Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Σχόλια για την τηλενουβέλα.

Go down 
AuthorMessage
mel
Admin

Female Posts : 2031

PostSubject: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Mon Oct 01, 2018 11:49 am

Συμπαθητικό με ευχάριστη χορευτική μουσική baile και την υπερβολή της κωμωδίας το πρώτο επεισόδιο. Βέβαια ο Mauricio ακόμα και για κωμικός ρόλος παραείναι υπερβολικός: πάντα χαρούμενος, υπέρ-επιπόλαιος, υπέρ-ανεύθυνος και υπεραισιόδοξος, το μυαλό δεν του χρειάστηκε και ίσως για αυτό δεν το χρησιμοποίησε ποτέ μέχρι να συλλάβει το σχέδιο που θα έσωζε την εταιρεία του (ταιριαστό με τον δικό του χαρακτήρα). Όμως αυτή η υπερβολή μ' έκανε να γελάσω σε ορισμένες σκηνές όπως όταν συνειδητοποίησε ότι το μικρόφωνο ήταν ανοιχτό risa ή όταν επέμενε να μην παραδέχεται τις δικές του (αποκλειστικές) ευθύνες για το φούντο της εταιρείας carcajadas .
Στην πορεία βλέπουμε το "δεύτερο" επίπεδό του που ήταν μια ανατροπή κατά τη γνώμη μου, συχνά για αντίστοιχους χαρακτήρες αποκαλύπτεται κάποιο παλιό τραύμα για ισορροπία αλλά με τίποτα δε φανταζόμουν κάτι τόσο σοβαρό  mou shkwthhke h trix  mou shkwthhke h trix  mou shkwthhke h trix .
Η Renée είναι απείρως πιο ρεαλιστική. Θα έλεγα πως είναι λογική αλλά δεν το βρίσκω και το πιο λογικό αν παντρεύεσαι κάποιον (συγκεκριμένα τον Ανδρέα Γεωργίου -ίδιο εξυπνακίστικο στυλάκι, ίδιος αέρας γοητείας και υπεροχής, ίδιο μούσι αλλά ψεύτικο, ή έτσι μου φάνηκε) με βασικό κριτήριο ότι σε στήριξε στις σπουδές σου. Την ημέρα του γάμου αποκαλύπτεται πόσο machista (αυτό που εκείνη απεχθάνεται) είναι και αυτός. Αυτή τη φορά όμως ο Ανδρέας Γεωργίου την πάτησε, δεν βλέπω να γίνεται ο γάμος xixi !

paola

Female Posts : 462

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Tue Oct 02, 2018 4:48 pm

Μου αρεσε το πρωτο επεισοδιο!!  Πραγματικα κοριτσια πρωτη φορα βλεπω σειρα της Televisa σε τετοιο κωμικο στυλ. Οντως ο Μαουρισιο ειναι υπερβολικος σαν χαρακτηρας,αλλα στις περισσοτερες σκηνες του  ειχα ενα χαμογελο μεχρι τα αυτια στο προσωπο μου. Smile  Ο Rulli καταπληκτικος στον ρολο.Πολυ γοητευτικος και πολυ τσαχπινης!  amor  amor Τον υποστηριζει πολυ καλα τον ρολο!
Και η Ρενε μου αρεσε πολυ. Smile  Ισως επελεξε να παντρευτει γιατι,ισως δεν πιστευε οτι θα ερωτευθει,την πιεζε λιγο και η μαμα της με τον τροπο της να μην μεινει μονη κτλ αλλα κι εγω δεν θελω να γινει ο γαμος.Η κοπελα εχει ονειρα.Δικιο εχεις στον Γεωργιου φερνει. Χαχαχα!!
Μου αρεσει και η φιλη της, η Βερο,να δουμε αν εχει  καποια εξελιξη ο ρολος.
Απογοητευτηκα οπως ειπα που δεν ειναι με υποτιτλους,αλλα πρεπει να πουμε οτι η μεταγλωττιση ειναι πολυ καλη
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Tue Oct 02, 2018 7:25 pm

Με την Verónica δεν υποψιάζομαι τι μπορεί να γίνει, για την ώρα είναι μόνο μια πελαγωμένη μαμά. Στο δεύτερο μας έδειξαν πολύ ένα άλλο ζευγάρι, έναν υπάλληλο της εταιρείας και την δικηγόρο σύζυγό του, που περνά κρίση. Φαντάζομαι θα μάθουμε γιατί.
Συνεχίστηκαν οι αστείες στιγμές τώρα που μπήκε στη σειρά και το κοριτσάκι, είχε πλάκα που ο Mauricio την σκέπασε με το σακάκι του αλλά αμέσως την ξεσκέπασε ανησυχώντας για το τι του συμβαίνει risa . Περιμένω Renée και Mauricio να ξανασυναντηθούν!

paola

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Oct 03, 2018 6:42 pm

Ειδα το 2ο και το 3ο επεισοδιο και ναι,μου αρεσει πολυ η  σειρα. Τι γελιο οταν μπουκαρε η μικρη στο γαμο αι μετα "Fabian help! I need somebody" ! Πολυ μου αρεσουν οι σκηνες με Μαουρσιο -Φαμπιαν.Ο ενας οτι να'ναι,ο αλλος αυτος που τον γειωνει.
Τα επεισοδια ειχαν πολλες αστειες στιγμες.
Απο την αλλη οι σκηνες με την Ρενε και την μαμα της ηταν συγκινητικες. Η Μαιτε μου αρεσει πολυ στον ρολο της.
Νερωνας,Σωκρατης,Ιππολυτος... Τι εγινε; Πολυ παιζουν τα ελληνικα και τα ιταλικα ονοματα στα λατιν μερη.
Παντως Ρενε και Μαουρισιο ειναι δυο εντελως αντιθετοι κοσμοι. Ειμαι περιεργη να δω το ρομαντζο τους.

Last edited by paola on Thu Oct 04, 2018 4:28 pm; edited 1 time in total
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Oct 03, 2018 7:00 pm

paola wrote:
Παντως Ρενε και Μαουρισιο ειναι δυο εντελως αντιθετοι κοσμοι. Ειμαι περιεργη να δω το ρομαντζο τους.

Κι εγώ! Αν και μερικές φορές θα ήθελα τον Mauricio λιγάαααακι πιο συμπαθητικό, να τον συμπονούμε λίγο περισσότερο κι εμείς οι τηλεθεατές. Μου αρέσει και το κοριτσάκι amor . Όχι γιατί είναι όμορφο και χαριτωμένο (όλα σε τέτοιου είδους σειρές είναι, κι έχουμε δει και πιο όμορφα) αλλά γιατί σαν παρουσία βγάζει κάτι το πολύ θετικό!

paola

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Thu Oct 04, 2018 4:32 pm

Πιστευω οτι σιγα σιγα θα γινει πιο συμπαθητικος.
Εν τω μεταξυ στο web tv του epsilon δεν ανεβαζουν τα επεισοδια. Γκρρρρρρρ!!
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Thu Oct 04, 2018 9:46 pm

Του άρεσε του Mauricio η Renée xixi , αλλά βοήθεια ας μην περιμένει as kaghasw . Εν τω μεταξύ αυτές οι ιστορίες των γειτόνων της, ειδικά του Nerón με την γυναίκα του και τα παιδιά του, θα ήταν ψέματα να πω ότι ενδιαφέρουν nystaaa nystaaa nystaaa . Πότε θα σταματήσει να στενοχωρεί ο Mauricio το μικρό,
[You must be registered and logged in to see this image.]
δεν το λυπάται, έχει και τόσο όμορφα ματάκια...

paola

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Fri Oct 05, 2018 5:44 pm

Αυτη η σειρα μου φτιαχνει το κεφι πραγματικα. Smile Smile
Εκει που ελεγε για την Ρενε και εκανε την χειρονομια με το χερι λεγοντας οτι ειναι πολυ σοβαρη,νομιζα οτι θα πει "Πολυ κοντη" . Razz
Εκει που ο Φαμπιαν εκανε τις μιμησεις χαχα!
Η μικρη αστερακι ειναι.
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Fri Oct 05, 2018 6:37 pm

paola wrote:
Εκει που ελεγε για την Ρενε και εκανε την χειρονομια με το χερι λεγοντας οτι ειναι πολυ σοβαρη,νομιζα οτι θα πει "Πολυ κοντη" . Razz

Αυτό ήθελε να πει αλλά εκείνη ακριβώς την στιγμή τον έπιασε η ευγένεια risa .

paola

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Mon Oct 08, 2018 6:40 pm

Κατι που μου κανει εντυπωση στη σειρα ειναι τα μεγαλα σπιτια που ζουν οι καθημερινοι ηρωες της μεσαιας ταξης. Ρενε, Neron..που υποτιθεται ενα μεροκαματο εχουν.
Σε παλιοτερες σειρες οι πιο φτωχοι ας το πουμε ετσι,ζουσαν σε μικροτερα σπιτια.
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Mon Oct 08, 2018 9:50 pm

Στις παλιότερες δεν υπήρχε καν μεσαία τάξη. Έχει γενικά κάποιες τρυπούλες οι σειρά για παράδειγμα η Flor που γεννά και δεν κάθεται μια μέρα στο νοσοκομείο. Μου αρέσουν όμως οι σκηνές του Mauricio με την Renée και την μικρή όπως και η γραμματέας, κουτσομπόλα, άχρηστη και δεν έχει ιδέα τι γίνεται με το εργοστάσιο risa . Ποιά άλλη θα ταίριαζε για γραμματέας του Mauricio xixi . Σήμερα μου άρεσε και που είδαμε κάποιους ήρωες μικρούς. Και το ψέμα που είπε ο Mauricio στην Anifer για τη μαμά της επειδή δεν μπορούσε να της πει ότι πέθανε risa .

paola

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Oct 10, 2018 4:42 pm

Σημερα ειδα τα επεισοδια 6 και 7.
Καλα αυτη η γραμματεας πραγματικα σαν δασκαλα παλιου Παρθεναγωγειου μοιαζει.
Ο καημενος ο Neron που ολοι τον λενε παππου αντι για πατερα,αλλα ,ετσι ειναι αυτα... Η γυναικα του ειναι συνομηλικη,αν οχι μικροτερη με τους γιους του.
Και τον καημενο τον Μαουρισιο που πουλησε τα παντα. Γελαω οταν πεταει διαφορες λεξεις και φρασεις στα αγγλικα,ιταλικα κτλ. Smile Smile
Ελπιζω η Ρενε να το σταματησει με τον γιατρο και να μην αρχισει καποια ιστορια μαζι του. Μονο φιλικα τον βλεπει.Με το ζορι δεν γινεται.
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Oct 10, 2018 5:57 pm

Ωραία εξελίσσεται η σειρά. Υπάρχει αρκετή αφέλεια τουλάχιστον σε ότι αφορά τον Mauricio που η εφτάχρονη κόρη του είναι ωριμότερη απ' αυτόν, μοιάζει λίγο με παιδικό που όμως βλέπεται άνετα κι από μεγάλους!
Από τις δεύτερες ιστορίες έχω λίγη περιέργεια για την Yuridia, ποιά ήταν, αν θα επιστρέψει, αν υπάρχει κάποιο μυστήριο γύρω απ' αυτήν...
Καλύτερα να μην τα φτιάξει η Renée με τον γιατρό... Κι ας είναι πιο εντάξει τύπος από τον Mauricio.
Της μικρούλας μου έρχεται να της τσιμπήσω και να της δαγκώσω τα μαγουλάκια amor .

paola wrote:
Καλα αυτη η γραμματεας πραγματικα σαν δασκαλα παλιου Παρθεναγωγειου μοιαζει.

Εντελώς αλλά στην πραγματικότητα είναι τελείως γεια σου xixi .

paola

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Mon Oct 15, 2018 6:36 pm

Μου αρεσει πολυ η γειτονια που ζουν οι ηρωες μας,με τα σπιτια,που ειναι χρωματιστα απεξω και κουκλιστικα μεσα.
Ειδικα το σπιτι της Ρενε. amor
Χμμμ,ποιος να απειλει την μικρουλα Ανιφερ;
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Mon Oct 15, 2018 9:37 pm

Έλα ντε... Γελάω πάντα όταν ο Mauricio ρίχνει τις δικές του ευθύνες στους άλλους risa . Ο Lupe σαν κάτι να έχει καταλάβει... Αφού η Renée τον έχει ουσιαστικά στο φτύσιμο. Κάθε φορά που ο Mau λυγίζει και δείχνει τρυφερότητα στο μικρό πανηγυρίζω phdaw ap' thn xara m . Πείσμα όμως... Εκεί να στείλει τη μικρή στην καλόγρια... Στενοχωρήθηκε το κοριτσάκι [url=http://emoticon .

mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Oct 17, 2018 2:17 pm

Αχ τι καλά που δεν κράτησε πολύ η απαγωγή, θα μου ήταν πολύ δυσάρεστο... Μου αρέσει που δένονται Renée και Mauricio eovageo . Και που επιτέλους ο Mau φέρεται σαν πραγματικός πατέρας στην μικρή.
Ο νονός του Jorge τι hijo de puta thymos thymos thymos .

paola

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Oct 17, 2018 6:04 pm

Ναι ευτυχως που ολα καλα με την μικρη.
Ο νονος του Χορχε πραγματικα... Νομιζω οτι πρωτη φορα βλεπω σε τηλενουβελα ενα τετοιο θεμα.
Η Βαλεντινα λυσσαξε με το αυτοκινητο.Δεν ξερω τι νομοι ισχυουν εκει,αλλα μικρη μου φαινεται για να μπορει να οδηγει.
Ο Μπαριεντος μανταρα θα τα κανει στο σπιτι φαινεται.
Smile Smile
Ελπιζω να μην κοπει η σειρα οπως εικαζεται γιατι τι να πω...Πολυ κριμα θα ειναι.
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Oct 17, 2018 7:30 pm

paola wrote:
Ο νονος του Χορχε πραγματικα... Νομιζω οτι πρωτη φορα βλεπω σε τηλενουβελα ενα τετοιο θεμα.

Ναι, γενικά φαίνεται ότι θέλουν να θίξουν κάποια θέματα όπως τις σύγχρονες οικογένειες,την θέση της γυναίκας, την μετανάστευση κ.λπ. Δεν είναι ό,τι πιο πρωτότυπο αλλά από άλλες οικογενειακές σειρές τίγκα στα κλισέ είναι σίγουρα πολύ καλύτερο. Η νονά πάλι μαύρα μεσάνυχτα  No .

paola wrote:
Ελπιζω να μην κοπει η σειρα οπως εικαζεται γιατι τι να πω...Πολυ κριμα θα ειναι.

Θα το δούμε σύντομα. Ας την βάζουν πολύ πρωί να την γράφουμε, τι θα τους κοστίσει; Σκέφτομαι όμως ότι θα μπορούσε να την πάρει άλλο κανάλι, ας πούμε σε κάποιο μικρό που δε θυμάμαι τώρα παίζουν τον Σουλεϊμάν τον Μεγαλοπρεπή.

mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Mon Oct 22, 2018 10:28 pm

Τώρα που μάλλον αποχαιρετάμε την σειρά ήθελα να πω πως εδώ μου άρεσε η Maite. Μου άρεσε ο ρόλος της. Φαντάζομαι τα τελευταία χρόνια έχουν εξελιχθεί τα πράγματα αλλά εγώ είχα μείνει στους τρεις τύπους γυναικών που υπήρχαν είτε μόνοι τους είτε σε συνδυασμό στα παλιά μεξικάνικα.
-Η αφελής, "αγία" υπηρετριούλα που κλαίει συνέχεια. Έχει ένα δίκιο που κλαίει γιατί σε μερικά επεισόδια θα της τύχουν τόσα βάσανα όσα δεν τυχαίνουν σε άλλους ανθρώπους σε εφτά ζωές αλλά όλο αυτό καταντά κουραστικό.
-Ο θηλυκός Μόγλης. Καμιά σχέση με τον πολιτισμό, όταν θέλουν να την γελοιοποιήσουν την βάζουν να περπατήσει με τακούνια.
-Η "δυναμική" που θέλει εκδίκηση. Ίσως να περιμένατε ότι την προτιμώ από τους άλλους δύο αλλά μάλλον είναι η χειρότερη, είναι τόσο ξινή που αλίμονό σου αν κάνεις το έγκλημα να της μιλήσεις, πόσο μάλλον να την φλερτάρεις.  
Εδώ βλέπουμε ένα συμπαθητικό και καλό μοντέρνο κορίτσι. Μου αρέσει που κάνει μια δουλειά που δεν συνηθίζεται να κάνουν γυναίκες, μου αρέσει που κυνηγά τους στόχους της, μου αρέσει που δεν την λένε Μαρία (πόσο μάλλον desamparada-απροστάτευτη), μου αρέσει και το ντύσιμό της με ροζ τζιν τζάκετ και τσόκερ. Προσέξανε το στυλ εδώ, μπράβο wdone . Κάποια στιγμή σκέφτηκα πως θα μου ήθελα την Pimentel στον ρόλο αλλά μόνο λόγω ύψους. Γιατί υπάρχει μια διαφορά με τον Rulli αλλά κατά τ' άλλα είναι ωραίοι μαζί.

paola

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Oct 24, 2018 5:40 pm

Ποσο συμφωνω με αυτα που εγραψες!!si si si
Κι εγω σκεφτομουν οτι η Ρενε ειναι απο τους καλυτερους γυναικειους χαρακτηρες  που εχω δει σε τηλενουβελα.Πραγματικα καμια σχεση με τα παλια.  Κριμα που πηραμε μονο μια μικρη γευση.
Και σε μενα αρεσε πολυ το στυλ της. Smile
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Oct 24, 2018 6:07 pm

Μου αρέσει που Renée και Mauricio την λένε ο ένας στον άλλον, έχουν καλές ατάκες ειδικά ο Mau Laughing . Όσο για το ύψος σήμερα που τσακώνονταν ο Mauricio έλεγε πώς είναι δυνατόν κανείς να σκεφτεί πως αυτοί οι δύο θα μπορούσαν να είναι μαζί, γιατί πώς θα επικοινωνούσαν, με σήματα καπνού risa . Έκανε και τις γνωστές κινήσεις, ότι αυτή είναι κοντή, μου αρέσει που το σατιρίζουν. Και δεν έχω πρόβλημα στα σοβαρά, ένα απ' τα αγαπημένα μου ζευγάρια ήταν η Falabella με τον Marcello Antony που πραγματικά εκεί η διαφορά ύψους ήταν χαώδης.
Τον Lupe τον παράτησε η Renée, δεν αποδείχτηκε κακός αλλά μάλλον ανώριμος κι αυτός, πρέπει να έβαλε κάτι στα σάντουιτς που εκείνη πήγε στον γείτονά της για την μικρή και αν κατάλαβα καλά αυτός έσκασε λάστιχα του Mau γιατί είχε σκάσει από την ζήλια Laughing .  
Είδαμε και τον Jorge να μιλά με την Yuridia. Της στέλνει κάθε μήνα λεφτά. Δύο πράγματα μπορεί να συμβαίνουν ή είναι άρρωστη ή έχουν παιδί μαζί ypopto .

mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Oct 31, 2018 7:32 pm

Έριξα μια ματιά στο επεισόδιο 19 που δεν το είχα δει γιατί έπαιζε πολύ πρωί αλλά έχει ανέβει μεταγλωττισμένο. Θα έχετε ακούσει πως στην σειρά υπάρχει ένα γκέι ζευγάρι. Αλλά δεν περίμενα και δε μου πολυάρεσε που ένας από τους γκέι ήταν ο καλός αστυνομικός. Μου έκανε τόσο... μη γκέι!

paola

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Fri Nov 02, 2018 5:34 pm

Ενα ζευγαρι που προκαλεσε μεγαλη αντιπαραθεση,με την υπαρξη του στη σειρα. Smile
Δεν ηξερα οτι ανεβασαν το 19,τωρα που το ειπες το τσεκαρα. Smile
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Fri Nov 02, 2018 6:02 pm

Εμένα δε με πειράζει να υπάρχει και ένα γκέι ζευγάρι σε μια σειρά. Όμως σ' αυτό το επεισόδιο λέγανε τόσο πολύ πόσο πρέπει να σεβόμαστε όλους τους ανθρώπους, πως υπάρχουν διαφορετικά είδη οικογένειας και όχι μόνο η κλασική που βαρέθηκα κάπως. Δεν είναι ότι διαφωνώ μ' αυτά. Είναι ότι κάπου μοιάζει με κήρυγμα όταν λέγονται αυτά συνεχώς, είναι κουραστικόvarethhka nystaaa .

Sponsored content

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    

Back to top Go down

Σχόλια για την τηλενουβέλα.
Back to top 
Page 1 of 1