Τηλενουβελοτρέλα
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;

Go down 
4 posters
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
AuthorMessage
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptySun Feb 19, 2017 9:53 am

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:
Αλμοδοβαρεμένη έχεις διαβάσει την Δόνια Μπάρμπαρα;

Όχι ακόμη, περιμένει στην ουρά. Η αλήθεια είναι πως το αναβάλλω περισσότερο σε σχέση με άλλα βιβλία διότι θα μου βγάλει την πίστη να το διαβάσω. Μια ματιά που το έριξα, δεν είναι απλώς στα ισπανικά, αλλά χρησιμοποιεί πολλούς βενεζολάνικους ιδιωματισμούς. Έχει επεξηγηματικό λεξιλόγιο στο τέλος, πράγμα που σημαίνει ότι θα πρέπει να τρέχω από τη μία σελίδα στην άλλη και ταυτόχρονα να έχω ανοιχτό το google translator αφού δεν είμαι και στο ανώτερο επίπεδο γνώσης της ισπανικής. Θα το πιάσω όταν αισθανθώ γενναία risa
Εσύ το 'χεις διαβάσει;

Το έχω διαβάσει και νομίζω πως είναι λίγο δύσκολο να γίνει "εμπορική" σειρά. Η τηλενουβέλα πιστεύω θα είναι πολύ διαφορετική.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyThu Mar 30, 2017 3:49 pm

paola wrote:
Μεταξυ αλλων,διαβασα και το βιβλιο "Η σκλαβα Ιζαουρα",το οποιο ειχα πολυ καιρο στα αδιαβαστα.
Το αγορασα γιατι μου ξυπνησε μνημες απο την ομοτιτλη σειρα η οποια παιζοταν στα μεσα '80'ς,οταν ημουν παιδι.
Το βιβλιο μου θυμισε πολυ θεατρικο,και την υποθεση την βρηκα πολυ απλη,αν και καταλαβαινω οτι την εποχη που πρωτοκυκλοφορησε,ηταν αλλες οι συνθηκες,και γι'αυτο εκανε επιτυχια.
Ηταν καλο ομως. Απλο,αλλα μου αρεσε.
Το βιβλιο ειναι απο τις εκδοσεις "Ωκεανος" και εχει ομορφο εξωφυλλο.
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Sklava10


Μόλις το άρχισα. Το βρήκα και στα πορτογαλικά, είπα να δοκιμάσω την τύχη μου as kaghasw, ελάχιστες λέξεις έπιασα μόνο και το πήρα στα ελληνικά. Απλοϊκό σαν το "Άγρια Καρδιά" και το "La Mentira" της Καριδάδ Μπράβο Άδαμς, να υποθέσω; Κατάφεραν να μείνουν κλασσικά όμως, μπράβο τους.
Back to top Go down
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyFri Mar 31, 2017 6:09 pm

Καμια συγκριση με το "La mentira" και το  "Αγρια καρδια".Aυτα τα δυο μου αρεσαν πολυ και ειχαν και πλοκη.Η "Σκλαβα Ιζαουρα" ηταν πολυ πολυ απλο βιβλιο. Laughing
Back to top Go down
Άσχετη

Άσχετη


Posts : 76
Join date : 2015-08-13

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyThu Jun 22, 2017 2:14 pm

Χθες άρχισα το "διακοπές στο Παρίσι" του Σώμερσετ Μωμ. Μου το χάρισε ένας φίλος, δεν έχω ξαναδιαβάσει άλλο βιβλίο αυτού του συγγραφέα. Μόνο το πρώτο κεφάλαιο διάβασα, συμπαθητικό φαίνεται. Smile
Back to top Go down
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyThu Jun 22, 2017 4:01 pm

Διαβαζω "Η Βασιλισσα του Νοτου" ! Βλεπω και ομοιοτητες,αλλα και πολλες διαφορες με την σειρα. 
Ωραιο ειναι! Wink
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyThu Jun 29, 2017 9:41 am

Άρχισα την Μεγάλη θυσία του Ντίκενς. Ήταν απ' τα βιβλία που είχα κάτι αιώνες στην βιβλιοθήκη και δεν τολμούσα να τα διαβάσω. Αλλά όλα μια απόφαση είναι Wink .

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyThu Jun 29, 2017 4:25 pm

Κι εγω αφηνω βιβλια αδιαβαστα για μεγαλο διαστημα.Κακη συνηθεια. Laughing
Τελειωσα τη "Βασιλισσα του Νοτου", (ωραιο ηταν) ,και αφου ειμαι ακομα σε corazon salvaje mood,επιασα να ξαναδιαβασω την "Αγρια καρδια". amor
Το ειχα αγορασει και διαβασει μολις ειχε κυκλοφορησει,και μου ειχε αρεσει πολυ.Τοτε ομως δεν ειχα δει την σειρα.Τωρα που την εχω δει,το διαβαζω με καινουργιο ενδιαφερον.  Smile Smile
Back to top Go down
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyTue Aug 29, 2017 10:46 pm

Άρχισα να διαβάζω την Anne of Green Gables και μου αρέσει πολκύ μέχρι στιγμής ο χαρακτήρας της ζωηρής και φαντασιόπληκτης πιτσιρίκας. Αλλά γιατί μου θυμίζει τη Φλορισιέντα scratch Μήπως για το κόκκινο μαλλί κι ότι δε βάζει γλώσσα μέσα;
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyWed Aug 30, 2017 9:14 am

Το κανονικό βιβλίο; Tι τύχη, εδώ μόνο περιλήψεις κυκλοφορούν No . Αχ γιατί να μην είμαι εξπέρ σε αγγλικά, γαλλικά, ιταλικά, ισπανικά και ρώσικα lygmos ;

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Αλλά γιατί μου θυμίζει τη Φλορισιέντα scratch Μήπως για το κόκκινο μαλλί κι ότι δε βάζει γλώσσα μέσα;

risa risa risa risa risa
Το είχε γυρίσει και σε κόκκινο η Φλορισιέντα; Εγώ καστανή τη θυμάμαι scratch .

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyWed Aug 30, 2017 2:40 pm

Λατρευω την Αννα των Αγρων!!! amor Πριν καμια 20αρια χρονια,ειχα βρει ολα τα βιβλια της σειρας στα ελληνικα.
6 στο συνολο συν ενα special με χριστουγεννιατικες ιστοριες,το οποιο πηρα αργοτερα.
Τα εχω διαβασει πολλες φορες,τα αγαπω πολυ,και το σκεφτομουν τελευταια οτι θελω να κανω μια επαναληψη.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyWed Aug 30, 2017 3:21 pm

Κάθε βιβλίο είναι συνέχεια του προηγούμενου; Αν η σειρά ξεκινά με την Άννα στα 13, σε ποια φάση της ζωής της τελειώνει;

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyWed Aug 30, 2017 3:42 pm

Ναι ειναι συνεχειες.Ξεκιναει οπως στην σειρα,απο  μικρο κοριτσι καλυπτει τα εφηβικα της χρονια,την φοιτηση στο κολλεγιο, τον γαμο της με τον Γκιλμπερτ και τα παιδια που κανουν. Smile
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyWed Aug 30, 2017 3:49 pm

Ωραία, άρα είχε happy end Smile amor .

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyWed Aug 30, 2017 3:53 pm

Ναι! Υπηρξαν φυσικα και τα ασχημα αλλα ειχε happy end. Πολυ ομορφα και πολυ νοσταλγικα βιβλια.Κριμα που δεν τα εκδιδουν πια.
Back to top Go down
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyWed Aug 30, 2017 9:20 pm

mel wrote:
Το κανονικό βιβλίο; Tι τύχη, εδώ μόνο περιλήψεις κυκλοφορούν No

To κανονικό, στ' αγγλικά. Μερικές λέξεις χρειάζονται google translator αλλά γενικά κυλάει εύκολα, είναι και παιδικό.
mel wrote:
Το είχε γυρίσει και σε κόκκινο η Φλορισιέντα; Εγώ καστανή τη θυμάμαι scratch

Μάλλον έκανα συνειρμούς. Θυμήθηκα τη Φλορ λόγω φλυαρίας και μετά τη Μελίτα το φλογερό κορίτσι που είχε παρόμοιο χαρακτήρα και το κατακόκκινο μαλλί :
paola wrote:
uot;paola"]Ναι ειναι συνεχειες.Ξεκιναει οπως στην σειρα,απο μικρο κοριτσι καλυπτει τα εφηβικα της χρονια,την φοιτηση στο κολλεγιο, τον γαμο της με τον Γκιλμπερτ και τα παιδια που κανουν.

Θαυμάσια! Ο χαρακτήρας της Ανν έχει πολύ ενδιαφέρον και θα ήθελα να τη δω να εξελίσσεται. Να μη μείνω στα παιδικά της χρόνια μόνο. Αν βέβαια μπορέσω να βρω τις συνέχειες. 6 βιβλία με πρωταγωνίστρια την ίδια την Ανν; Διότι στο goodreds αναφέρονται 9 βιβλία στη σειρά αλλά μάλλον τα 3 τελευταία έχουν πρωταγωνιστές τα παιδιά της.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyThu Aug 31, 2017 9:18 am

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:
Το είχε γυρίσει και σε κόκκινο η Φλορισιέντα; Εγώ καστανή τη θυμάμαι scratch

Μάλλον έκανα συνειρμούς. Θυμήθηκα τη Φλορ λόγω φλυαρίας και μετά τη Μελίτα το φλογερό κορίτσι που είχε παρόμοιο χαρακτήρα και το κατακόκκινο μαλλί :

Δεν είναι και ό,τι πιο πρωτότυπο αυτές οι ηρωίδες, έτσι risa ; Αλλά η Άννα ξεχωρίζει για την φαντασία-φαντασιοπληξία της και τον δυνατό της χαρακτήρα.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyThu Aug 31, 2017 3:51 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:


Θαυμάσια! Ο χαρακτήρας της Ανν έχει πολύ ενδιαφέρον και θα ήθελα να τη δω να εξελίσσεται. Να μη μείνω στα παιδικά της χρόνια μόνο. Αν βέβαια μπορέσω να βρω τις συνέχειες. 6 βιβλία με πρωταγωνίστρια την ίδια την Ανν; Διότι στο goodreds αναφέρονται 9 βιβλία στη σειρά αλλά μάλλον τα 3 τελευταία έχουν πρωταγωνιστές τα παιδιά της.

Πραγματικα και για μενα,ειναι απο τους top αγαπημενους μου χαρακτηρες. amor amor
Ναι,επειδη το ειχα ψαξει κι εγω παλια οντως πρωταγωνιστουν τα παιδια τους στα τελευταια τρια βιβλια.Τα οποια δεν κυκλοφορησαν εδω απ'οσο γνωριζω.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyMon Sep 04, 2017 12:18 pm

Διαβάζω κι εγώ την Άννα των αγρών στα αγγλικά. Το προσπαθώ δηλαδή γιατί σε κάθε πρόταση έχω δέκα άγνωστες λέξεις skeftomai . Τελείωσα το πρώτο κεφάλαιο και λέω να το πάω λίγο αργά γιατί και η ιστορία είναι λίγο πολύ γνωστή. Έχω επίσης να κάνω μια αντιστοιχία, η κυρία Ρέιτσελ θυμίζει πολύ την κυρά παπαδιά από το Καφέ της χαράς risa .

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyMon Sep 04, 2017 5:09 pm

Πρέπει να είναι αγγλικά των Καναδών, ιδιωματισμοί, γιατί πολλές λέξεις δεν τις έχω ξαναδει ούτε στα βρετανικά αγγλικά ούτε στα αμερικάνικα.
Η κυρία Ρέιτσελ έχει πολύ πλάκα. Εμένα μου θύμισε ο δάσκαλος της Άννας τη δασκάλα από το Καφέ της Χαράς τη στρίγγλα. Γιατί βρήκε την καινούργια μαθήτρια, την Άννα, να την τιμωρεί για όλα, ακόμη και γι'αυτά που έκαναν κι οι άλλοι μαθητές.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyMon Sep 04, 2017 5:15 pm

Έλα risa . Διάβασα και το δεύτερο κεφάλαιο, είναι διασκεδαστικό αν και με δυσκολεύει κάπως. Ανοίγουμε νέο θέμα αν έχεις όρεξη για ανάλυση Wink .

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyTue Sep 05, 2017 1:31 am

mel wrote:
Έλα risa . Διάβασα και το δεύτερο κεφάλαιο, είναι διασκεδαστικό αν και με δυσκολεύει κάπως. Ανοίγουμε νέο θέμα αν έχεις όρεξη για ανάλυση Wink .

Ω, ναι!
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyMon Sep 11, 2017 7:05 pm

Διαβάζω τις Φυλετικές θεωρίες στην Ελλάδα -προσλήψεις και χρήσεις στις επιστήμες, την πολιτική, τη λογοτεχνία και την ιστορία της τέχνης κατά τον 19ο και 20 αιώνα (αυτό μ' αρέσει μ' αυτά τα βιβλία, ξέρεις τι παίρνεις xixi ). Δύο από τους συγγραφείς δε μου είναι συμπαθείς (δε θυμάμαι ακριβώς γιατί scratch ), πάντως είναι μια σημαντική καταγραφή.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptyFri Nov 17, 2017 2:30 pm

Άρχισα το Όνειρο του Κέλτη, του Λιόσα. Αφορά τη ζωή ενός Ιρλανδού που θαύμαζε την Βρετανική Αυτοκρατορία μέχρι που ανακάλυψε την αλήθεια για την αποικιοκρατία, στράφηκε εναντίον της και πήρε μέρος στον ιρλανδικό αγώνα. Είναι ιστορικό μυθιστόρημα.

_________________
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Άσχετη

Άσχετη


Posts : 76
Join date : 2015-08-13

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptySat Nov 18, 2017 4:31 pm

Από χτες διαβάζω το "Ανάμεσα σε τρεις γυναίκες" του Γρηγορίου Ξενόπουλου που δανείστηκα από τη δημοτική βιβλιοθήκη. Είναι ανάλαφρο και διαβάζεται εύκολα. Ψάχνοντας στο ίντερνετ πριν το διαβάσω είδα ότι είχε γίνει και σίριαλ στην κρατική τηλεόραση με τον Πρέκα και την Ανδριανού - πράγμα που δεν γνώριζα - και ότι είχε γίνει σίριαλ και ένα άλλο έργο του η "Λάουρα" (με Τζομπανάκη και Κιμούλη). Αυτό το τελευταίο δεν ξέρω αν θα το δανειστώ γιατί κάποιοι αναγνώστες λένε ότι πρέπει να ανατρέχεις συνέχεια στο γλωσσάρι καθώς έχει πολλές λέξεις που δεν είναι γνωστές και αυτό είναι λίγο κουραστικό (εκτός αν είσαι από τη Ζάκυνθο φαντάζομαι).
Back to top Go down
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 EmptySun Nov 19, 2017 4:39 pm

Παλια στην Ερτ οντως ειχαν γινει σειρες καποια απο τα βιβλια του Ξενοπουλου.Αν και το "Αναμεσα σε τρεις γυναικες" δεν το εχω ακουσει ως σειρα.
Εχω διαβασει κι εγω καποια δικα του,μεταξυ και αυτων και την "Λαουρα". Να πω την αληθεια δεν θυμαμαι αν με δυσκολεψαν πολυ οι λεξεις.Αρκετες τις καταλαβαινα γιατι προερχονται απο τα ιταλικα,και γνωριζω λιγα. Η "Λαουρα" παντως καλο ηταν.
Εγω διαβαζω τωρα "Η κλεφτρα των βιβλιων".Ειμαι στη μεση και ειναι πολυ ωραιο.
Back to top Go down
Sponsored content





Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;    Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;  - Page 3 Empty

Back to top Go down
 
Τι διαβάζετε αυτή την περίοδο;
Back to top 
Page 3 of 12Go to page : Previous  1, 2, 3, 4 ... 10, 11, 12  Next
 Similar topics
-
» Ποιά τηλενουβέλα βλέπετε αυτή την περίοδο;
» Fanfic ή webnovelas, τι προτιμάτε να διαβάζετε στο ίντερνετ;

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Τηλενουβελοτρέλα :: Γενικού περιεχομένου :: Άλλα θέματα :: Διάβασμα-
Jump to: