmptySun Aug 30, 2015 6:28 pm

Quote :
Εμένα μου άρεσε και μια άλλη σκηνή στο Paraiso Tropical, που ο Cassio και ο Mateus συμφιλιώνονται και έρχεται μετά η Lucia και της λένε τι έγινε

Ναι ναι κι αυτή ήταν πολύ ωραία!! Ταίριαζαν αυτοί οι τρεις σαν οικογένεια!!
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6694
Join date : 2015-08-11

Ωραίες σκηνές.  Empty
PostSubject: Re: Ωραίες σκηνές.    Ωραίες σκηνές.  EmptyFri Oct 30, 2015 10:22 am

Ωραίες σκηνές, αλλά βάζω το βίντεο για άλλο λόγο (όχι γιατί σας μισώ και θέλω να σας βάλω ν' ακούσετε ουγγαρέζικα  Laughing ): γύρω στο 0.56 που ο Xande φιλά την Mel βλέπουμε ένα δαχτυλίδι που φαίνεται κι αργότερα καθώς και σε άλλα βιντεάκια. Κάποτε σκεφτόμουν: τι γλυκό, είχε χωρίσει ο Marcello αλλά ακόμη φορούσε τη βέρα του  agapi . Όταν το παρατήρησα καλύτερα είδα ότι δεν είχε καμιά σχέση με βέρα  xixixi . Ό,τι να ναι  carcajadas  carcajadas  carcajadas .  
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6694
Join date : 2015-08-11

Ωραίες σκηνές.  Empty
PostSubject: Re: Ωραίες σκηνές.    Ωραίες σκηνές.  EmptySun Dec 11, 2016 12:46 pm

Και ο Ivo αγαπά την Valentina όπως ένα αγόρι αγαπά ένα κορίτσι amor2 . Σκηνή από το Consentidos μεταγλωττισμένη στα ιταλικά μιας και περνάω την ιταλική μου φάση:

Τι ωραίο ζευγάρι ο Andres Gil με την Micaela Riera! Ο ρόλος ήταν για την Brenda Asnicar αλλά δεν πειράζει καθόλου που δεν έκατσε, γιατί αυτοί οι δύο μου αρέσουν πολύ μαζί synefaki . Βέβαια η ιστορία ήταν της Citterio οπότε δεν είναι καθόλου περίεργο στην συνέχεια να εμφανίστηκε μια νεραϊδονονά που κατέβηκε απ' το φεγγάρι, έτσι για να μας χαλάσει την όλη φάση aparadexto  .

_________________
Ωραίες σκηνές.  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6694
Join date : 2015-08-11

Ωραίες σκηνές.  Empty
PostSubject: Re: Ωραίες σκηνές.    Ωραίες σκηνές.  EmptyThu Nov 15, 2018 9:38 pm

Δυστυχώς δεν είναι σε καλή ποιότητα. Η συνάντηση της Helenita με τον Álavaro José μετά από δεκατέσσερα χρόνια... Εκείνη τραγουδάει το "σημαδιακό", τραγούδι, τον βλέπει, την βλέπει, τα χάνει, συνεχίζει... Καρακλισέ, έχουμε δει την ίδια περίπου σκηνή σε εκατό ταινίες του παλιού ελληνικού κινηματογράφου αλλά είναι ένα κλισέ που πάντα θα λατρεύω amor2 amor2 amor2 .

_________________
Ωραίες σκηνές.  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6694
Join date : 2015-08-11

Ωραίες σκηνές.  Empty
PostSubject: Re: Ωραίες σκηνές.    Ωραίες σκηνές.  EmptyFri Oct 30, 2020 11:25 am

Espirito indomavel: οι τελευταίες υπέροχες σκηνές φυσιολατρίας και οικογενειακής ευτυχίας amor . Η Vera Kolodgik είναι η πιο όμορφη έγκυος που έχω δει ποτέ!

_________________
Ωραίες σκηνές.  Image16

Αλμοδοβαρεμένη likes this post

Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Ωραίες σκηνές.  Empty
PostSubject: Re: Ωραίες σκηνές.    Ωραίες σκηνές.  EmptyFri Oct 30, 2020 4:07 pm

mel wrote:
Espirito indomavel: οι τελευταίες υπέροχες σκηνές φυσιολατρίας και οικογενειακής ευτυχίας amor . Η Vera Kolodgik είναι η πιο όμορφη έγκυος που έχω δει ποτέ!
Άρα η σειρά διατήρησε τα πανέμορφα τοπία μέχρι το τέλος!
Κι η μικρή μοιάζει στους ηθοποιούς που κάνουν τους γονείς της
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6694
Join date : 2015-08-11

Ωραίες σκηνές.  Empty
PostSubject: Re: Ωραίες σκηνές.    Ωραίες σκηνές.  EmptyMon Feb 01, 2021 6:55 pm

Απαντάω τώρα γιατί τώρα πρόσεξα την ομοιότητα! Στο στιγμιότυπο η μαμά με την κόρη μοιάζουν πολύ! Δυστυχώς δεν έχω βρει στοιχεία για την πιτσιρίκα.

_________________
Ωραίες σκηνές.  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Sponsored content





Ωραίες σκηνές.  Empty
PostSubject: Re: Ωραίες σκηνές.    Ωραίες σκηνές.  Empty

Back to top Go down
 
Ωραίες σκηνές.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Σκηνές από κωμικές σειρές που σας στενοχώρησαν.
» Αγαπημένες σκηνές σε ελληνικές ταινίες (παλιές ή σύγχρονες).
» Καθόλου ρομαντικές σκηνές σε ρομαντικές ταινίες.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Τηλενουβελοτρέλα :: Γενικού περιεχομένου :: Λάτιν θέματα-
Jump to: