Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Μεταφυσικό, εμπειρίες και απόψεις.

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Μεταφυσικό, εμπειρίες και απόψεις.    Thu Jul 12, 2018 7:07 pm

mel wrote:
Γιατί είμαι πολύ απογοητευμένη, συγχυσμένη, κάνω κακές σκέψεις... Και φοβάμαι πως δε θα έρθουν οι μεγάλες αλλαγές που χρειάζομαι...

Δεν ξέρω κατά πόσο σε ενδιαφέρει ο διαλογισμός, η ασχολία με τη φαντασία που μπορεί μάλιστα να υλοποιηθεί (π.χ. γράφοντας για τα όνειρά σου) απλά, αυτό κάνω εγώ όταν βρίσκομαι σε ανάλογη κατάσταση. Τα γυροφέρνω στο κεφάλι και μετά τα αποτυπώνω στο χαρτί. Σύμφωνα με τους φιλοσόφους, έτσι δημιουργούνται μεγάλα έργα. Από τη λαχτάρα που έχουμε για πράγματα που μας λείπουν. Μπορεί να σου φανεί κι εσένα λυτρωτική η μέθοδος.
Μακάρι να μας έρθουν οι μεγάλες αλλαγές! Αλλά και να μη μας έρθουν, θα τις βγάλουμε στη φαντασία που είναι εξίσου αληθινή με τον υλικό κόσμο...
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

Female Posts : 1772

PostSubject: Re: Μεταφυσικό, εμπειρίες και απόψεις.    Thu Jul 12, 2018 7:30 pm

paola wrote:
Δυστυχως η εποχη ειναι τετοια που δινει στους περισσοτερους απογοητευσεις. Δεν ξερουμε πια τι μας ξημερωνει..

Δεν είναι η οικονομική ανασφάλεια αλλά κάτι προσωπικό δυστυχώς. Το γενικό πιστεύω με τον έναν ή τον άλλον τρόπο παλεύεται (εκτός αν είναι ένας πόλεμος ξέρω 'γω).

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Δεν ξέρω κατά πόσο σε ενδιαφέρει ο διαλογισμός, η ασχολία με τη φαντασία που μπορεί μάλιστα να υλοποιηθεί (π.χ. γράφοντας για τα όνειρά σου) απλά, αυτό κάνω εγώ όταν βρίσκομαι σε ανάλογη κατάσταση. Τα γυροφέρνω στο κεφάλι και μετά τα αποτυπώνω στο χαρτί. Σύμφωνα με τους φιλοσόφους, έτσι δημιουργούνται μεγάλα έργα. Από τη λαχτάρα που έχουμε για πράγματα που μας λείπουν.

Δεν έχω πολύ εμπιστοσύνη σε διαλογισμό και τέτοια πράγματα να σου πω την αλήθεια... Λες αυτό με το γράψιμο να πιάσει scratch ; Είχα διαβάσει για "προφητείες" που επαληθεύτηκαν και στην ουσία προέρχονταν από την φαντασία κάποιων συγγραφέων (αλλά αν μερικές επαληθεύονται 150 χρόνια μετά, πάλι τι να το κάνεις; ). Ευχαριστώ για την συμβουλή, για να δούμε...

Admin

PostSubject: Re: Μεταφυσικό, εμπειρίες και απόψεις.    Wed Aug 08, 2018 9:39 am

Δε λέει πολλά το βίντεο, αλλά το είχα πετύχει παλιά, το θυμήθηκα και μιας και είναι λάτιν είπα να το βάλω. Εγώ είμαι επιφυλακτική με αυτά χωρίς να αποκλείω τίποτα.

Τελευταίο μου ενδιαφέρον (και δεν το περίμενα) είναι η κούφια γη αλλά ενδιαφέρεται κανείς aporia ;

Female Posts : 408

PostSubject: Re: Μεταφυσικό, εμπειρίες και απόψεις.    Fri Aug 10, 2018 5:49 pm

Φαντασου το γκουγλαρα για να δω τι εννοεις.. Smile
Εκτος απο την θεωρια με την επιπεδη τωρα εχουμε και κουφια; Smile
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Μεταφυσικό, εμπειρίες και απόψεις.    Fri Aug 10, 2018 7:33 pm

Τώωωρα... Αρχαία θεωρία, η ναζιστική Γερμανία είχε οργανώσει αποστολές επιστημόνων να το διερευνήσουν.

PostSubject: Re: Μεταφυσικό, εμπειρίες και απόψεις.    Sat Aug 11, 2018 1:03 am

mel wrote:
Αρχαία θεωρία, η ναζιστική Γερμανία είχε οργανώσει αποστολές επιστημόνων να το διερευνήσουν.

carcajadas carcajadas Η ναζιστική Γερμανία φημιζόταν για τις επιστημονικές της ανακαλύψεις xixixi xixixi Τελικά το διερεύνησαν; Έπρεπε να μπούνε στο κούφωμα της γης και μείνουν εκεί!
Τι ακριβώς λέει αυτή η θεωρία; Κατοικεί κάποιος στην κούφια γη;
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Μεταφυσικό, εμπειρίες και απόψεις.    Sat Aug 11, 2018 8:10 am

Ένας και δύο xixixi ; Ολόκληρη πολιτεία έχουνε glwssitsa .

Κάτσε να βρω και τις αρχαιοελληνικές αναφορές. Το θέμα μου όμως είναι... που πάμε όταν πεθαίνουμε αν ο κάτω κόσμος είναι κατειλημμένος; Πάμε πάνω (στον ουρανό) ή κάτω τελικά; Έχω κάτι απορίες xixi ...

PostSubject: Re: Μεταφυσικό, εμπειρίες και απόψεις.    Sat Aug 11, 2018 6:17 pm

Υπάρχει στο αχανές και άπειρο σύμπαν το "κάτω" και το "πάνω" κυριολεκτικά; Αλλά για να πήγαν ολόκληρες αποστολές εκεί, θα υπάρχει μάλλον... Ας κλείσουν την πόρτα κι ας κάτσουν εκεί να αραιώνουμε λίγο εδώ πέρα...
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Μεταφυσικό, εμπειρίες και απόψεις.    

Back to top Go down

Μεταφυσικό, εμπειρίες και απόψεις.
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3