Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Σχόλια για την τηλενουβέλα.

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
mel
Admin

Female Posts : 1434

PostSubject: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Mon Oct 30, 2017 7:04 pm

Δε με κέρδισε το πρώτο επεισόδιο. Πέντε ιστορίες να τρέχουν (μάλλον να σέρνονται) παράλληλα δεν είναι ότι καλύτερο. Μου άρεσε ωστόσο η ερμηνεία της Isabel Macedo, με την Laura μπορούσες να συμπάσχεις κάπως. Ο πρώην της με τον οποίον προσπαθούσε χρόνια να κάνει παιδιά θα γίνει πατέρας από μια μικρή την οποία η ίδια πάντα υποτιμούσε. Αυτά παθαίνεις όταν κοροϊδεύεις στον καλό σου την άλλη, του βάζεις την ιδέα axa (έτσι πιστεύω xixi ).
Κατά τ' άλλα έχουμε μια κλεπτομανή αεροσυνοδό που τα έχει φτιάξει με έναν παντρεμένο πιλότο, μια που (μάλλον νομίζει ότι) έχει πρόβλημα με τον σύζυγό της αλλά μάλλον είναι drama queen, μια αιώνια φοιτήτρια που επιτέλους πιάνει δουλειά και την εριστική (δεν ξέρω αν πιάσατε τις βρισιές γιατί δεν τις υποτίτλισαν) Monica. Ας αφήσω ότι στον ιδιοκτήτη του εστιατορίου άρεσε η Monica και ας πιάσω το μέρος όπου μαλώνανε. Τους έχει χτυπήσει πολύ ο ήλιος τους Αργεντινούς και (υποτίθεται ότι) μαλώνουν τόσο χαλαρά scratch ;
Θα του δώσω μια ευκαιρία ελπίζοντας να βγει κάτι καλό με τη Lorena (πόσο ωραία παίρνει το κακομοίρικο ύφος η Bertotti!) και τον πλαστικό χειρουργό που πρέπει να είναι λίγο ψώνιο.

(Αλλά από αργεντίνικα τελικά μάλλον προτιμώ τις ιστορίες με την ορφανή που μπαίνει σ' ένα πλουσιόσπιτο ως παραδουλεύτρα, ερωτεύεται τον γιο του αφεντικού που είναι λίγο παλίοπαιδο κ.λπ. κ.λπ.).

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Fri Dec 01, 2017 1:20 am

Είδα το πρώτο επεισόδιο να πάρω μία γεύση.
Η ιστορία της Λάουρα ήταν πραγματικά θλιβερή. Μου άρεσε που είδα την Isabel Macedo σ'ένα σοβαρό ρόλο, την ήξερα μόνο από τις γιούχου σειρές (Μιλάγκρος, η ατίθαση και Φλορισιέντα) Είναι φοβερή ηθοποιός wdone Αλλά η απόφαση της Λάουρα να κρατήσει τα έμβρυα μετά από όσα έγιναν δεν είναι ο,τι καλύτερο. η δένουν με τον πρώην της και δεν θα μπορέσει να γυρίσει σελίδα, όπως εύχεται.
mel wrote:
μια που (μάλλον νομίζει ότι) έχει πρόβλημα με τον σύζυγό της αλλά μάλλον είναι drama queen

Αναρωτιέται κιόλας γιατί δεν την ψάχνει ο άντρας της κάθε φορά που αφήνει μήνυμα ότι φεύγει από το σπίτι. όσες φορές που το έκανε, πώς να την πιστέψει κι αυτός; Νοικοκυρές σε Απόγνωση θυμίζει η τύπισσα.
mel wrote:
και την εριστική (δεν ξέρω αν πιάσατε τις βρισιές γιατί δεν τις υποτίτλισαν) Monica

Και το μήλο έπεσε κάτω από τη μηλιά, η κόρη βγήκε ίδια και χειρότερη! Μ'αρέσει που βρίζει μπροστά στα παιδιά και μετά ζητά να μην επαναλαμβάνουν τα λόγια της

Αν αποφασίσω να το συνεχίσω (προς το παρόν χλωμό) θα είναι για την ιστορία της Μπερτότι (θα τοπάρει ποτέ το πτυχίοWink και για τη Λάουρα. Οι άλλες με άφησαν αδιάφορη και ειδικά αυτή της κλεπτομανούς αεροσυνοδού. Η σειρά είναι καλογραμμένη, πάντως. Η μία ανατροπή διαδέχεται την άλλη μέσα στο ίδιο επεισόδιο και με κυνικό τρόπο.
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Fri Dec 01, 2017 9:48 am

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Η ιστορία της Λάουρα ήταν πραγματικά θλιβερή. Μου άρεσε που είδα την Isabel Macedo σ'ένα σοβαρό ρόλο, την ήξερα μόνο από τις γιούχου σειρές (Μιλάγκρος, η ατίθαση και Φλορισιέντα) Είναι φοβερή ηθοποιός wdone Αλλά η απόφαση της Λάουρα να κρατήσει τα έμβρυα μετά από όσα έγιναν δεν είναι ο,τι καλύτερο. η δένουν με τον πρώην της και δεν θα μπορέσει να γυρίσει σελίδα, όπως εύχεται.

Είναι κούκλα η Macedo (κορμάρα) κι εδώ αποδεικνύει ότι είναι καλή ηθοποιός. Αλλά ο ρόλος της εδώ και καιρό έχει αρχίσει να μου την δίνει στα νεύρα. Να προειδοποιήσω ότι από τις πέντε ηρωίδες οι τρεις τουλάχιστον, σε όλο το έργο ή σε κάποια φάση ξεφεύγουν από την κατηγορία "αντιπαθητικές" και περνάνε στην κατηγορία "για πολλά χαστούκια" ahora vas a ver .
Στην αρχή ένιωθα κάποια συμπόνια γιατί δεν είναι εύκολο να βλέπεις τον άνδρα με τον οποίο έζησες μια ζωή να προχωρά με άλλη και σαν ειρωνεία αυτή η άλλη να μένει έγκυος όταν εσύ το προσπαθούσες χρόνια αυτό χωρίς αποτέλεσμα (μήπως εμπνεύστηκαν από την πραγματική ιστορία της Macedo xixi ; Ήταν χρόνια με τον Facundo και αυτός προχώρησε αρκετά γρήγορα με την επόμενη -αν θέλανε παιδιά δεν ξέρω). Αλλά δεν μπορώ να της δώσω δίκιο όταν συνεχώς ενοχλεί και κοροϊδεύει την Vistes, είμαι ξεκάθαρα με το μέρος της αγράμματης. Αυτή χώρισε τον Pablo, τώρα τι θέλει ahora vas a ver ; Επιπλέον ενώ φέρθηκε ανήθικα προχωρώντας στην γονιμοποίηση χωρίς την άδεια του Pablo, βγαίνει κι από πάνω! Ε αυτό με τρελαίνει  ahora vas a ver ! Δυστυχώς κι o Pablo τις περισσότερες φορές δε φέρεται όπως θα ήθελα.

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:
μια που (μάλλον νομίζει ότι) έχει πρόβλημα με τον σύζυγό της αλλά μάλλον είναι drama queen

Αναρωτιέται κιόλας γιατί δεν την ψάχνει ο άντρας της κάθε φορά που αφήνει μήνυμα ότι φεύγει από το σπίτι. όσες φορές που το έκανε, πώς να την πιστέψει κι αυτός; Νοικοκυρές σε Απόγνωση θυμίζει η τύπισσα.  

Άλλη σπαστική, πραγματικά χάρηκα
Spoiler:

.

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Αν αποφασίσω να το συνεχίσω (προς το παρόν χλωμό) θα είναι για την ιστορία της Μπερτότι (θα τοπάρει ποτέ το πτυχίοWink και για τη Λάουρα. Οι άλλες με άφησαν αδιάφορη και ειδικά αυτή της κλεπτομανούς αεροσυνοδού. Η σειρά είναι καλογραμμένη, πάντως. Η μία ανατροπή διαδέχεται την άλλη μέσα στο ίδιο επεισόδιο και με κυνικό τρόπο.

Αυτή η ιστορία είναι η πιο "τηλενουβελική" κι αν και δε θα ευχόμουν σε καμιά να καταλήξει μ' έναν τέτοιο τύπο, έχω μια περιέργεια για την εξέλιξή της (αν και νομίζω οι ηθοποιοί δεν ταιριάζουν ιδιαίτερα).

Η σειρά δεν βγήκε μάπα γιατί δόξα τω Θεώ δεν την γράφει η Carolina Aguirre (Ciega a citas) μόνη της fovos . Πραγματικά ευχαριστώ πολύ τον Leandro Calderone και όσους άλλους είναι στο συγγραφική ομάδα. Μετριάζεται η μιζέρια, μετά το πρώτο επεισόδιο οι ιστορίες δένουν, κάπου βγαίνει και γέλιο. Αρκετά αγκιρικό όμως είναι το ζήτημα των θεραπευτών. Ειδικά η πρώην του Tano είναι για σφαλιάρες, έχει ένα θέμα η Aguirre μαζί τους. Αλλά καμιά φορά δε φταίνε κι αυτοί...

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sat Dec 02, 2017 1:01 am

Είδα παρακάτω κι εμένα μου έφυγε η συμπόνια για τη Λάουρα. Αν τον άφησε για να γίνει πατέρας επειδή με εκείνη δεν μπορούσε (υποψιάζομαι αυτή να ήταν η αιτία) δεν έχει κανένα λόγο τώρα να ζηλεύει και να κακολογεί την αγράμματη. Η τελευταία όμως είναι και κάπως σπαστικιά. Δεν ξέρω γιατί δεν τη συμπαθώ, ίσως το στυλάκι της χαζοχαρούμενης μου τη σπάει. Δεν μπορώ να πως ότι είμαι με το μέρος της. Το καλύτερο για τη Λάουρα θα ήταν να προχωρήσει και να αφήσει τις εξωσωματικές χωρίς να ξέρει τίποτα ο Πάμπλο. Συμφωνώ πως είναι ανήθικο.
Ώστε ο χειρούργος είναι και παντρεμένος εκτός από γκομενιάρης; Καημένη Λορένα! Ακόμα κι έτσι είναι η πιο ενδιαφέρουσα από όλες τις ιστορίες στη σειρά. Ο ρόλος της Φλορένσια Μπερτότι έχει πλάκα. Χαμηλών τόνων, αγχώδης αλλά εφευρετική όταν χρειάζεται. Μια χαρά τα μπάλωσε.
Την Αρασέλι Γκονζάλες και την Κλάρα Πέτερσον θέλω να τις χτυπήσω! Η πρώτη όντως δεν ξέρει τι της φταίει και με τόσα καψώνια άνευ λόγου στον άντρα της καλά έπαθε. Η δεύτερη δεν έχει καθόλου αυτοσεβασμό με αυτά που κάνει. Ελπίζω να ξεφύγει από τον άχρηστο και να συνεχίσει με τον συνδικαλιστή.
mel wrote:
Αρκετά αγκιρικό όμως είναι το ζήτημα των θεραπευτών. Ειδικά η πρώην του Tano είναι για σφαλιάρες, έχει ένα θέμα η Aguirre μαζί τους. Αλλά καμιά φορά δε φταίνε κι αυτοί...

Τι θέμα; Πώς παρουσιάζει τους θεραπευτές;
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sat Dec 02, 2017 9:48 am

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Είδα παρακάτω κι εμένα μου έφυγε η συμπόνια για τη Λάουρα. Αν τον άφησε για να γίνει πατέρας επειδή με εκείνη δεν μπορούσε (υποψιάζομαι αυτή να ήταν η αιτία) δεν έχει κανένα λόγο τώρα να ζηλεύει και να κακολογεί την αγράμματη. Η τελευταία όμως είναι και κάπως σπαστικιά. Δεν ξέρω γιατί δεν τη συμπαθώ, ίσως το στυλάκι της χαζοχαρούμενης μου τη σπάει. Δεν μπορώ να πως ότι είμαι με το μέρος της.

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι είναι κακιά, μέχρι τώρα δεν το έχω δει αυτό. Βλέπω την Laura να της μπαίνει και αυτή να αντιδρά κάποια στιγμή. Θα φτάσει να απαιτήσει διάφορα, αλλά με τόσα που της έχει κάνει κι άλλη δεν την αδικώ. Είναι μια bimbo της τηλεόρασης που κανονικά δε θα έπρεπε να έχει θέση σε ένα μέσο που έχει να κάνει με την επικοινωνία αλλά αυτός δεν είναι λόγος να την μειώνουν και να την κάνουν να νιώθει άσχημα οι συνάδελφοί της. Και περισσότερο με τσαντίζει που η Laura της φέρεται έτσι ενώ είναι έγκυος. Υπάρχει ένα μωρό που δεν φταίει σε τίποτα και επηρεάζεται.

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Ώστε ο χειρούργος είναι και παντρεμένος εκτός από γκομενιάρης; Καημένη Λορένα! Ακόμα κι έτσι είναι η πιο ενδιαφέρουσα από όλες τις ιστορίες στη σειρά. Ο ρόλος της Φλορένσια Μπερτότι έχει πλάκα. Χαμηλών τόνων, αγχώδης αλλά εφευρετική όταν χρειάζεται. Μια χαρά τα μπάλωσε.

Η Lorena είναι η πιο συμπαθητική απ' όλες εκεί πέρα. Εντάξει είναι θύμα αλλά καλύτερα θύμα παρά θύτης. Ο γιατρός είναι λίγο χειρότερος από τον Hugh Grant στο Two weeks notice xixi .

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Την Αρασέλι Γκονζάλες και την Κλάρα Πέτερσον θέλω να τις χτυπήσω! Η πρώτη όντως δεν ξέρει τι της φταίει και με τόσα καψώνια άνευ λόγου στον άντρα της καλά έπαθε. Η δεύτερη δεν έχει καθόλου αυτοσεβασμό με αυτά που κάνει. Ελπίζω να ξεφύγει από τον άχρηστο και να συνεχίσει με τον συνδικαλιστή.

Α έχει μέλλον με τον άχρηστο xixi . Τον Ferro τον έχω συνηθίσει αλλά αρχικά δε μου έκανε τόσο για τον ρόλο του πιλότου. Έχει φάτσα καλού! Η May δε με ενοχλεί τόσο. Τα έφτιαξε με έναν άνδρα που δεν ήξερε πως ήταν παντρεμένος και μετά κόλλησε. Είναι κι αυτή λίγο θύμα. Εντάξει είναι και λίγο ηλίθια, αλλά αυτή είναι μία από τις παρενέργειες του έρωτα (ειδικά αν έχεις την προδιάθεση xixi ).  

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:
Αρκετά αγκιρικό όμως είναι το ζήτημα των θεραπευτών. Ειδικά η πρώην του Tano είναι για σφαλιάρες, έχει ένα θέμα η Aguirre μαζί τους. Αλλά καμιά φορά δε φταίνε κι αυτοί...

Τι θέμα; Πώς παρουσιάζει τους θεραπευτές;

Δεν πρέπει να τους πολυχωνεύει αν κρίνω από την Ciega a citas και απ' αυτό. Εντάξει στο πρώτο καταλαβαίνω ότι χρησιμοποίησε το θέμα της θεραπείας για να βγάλει γέλιο. Εδώ υπάρχει μία που βοηθά την Natalia και η ψυχολόγος πρώην σύζυγος του Tano. Περίμενε να δεις την ψυχολόγο. Τόσο απαράδεχτη που δε νομίζω πως κάποιος που κάνει αυτό το επάγγελμα (όχι ότι δεν έχουν και αυτοί τα ελαττώματα και τις κακίες τους, αλλά υποτίθεται ότι έχουν σκάψει και λίγο τα πράγματα) θα μπορούσε να είναι έτσι.

mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Dec 06, 2017 6:13 pm

Όπως το φανταζόμουν, η vistes είναι στο κανάλι γιατί
Spoiler:

. Μέσα απ' τη ζωή αυτή η σειρά...

Sponsored content

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    

Back to top Go down

Σχόλια για την τηλενουβέλα.
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1