Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Σχόλια για την τηλενουβέλα.

Go down 
Go to page : Previous  1, 2
AuthorMessage
Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Nov 21, 2018 11:57 pm

mel wrote:
Ευτυχώς το θέμα με την Samanta λύνεται γρήγορα και ο Salas δε μασάει όπως κάτι άλλοι βλάκες πρωταγωνιστές xixi

Μεγάλο προσόν μιας τηλενουβέλας να προχωράει γρήγορα. Κι η Γέγια βρήκε αμέσως το γιο της, δε μας ταλαιπωρεί. Ίσως επειδή είναι λίγα τα επεισόδια.

Απέτυχαν ξανά τα σχέδια του Ινκαπιέ για απαγωγή της Πιλάρ phdaw ap' thn xara m samba Έχω δει κακούς και κακούς σε σειρές, μα αυτόν δεν μπορώ να τον χωνέψω ούτε στο ελάχιστο e oxi Η Άνα Χούλια έκανε κάτι σωστό στη ζωή της, επιτέλους. Ομολόγησε στην εγγονή τι σόι πατέρα έχει.

Τα βρήκαν Ελενίτα και Σάλας, αλλά πολύ φοβάμαι ότι ο τελευταίος είναι άρρωστος lygmos
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

Female Posts : 2027

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Thu Nov 22, 2018 9:42 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Η Άνα Χούλια έκανε κάτι σωστό στη ζωή της, επιτέλους. Ομολόγησε στην εγγονή τι σόι πατέρα έχει.

Ναι δεν το χώνευε ποτέ και μια χαρά τα είπε στην Pilar. Όμως η ίδια έλεγε στην Helenita όταν έμενε στο σπίτι να γυρίσει στον άνδρα της thymos thymos thymos .

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Fri Nov 30, 2018 10:26 pm

Έχω αρχίσει να χάνω το ενδιαφέρον για τη σειρά varethhka Δεν έχει καμία έκπληξη. Επαναλαμβάνονται καταστάσεις (δικαστήριο κι έμφραγμα Ινκαπιέ), το δράμα της Εστρέγια με το γιο της και η κόντρα των δύο τραγουδιστριών είναι χιλιοειπωμένα, κάποιες σκηνές είναι άκυρες. Η Ελένα πλεύρισε τον ετοιμοθάνατο Ινκαπιέ, άκουσε πράγματα που της έλεγε πάντα αυτός όταν ήθελε να την τουμπάρει, αντί να δυσπιστήσει λόγω πείρας...δάκρυσε! Φτηνός μελοδραματισμός. aparadexto Περιμένω να τελειώσει, μιας και δεν έμειναν πολλά επεισόδια.
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sat Dec 01, 2018 6:39 pm

Καλή είναι μια κόντρα μεταξύ συναδέλφων ν' ανάβουν τα αίματα [You must be registered and logged in to see this image.] μου άρεσε που η Clarissa έπεσε στον λάκκο που έσκαψε για την Helenita! Αυτό που δε μου άρεσε ήταν πόσο βεβιασμένα μας έδειξαν τον Gregory να την εκδικείται, κάτι είχαμε υποψιαστεί ότι η σχέση τους δεν ήταν ό,τι πιο σοβαρό, αλλά δεν υπήρχε υποψία πως αυτή ήταν άπιστη ή η ψυχολογία του ήταν τέτοια. Πολύ απότομο.
Ένα ακόμα μείον είναι ότι κάποιοι βασικοί χαρακτήρες της πρώτης φάσης έχουν ξεχαστεί εντελώς σα να μην υπήρξαν ποτέ. Τι έγινε με τον Ernesto; Η Cecilia αναφέρθηκε μόνο στην κηδεία στην οποία ούτε παραβρέθηκε, άλλη γαϊδούρα κι αυτή.

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Η Ελένα πλεύρισε τον ετοιμοθάνατο Ινκαπιέ, άκουσε πράγματα που της έλεγε πάντα αυτός όταν ήθελε να την τουμπάρει, αντί να δυσπιστήσει λόγω πείρας...δάκρυσε! Φτηνός μελοδραματισμός. aparadexto Περιμένω να τελειώσει, μιας και δεν έμειναν πολλά επεισόδια.

Δεν θα είχε νόημα να κρατιούνται πικρίες και κακίες την ώρα που πεθαίνει ο άλλος. Ήταν ένα κομμάτι της ζωής της. Φριχτό κομμάτι αλλά θα ζήσανε και ωραίες στιγμές. Και πολύ καλά έκανε η Pilar και του είπε πως δεν τον μισεί. Να μη ζει με κανένα βάρος στην καρδιά της. Πιστεύω πως δεν ήθελαν να δείξουν ότι η Helenita ξέχασε όλα όσα (της) έκανε αλλά ότι άφησε αυτή την ιστορία για πάντα πίσω. Έχει πλέον έναν θαυμάσιο άνθρωπο στην ζωή της και προχωρά με αυτόν.
Επίσης ο χρόνος φαίνεται να έχει ωριμάσει κάπως τον Efraín. Δεν έγινε καλός (δε θα ήταν καθόλου ρεαλιστικό), ένας ψεύτης και απατεώνας είναι ακόμα, αλλά δείχνει και κάποια ας πούμε καλά στοιχεία. Ίσως να μη μου τη σπάει τόσο γιατί έχει μια πιο συμπαθητική φάτσα από τον ηθοποιό που έπαιζε τον πρώτο Efraín.
Θα υπάρξει και ένα άλλο ρομάντζο... που ίσως να μας ενδιαφέρει!

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Dec 05, 2018 12:30 pm

mel wrote:
Πιστεύω πως δεν ήθελαν να δείξουν ότι η Helenita ξέχασε όλα όσα (της) έκανε αλλά ότι άφησε αυτή την ιστορία για πάντα πίσω. Έχει πλέον έναν θαυμάσιο άνθρωπο στην ζωή της και προχωρά με αυτόν.

Σαφώς θα την ωφελούσε περισσότερο να αφήσει το παρελθόν πίσω και να μην κρατάει μίση και κακίες. Αλλά περίμενα ο αποχαιρετισμός να είναι πιο μαζεμένος. Μου φάνηκε υπερβολικό να του τραγουδάει κλαίγοντας.
mel wrote:
Ένα ακόμα μείον είναι ότι κάποιοι βασικοί χαρακτήρες της πρώτης φάσης έχουν ξεχαστεί εντελώς σα να μην υπήρξαν ποτέ. Τι έγινε με τον Ernesto; Η Cecilia αναφέρθηκε μόνο στην κηδεία στην οποία ούτε παραβρέθηκε, άλλη γαϊδούρα κι αυτή.

Περιμένω κι εγώ να εμφανιστούν στα επόμενα επεισόδια ο Ερνέστο ή η Σεσίλια, ακόμα κι αν είναι μόνο μερικές σκηνές. Θα προτιμούσα να άφηναν έξω την ιστορία της Γέγια και του γιου της ώστε να υπάρξει χώρος για τους παλιούς χαρακτήρες (μιας κι είναι λίγα τα επεισόδια).
mel wrote:

Η Βιρχίνια με το μουσικό παραγωγό, σωστά; Ταιριαστό ζευγάρι.
Η Βιρχίνια αλλάζει πειστικά όπως ο Εφραιν. Από κει που φοβόταν να σηκώσει κεφάλι στον άντρα της, γίνεται σιγά σιγά ανεξάρτητη. Φεμινιστική η τηλενουβέλα τελικά.
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Dec 05, 2018 2:09 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:

Περιμένω κι εγώ να εμφανιστούν στα επόμενα επεισόδια ο Ερνέστο ή η Σεσίλια, ακόμα κι αν είναι μόνο μερικές σκηνές. Θα προτιμούσα να άφηναν έξω την ιστορία της Γέγια και του γιου της ώστε να υπάρξει χώρος για τους παλιούς χαρακτήρες (μιας κι είναι λίγα τα επεισόδια).

Εν τω μεταξύ τον γιο τον ξεχάσανε εντελώς skeftomai .

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:

Η Βιρχίνια με το μουσικό παραγωγό, σωστά; Ταιριαστό ζευγάρι.

Ναι. Και το καλό που τους θέλω να δώσουν το ρομάντζο σωστά box .

mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Thu Dec 06, 2018 11:05 am

Δυναμική η επανεμφάνιση του Andrés! Με ξενίζει λίγο που βλέπω αυτό το παιδάκι αντάρτη πόλεων ή επαναστάτη ή τρομοκράτη, δεν ξέρω και τα πολιτικά της Κολομβίας για να τον χαρακτηρίσω... Η συντρόφισσα απαράδεκτη aporripsi . Απορώ, μοιραία δε θα μάθει σύντομα για τον θάνατο της μητέρας του;
Από την άλλη έχουμε τρία ρομάντζα που το καθένα έχει το κατιτίς του:
-Mauro και Victoria erwtas : Πονηρούλα η Victoria εκμεταλλεύεται ότι του αρέσει, πιστεύω δε θα κρατήσει πολύ το "δούλεμα" xixi .
-Maritza και Marcos erwtas : Έχει όλα τα δίκια η Maritza να είναι έξω φρενών μαζί του αλλά δεν ξέρω, ίσως εγώ να είμαι αφελής αλλά πιστεύω ότι έχει αλλάξει και ότι το ενδιαφέρον του είναι πραγματικό. Τον συμπάθησα απ' την αρχή κι ας αποδείχτηκε απατεώνας.
-Pilar και Jordi erwtas : να λοιπόν που το ενδιαφέρον της Pili δεν είναι μόνο για τον χορό! Εκεί που σκεφτόταν το μάθημά, είχε ένα ονειροπόλο βλέμμα synefaki . Και Αλμοδοβαρεμένη ετοιμάσου να σε ζαλίσω γιατί κι εγώ κάνω χορό και παρατηρώ τις ομοιότητες xixi . Καταρχάς κι εγώ χορεύω τσα τσα τσα! Κι εμένα ο δάσκαλός μου είναι κορυφή και διευθυντής της σχολής (νόμιζα από τις περιλήψεις ότι για την Pili ενδιαφέρεται ο διευθυντής του σχολείου της και είχα παραξενευτεί). Αλλά εγώ τον εντυπωσίασα από την πρώτη στιγμήbravo mou , την καημένη την Pilar την χαντάκωσε το άγχος No .

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Yesterday at 12:35 pm

mel wrote:
Και Αλμοδοβαρεμένη ετοιμάσου να σε ζαλίσω γιατί κι εγώ κάνω χορό και παρατηρώ τις ομοιότητες xixi . Καταρχάς κι εγώ χορεύω τσα τσα τσα! Κι εμένα ο δάσκαλός μου είναι κορυφή και διευθυντής της σχολής (νόμιζα από τις περιλήψεις ότι για την Pili ενδιαφέρεται ο διευθυντής του σχολείου της και είχα παραξενευτεί). Αλλά εγώ τον εντυπωσίασα από την πρώτη στιγμήbravo mou , την καημένη την Pilar την χαντάκωσε το άγχος No

Πώς βλέπεις τον δάσκαλο χορού; Το 'χει καλά με το χορό;

Τώρα που είπες ότι χορεύεις τσα τσα τσα θυμήθηκα το τραγούδι El aventurero. Η Ελενίταν τραγούδησε τη θηλυκή διασκευή la aventurera κι έτσι το ανακάλυψα. Λέει ο στίχος: tambien bailo break y algun cha cha cha, hasta que lo no han inventado, compadre! Ο aventurero ερωτευόταν ΟΛΕΣ τις γυναίκες και χόρευε ΟΛΑ τα είδη xixixi
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Yesterday at 12:57 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Πώς βλέπεις τον δάσκαλο χορού; Το 'χει καλά με το χορό;

Από χορό το χει, από συμπεριφορά aporripsi ... Απορώ πως δεν του έχει πει κανένα "άντε πνίξου" η άλλη όσο ερωτευμένη και να είναι.

Εγώ έβαλα ringtone το τσα τσα που ακούγεται στην σειρά, la boa.

Από τους αγαπημένους μου χορούς το τσα τσα amor !

Edit: το άκουσα το Aventurero, ωραίο, αν και μου άρεσε περισσότερο όπως το τραγουδούσε η Estupiñán δεν έχει πολύ καλή φωνή αλλά είχε δυναμισμό!

Sponsored content

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    

Back to top Go down

Σχόλια για την τηλενουβέλα.
Back to top 
Page 2 of 2Go to page : Previous  1, 2