Τηλενουβελοτρέλα
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.

Go down 
3 posters
AuthorMessage
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.  Empty
PostSubject: Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.    Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.  EmptyThu Dec 05, 2019 3:02 pm

1. Η Μάνα (Περλ Μπακ): παρά την καλή μου διάθεση δεν πρόλαβα να προχωρήσω πέρα από μερικές σελίδες. Με κούρασε varethhka .

2. Νανά (Εμίλ Ζολά): ο συγγραφέας ήταν ικανός να αφιερώσει 7 σελίδες για μια εγκοπή στο συρτάρι του κομοδίνου, έλεος ρε φίλε zalisthka zalisthka zalisthka .

3. Ευγενία Γκραντέ (Ονορέ ντε Μπαλζάκ): μάλλον με κούρασε κι αυτό.

_________________
Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.  Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.  Empty
PostSubject: Re: Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.    Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.  EmptySat Dec 07, 2019 5:21 pm

Ακομα κι αν δεν μου αρεσει ενα βιβλιο πιεζομαι και το διαβαζω,δεν μπορω να το αφησω,ειδικα αν το εχω αγορασει.Ευτυχως πολυ σπανια συμβαινει.Με την διαφορα οτι το ξεπεταω πολυ γρηγορα ενω κανονικα ειμαι αργη ως αναγνωστης.
Το μοναδικο βιβλιο που ειχα αφησει,μου το ειχαν δανεισει παρα πολλα χρονια πριν,διαβασα λιγες σελιδες και το επεστρεψα.Ουτε τον τιτλο δεν θυμαμαι. Νομιζω οτι ηταν του Φιλιπ Πουλμαν αλλα δεν ειμαι σιγουρη. Smile Smile Razz
Αυτη ηταν η μοναδικη φορα. Αν το ειχα τωρα θα το διαβαζα.Καμια φορα φταιει και σε τι φαση ειμαστε.Μου εχει τυχει αρκετες φορες ενα βιβλιο να μην μου αρεσει πολυ στην αρχη αλλα οσο το προχωραω ναι.Γιάυτο δεν τα αφηνω.Τουλαχιστον να ειμαι σιγουρη αν μου αρεσε η' οχι.
Back to top Go down
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.  Empty
PostSubject: Re: Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.    Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.  EmptyMon Dec 09, 2019 4:23 am

mel wrote:
Η Μάνα (Περλ Μπακ): παρά την καλή μου διάθεση δεν πρόλαβα να προχωρήσω πέρα από μερικές σελίδες. Με κούρασε
Καλύτερα που δεν το συνέχισες. Εμένα με ψυχοπλάκωσε τρομερά το τι τράβηξε αυτή η γυναίκα.
paola wrote:
Ακομα κι αν δεν μου αρεσει ενα βιβλιο πιεζομαι και το διαβαζω,δεν μπορω να το αφησω,ειδικα αν το εχω αγορασει.Ευτυχως πολυ σπανια συμβαινει.
Έχω έναν παρόμοιο ψυχαναγκασμό. Προσπαθώ να μην αφήνω βιβλία στη μέση. Αλλά ήταν μερικά που με έφεραν στα όριά μου.

1. Το Όνομα του Ρόδου (Ουμπέρτο Έκο)
Το μισώ απίστευτα. Δεν πα' να 'ναι κλασσικό, αριστούργημα, ορόσημο της λογοτεχνίας ή ο,τι άλλο θέλει. Έφτασα στο κεφάλαιο που περιέγραφε το μοναστήρι, προχωρούσα τις σελίδες κι έπεφτα σε νέες περιγραφές, κι άλλες περιγραφές, περισσότερες περιγραφές ahora vas a ver και δράση μηδέν! Ξέχασα ποιοι ήταν οι ήρωες και τι έκαναν. Το πέταξα και είδα την ταινία για να μάθω τι γίνεται. Κάποιοι μου είπαν ότι η περιγραφή του μοναστηριού πιάνει κανονικότατα δυο κεφάλαια mou shkwthhke h trix
2. Οι 50 αποχρώσεις του γκρι (Τζέιμς)
Το έπιασα από καθαρή περιέργεια, επειδή γινόταν ντόρος γύρω από το όνομά του. Έφτασα ως εκεί που ο σαδιστής κι η μαζόχα έκλεισαν συμβόλαιο μεταξύ τους. Αυτό το συμβόλαιο επαναλαμβανόταν αμέτρητες σελίδες, κάθε φορά που το συζητούσαν, η "συγγραφέας" το έγραφε ολόκληρο από την αρχή varethhka Δεν έφταιγε μόνο αυτό. Η γραφή ήταν κάκιστη. Η συγγραφέας ήξερε μερικές λέξεις/φράσεις και τις κοπανούσε συνεχώς μέχρι να βγει η σελίδα. Σκυλοβαρέθηκα.
3. Με τα μάτια του Μπρούνο (Αλεξάντερ Χέμον)
Μόνο το πρώτο διήγημα είχε πλοκή. Τα υπόλοιπα ήταν ασυναρτησίες και λόγια του αέρα.
Back to top Go down
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.  Empty
PostSubject: Re: Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.    Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.  EmptyTue Dec 17, 2019 5:40 pm

Laughing    "Το ονομα του Ροδου", χρονιαααααα τωρα το εχω στην λιστα με αυτα που θελω να διαβασω.Ελπιζω οταν το κανω να αντεξω στις τοσες περιγραφες. Πιστευω ομως πως ναι. Μεγαλο θεμα εχω οταν περιγραφονται μαχες σε παρα πολλες σελιδες.

"Οι 50 αποχρώσεις του γκρι". Δεν με ειχε κουρασει αλλα με ειχε εκνευρισει αφανταστα.Ηθελα να μπω στο βιβλιο και να σπασω στο ξυλο την κοπελια που ηταν η  ντροπη του γυναικειου φυλου. aaaaaa
Η γραφη οντως δεν ηταν καλη,εκνευριστικοτατη και η επαναληψη λεξεων και φρασεων καθε τρεις και λιγο  καθως και των σκηνων sex.Ελεος καπου! mou shkwthhke h trix
Back to top Go down
Sponsored content





Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.  Empty
PostSubject: Re: Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.    Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.  Empty

Back to top Go down
 
Βιβλία που δεν καταφέρατε να τελειώσετε.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Αναζήτηση για βιβλία/συγγραφείς.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Τηλενουβελοτρέλα :: Γενικού περιεχομένου :: Άλλα θέματα :: Διάβασμα-
Jump to: