Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Σχόλια για την τηλενουβέλα.

Go down 
AuthorMessage
mel
Admin

Female Posts : 2031

PostSubject: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Mon Oct 30, 2017 7:04 pm

Δε με κέρδισε το πρώτο επεισόδιο. Πέντε ιστορίες να τρέχουν (μάλλον να σέρνονται) παράλληλα δεν είναι ότι καλύτερο. Μου άρεσε ωστόσο η ερμηνεία της Isabel Macedo, με την Laura μπορούσες να συμπάσχεις κάπως. Ο πρώην της με τον οποίον προσπαθούσε χρόνια να κάνει παιδιά θα γίνει πατέρας από μια μικρή την οποία η ίδια πάντα υποτιμούσε. Αυτά παθαίνεις όταν κοροϊδεύεις στον καλό σου την άλλη, του βάζεις την ιδέα axa (έτσι πιστεύω xixi ).
Κατά τ' άλλα έχουμε μια κλεπτομανή αεροσυνοδό που τα έχει φτιάξει με έναν παντρεμένο πιλότο, μια που (μάλλον νομίζει ότι) έχει πρόβλημα με τον σύζυγό της αλλά μάλλον είναι drama queen, μια αιώνια φοιτήτρια που επιτέλους πιάνει δουλειά και την εριστική (δεν ξέρω αν πιάσατε τις βρισιές γιατί δεν τις υποτίτλισαν) Monica. Ας αφήσω ότι στον ιδιοκτήτη του εστιατορίου άρεσε η Monica και ας πιάσω το μέρος όπου μαλώνανε. Τους έχει χτυπήσει πολύ ο ήλιος τους Αργεντινούς και (υποτίθεται ότι) μαλώνουν τόσο χαλαρά scratch ;
Θα του δώσω μια ευκαιρία ελπίζοντας να βγει κάτι καλό με τη Lorena (πόσο ωραία παίρνει το κακομοίρικο ύφος η Bertotti!) και τον πλαστικό χειρουργό που πρέπει να είναι λίγο ψώνιο.

(Αλλά από αργεντίνικα τελικά μάλλον προτιμώ τις ιστορίες με την ορφανή που μπαίνει σ' ένα πλουσιόσπιτο ως παραδουλεύτρα, ερωτεύεται τον γιο του αφεντικού που είναι λίγο παλίοπαιδο κ.λπ. κ.λπ.).

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Fri Dec 01, 2017 1:20 am

Είδα το πρώτο επεισόδιο να πάρω μία γεύση.
Η ιστορία της Λάουρα ήταν πραγματικά θλιβερή. Μου άρεσε που είδα την Isabel Macedo σ'ένα σοβαρό ρόλο, την ήξερα μόνο από τις γιούχου σειρές (Μιλάγκρος, η ατίθαση και Φλορισιέντα) Είναι φοβερή ηθοποιός wdone Αλλά η απόφαση της Λάουρα να κρατήσει τα έμβρυα μετά από όσα έγιναν δεν είναι ο,τι καλύτερο. η δένουν με τον πρώην της και δεν θα μπορέσει να γυρίσει σελίδα, όπως εύχεται.
mel wrote:
μια που (μάλλον νομίζει ότι) έχει πρόβλημα με τον σύζυγό της αλλά μάλλον είναι drama queen

Αναρωτιέται κιόλας γιατί δεν την ψάχνει ο άντρας της κάθε φορά που αφήνει μήνυμα ότι φεύγει από το σπίτι. όσες φορές που το έκανε, πώς να την πιστέψει κι αυτός; Νοικοκυρές σε Απόγνωση θυμίζει η τύπισσα.
mel wrote:
και την εριστική (δεν ξέρω αν πιάσατε τις βρισιές γιατί δεν τις υποτίτλισαν) Monica

Και το μήλο έπεσε κάτω από τη μηλιά, η κόρη βγήκε ίδια και χειρότερη! Μ'αρέσει που βρίζει μπροστά στα παιδιά και μετά ζητά να μην επαναλαμβάνουν τα λόγια της

Αν αποφασίσω να το συνεχίσω (προς το παρόν χλωμό) θα είναι για την ιστορία της Μπερτότι (θα τοπάρει ποτέ το πτυχίοWink και για τη Λάουρα. Οι άλλες με άφησαν αδιάφορη και ειδικά αυτή της κλεπτομανούς αεροσυνοδού. Η σειρά είναι καλογραμμένη, πάντως. Η μία ανατροπή διαδέχεται την άλλη μέσα στο ίδιο επεισόδιο και με κυνικό τρόπο.
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Fri Dec 01, 2017 9:48 am

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Η ιστορία της Λάουρα ήταν πραγματικά θλιβερή. Μου άρεσε που είδα την Isabel Macedo σ'ένα σοβαρό ρόλο, την ήξερα μόνο από τις γιούχου σειρές (Μιλάγκρος, η ατίθαση και Φλορισιέντα) Είναι φοβερή ηθοποιός wdone Αλλά η απόφαση της Λάουρα να κρατήσει τα έμβρυα μετά από όσα έγιναν δεν είναι ο,τι καλύτερο. η δένουν με τον πρώην της και δεν θα μπορέσει να γυρίσει σελίδα, όπως εύχεται.

Είναι κούκλα η Macedo (κορμάρα) κι εδώ αποδεικνύει ότι είναι καλή ηθοποιός. Αλλά ο ρόλος της εδώ και καιρό έχει αρχίσει να μου την δίνει στα νεύρα. Να προειδοποιήσω ότι από τις πέντε ηρωίδες οι τρεις τουλάχιστον, σε όλο το έργο ή σε κάποια φάση ξεφεύγουν από την κατηγορία "αντιπαθητικές" και περνάνε στην κατηγορία "για πολλά χαστούκια" ahora vas a ver .
Στην αρχή ένιωθα κάποια συμπόνια γιατί δεν είναι εύκολο να βλέπεις τον άνδρα με τον οποίο έζησες μια ζωή να προχωρά με άλλη και σαν ειρωνεία αυτή η άλλη να μένει έγκυος όταν εσύ το προσπαθούσες χρόνια αυτό χωρίς αποτέλεσμα (μήπως εμπνεύστηκαν από την πραγματική ιστορία της Macedo xixi ; Ήταν χρόνια με τον Facundo και αυτός προχώρησε αρκετά γρήγορα με την επόμενη -αν θέλανε παιδιά δεν ξέρω). Αλλά δεν μπορώ να της δώσω δίκιο όταν συνεχώς ενοχλεί και κοροϊδεύει την Vistes, είμαι ξεκάθαρα με το μέρος της αγράμματης. Αυτή χώρισε τον Pablo, τώρα τι θέλει ahora vas a ver ; Επιπλέον ενώ φέρθηκε ανήθικα προχωρώντας στην γονιμοποίηση χωρίς την άδεια του Pablo, βγαίνει κι από πάνω! Ε αυτό με τρελαίνει  ahora vas a ver ! Δυστυχώς κι o Pablo τις περισσότερες φορές δε φέρεται όπως θα ήθελα.

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:
μια που (μάλλον νομίζει ότι) έχει πρόβλημα με τον σύζυγό της αλλά μάλλον είναι drama queen

Αναρωτιέται κιόλας γιατί δεν την ψάχνει ο άντρας της κάθε φορά που αφήνει μήνυμα ότι φεύγει από το σπίτι. όσες φορές που το έκανε, πώς να την πιστέψει κι αυτός; Νοικοκυρές σε Απόγνωση θυμίζει η τύπισσα.  

Άλλη σπαστική, πραγματικά χάρηκα
Spoiler:

.

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Αν αποφασίσω να το συνεχίσω (προς το παρόν χλωμό) θα είναι για την ιστορία της Μπερτότι (θα τοπάρει ποτέ το πτυχίοWink και για τη Λάουρα. Οι άλλες με άφησαν αδιάφορη και ειδικά αυτή της κλεπτομανούς αεροσυνοδού. Η σειρά είναι καλογραμμένη, πάντως. Η μία ανατροπή διαδέχεται την άλλη μέσα στο ίδιο επεισόδιο και με κυνικό τρόπο.

Αυτή η ιστορία είναι η πιο "τηλενουβελική" κι αν και δε θα ευχόμουν σε καμιά να καταλήξει μ' έναν τέτοιο τύπο, έχω μια περιέργεια για την εξέλιξή της (αν και νομίζω οι ηθοποιοί δεν ταιριάζουν ιδιαίτερα).

Η σειρά δεν βγήκε μάπα γιατί δόξα τω Θεώ δεν την γράφει η Carolina Aguirre (Ciega a citas) μόνη της fovos . Πραγματικά ευχαριστώ πολύ τον Leandro Calderone και όσους άλλους είναι στο συγγραφική ομάδα. Μετριάζεται η μιζέρια, μετά το πρώτο επεισόδιο οι ιστορίες δένουν, κάπου βγαίνει και γέλιο. Αρκετά αγκιρικό όμως είναι το ζήτημα των θεραπευτών. Ειδικά η πρώην του Tano είναι για σφαλιάρες, έχει ένα θέμα η Aguirre μαζί τους. Αλλά καμιά φορά δε φταίνε κι αυτοί...

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sat Dec 02, 2017 1:01 am

Είδα παρακάτω κι εμένα μου έφυγε η συμπόνια για τη Λάουρα. Αν τον άφησε για να γίνει πατέρας επειδή με εκείνη δεν μπορούσε (υποψιάζομαι αυτή να ήταν η αιτία) δεν έχει κανένα λόγο τώρα να ζηλεύει και να κακολογεί την αγράμματη. Η τελευταία όμως είναι και κάπως σπαστικιά. Δεν ξέρω γιατί δεν τη συμπαθώ, ίσως το στυλάκι της χαζοχαρούμενης μου τη σπάει. Δεν μπορώ να πως ότι είμαι με το μέρος της. Το καλύτερο για τη Λάουρα θα ήταν να προχωρήσει και να αφήσει τις εξωσωματικές χωρίς να ξέρει τίποτα ο Πάμπλο. Συμφωνώ πως είναι ανήθικο.
Ώστε ο χειρούργος είναι και παντρεμένος εκτός από γκομενιάρης; Καημένη Λορένα! Ακόμα κι έτσι είναι η πιο ενδιαφέρουσα από όλες τις ιστορίες στη σειρά. Ο ρόλος της Φλορένσια Μπερτότι έχει πλάκα. Χαμηλών τόνων, αγχώδης αλλά εφευρετική όταν χρειάζεται. Μια χαρά τα μπάλωσε.
Την Αρασέλι Γκονζάλες και την Κλάρα Πέτερσον θέλω να τις χτυπήσω! Η πρώτη όντως δεν ξέρει τι της φταίει και με τόσα καψώνια άνευ λόγου στον άντρα της καλά έπαθε. Η δεύτερη δεν έχει καθόλου αυτοσεβασμό με αυτά που κάνει. Ελπίζω να ξεφύγει από τον άχρηστο και να συνεχίσει με τον συνδικαλιστή.
mel wrote:
Αρκετά αγκιρικό όμως είναι το ζήτημα των θεραπευτών. Ειδικά η πρώην του Tano είναι για σφαλιάρες, έχει ένα θέμα η Aguirre μαζί τους. Αλλά καμιά φορά δε φταίνε κι αυτοί...

Τι θέμα; Πώς παρουσιάζει τους θεραπευτές;
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sat Dec 02, 2017 9:48 am

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Είδα παρακάτω κι εμένα μου έφυγε η συμπόνια για τη Λάουρα. Αν τον άφησε για να γίνει πατέρας επειδή με εκείνη δεν μπορούσε (υποψιάζομαι αυτή να ήταν η αιτία) δεν έχει κανένα λόγο τώρα να ζηλεύει και να κακολογεί την αγράμματη. Η τελευταία όμως είναι και κάπως σπαστικιά. Δεν ξέρω γιατί δεν τη συμπαθώ, ίσως το στυλάκι της χαζοχαρούμενης μου τη σπάει. Δεν μπορώ να πως ότι είμαι με το μέρος της.

Κάπου πήρε το μάτι μου ότι είναι κακιά, μέχρι τώρα δεν το έχω δει αυτό. Βλέπω την Laura να της μπαίνει και αυτή να αντιδρά κάποια στιγμή. Θα φτάσει να απαιτήσει διάφορα, αλλά με τόσα που της έχει κάνει κι άλλη δεν την αδικώ. Είναι μια bimbo της τηλεόρασης που κανονικά δε θα έπρεπε να έχει θέση σε ένα μέσο που έχει να κάνει με την επικοινωνία αλλά αυτός δεν είναι λόγος να την μειώνουν και να την κάνουν να νιώθει άσχημα οι συνάδελφοί της. Και περισσότερο με τσαντίζει που η Laura της φέρεται έτσι ενώ είναι έγκυος. Υπάρχει ένα μωρό που δεν φταίει σε τίποτα και επηρεάζεται.

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Ώστε ο χειρούργος είναι και παντρεμένος εκτός από γκομενιάρης; Καημένη Λορένα! Ακόμα κι έτσι είναι η πιο ενδιαφέρουσα από όλες τις ιστορίες στη σειρά. Ο ρόλος της Φλορένσια Μπερτότι έχει πλάκα. Χαμηλών τόνων, αγχώδης αλλά εφευρετική όταν χρειάζεται. Μια χαρά τα μπάλωσε.

Η Lorena είναι η πιο συμπαθητική απ' όλες εκεί πέρα. Εντάξει είναι θύμα αλλά καλύτερα θύμα παρά θύτης. Ο γιατρός είναι λίγο χειρότερος από τον Hugh Grant στο Two weeks notice xixi .

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Την Αρασέλι Γκονζάλες και την Κλάρα Πέτερσον θέλω να τις χτυπήσω! Η πρώτη όντως δεν ξέρει τι της φταίει και με τόσα καψώνια άνευ λόγου στον άντρα της καλά έπαθε. Η δεύτερη δεν έχει καθόλου αυτοσεβασμό με αυτά που κάνει. Ελπίζω να ξεφύγει από τον άχρηστο και να συνεχίσει με τον συνδικαλιστή.

Α έχει μέλλον με τον άχρηστο xixi . Τον Ferro τον έχω συνηθίσει αλλά αρχικά δε μου έκανε τόσο για τον ρόλο του πιλότου. Έχει φάτσα καλού! Η May δε με ενοχλεί τόσο. Τα έφτιαξε με έναν άνδρα που δεν ήξερε πως ήταν παντρεμένος και μετά κόλλησε. Είναι κι αυτή λίγο θύμα. Εντάξει είναι και λίγο ηλίθια, αλλά αυτή είναι μία από τις παρενέργειες του έρωτα (ειδικά αν έχεις την προδιάθεση xixi ).  

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:
Αρκετά αγκιρικό όμως είναι το ζήτημα των θεραπευτών. Ειδικά η πρώην του Tano είναι για σφαλιάρες, έχει ένα θέμα η Aguirre μαζί τους. Αλλά καμιά φορά δε φταίνε κι αυτοί...

Τι θέμα; Πώς παρουσιάζει τους θεραπευτές;

Δεν πρέπει να τους πολυχωνεύει αν κρίνω από την Ciega a citas και απ' αυτό. Εντάξει στο πρώτο καταλαβαίνω ότι χρησιμοποίησε το θέμα της θεραπείας για να βγάλει γέλιο. Εδώ υπάρχει μία που βοηθά την Natalia και η ψυχολόγος πρώην σύζυγος του Tano. Περίμενε να δεις την ψυχολόγο. Τόσο απαράδεχτη που δε νομίζω πως κάποιος που κάνει αυτό το επάγγελμα (όχι ότι δεν έχουν και αυτοί τα ελαττώματα και τις κακίες τους, αλλά υποτίθεται ότι έχουν σκάψει και λίγο τα πράγματα) θα μπορούσε να είναι έτσι.

mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Dec 06, 2017 6:13 pm

Όπως το φανταζόμουν, η vistes είναι στο κανάλι γιατί
Spoiler:

. Μέσα απ' τη ζωή αυτή η σειρά...

mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sat Feb 10, 2018 10:11 am

Το βλέπει αυτό καμία ακόμη; Από τα τελευταία μας σχόλια έχει περάσει πολύς καιρός. Στα τόσα που έχουν γίνει θα σταθώ:
-Στο γεγονός ότι το αποδείχτηκε ότι το μωρό της vistes ήταν πραγματικά του Pablo. Το πόσο το ευχαριστήθηκα δε λέγεται samba samba samba .
-Στην εξέλιξη με το μωρό της Laura, πιστεύω όσο δυσάρεστη κι αν ήταν καλύτερα που έγιναν έτσι τα πράγματα.
-Στην στάση του Donofrio, πόσο υπέροχος amor , από τους άνδρες που οι γυναίκες δεν προσέχουν γιατί δεν είναι τόσο ωραίοι, αλλά θα έπρεπε γιατί είναι το σωστό λαϊκό παιδί.
-Στο χθεσινό επεισόδιο έδειξαν στους υπότιτλους ότι η Lorena μιλά στον Dr Müller στον ενικό. Λάθος και δεν καταλαβαίνω γιατί το έκανε αυτό η μεταφράστρια thymos . Η Lorena μιλά στον κόπανο πάντα στον πληθυντικό και (το ξέρω πως κάποια θα διαφωνήσει) για μένα είναι χαριτωμένοagapi .

paola

Female Posts : 462

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sat Feb 10, 2018 3:25 pm

Δεν εχω δει ουτε ενα επεισοδιο.... Rolling Eyes
Back to top Go down
View user profile
Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Mon Feb 12, 2018 2:06 pm

Μπα, ούτε εγώ τη βλέπω. Στην αρχή ενθουσιάστηκα, μετά ξεφούσκωσε η περιέργεια.
mel wrote:
Στην εξέλιξη με το μωρό της Laura, πιστεύω όσο δυσάρεστη κι αν ήταν καλύτερα που έγιναν έτσι τα πράγματα.

Απέβαλε;
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Mon Feb 12, 2018 2:22 pm

Ναι.

mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sat Mar 31, 2018 10:50 am

Συγχαρητήρια στην σειρά για τον ρεαλισμό της! Δείχνει μια γυναίκα (Mey) ολοφάνερα πια κολλημένη με τον λαλάκα κι ας λέει ό,τι λέει, κι ας υπάρχει το καλό παιδί που θα μπορούσε να την κάνει ευτυχισμένη (και συγνώμη αλλά θα είναι βλακεία του Rubén αν την δεχτεί πίσω e oxi ).
Μου άρεσε που η vistes γέννησε ένα υγιέστατο αγοράκι, δύσκολη η κατάσταση για την Laura που προς το παρόν το χειρίζεται αξιοπρεπώς.  
Εξελίξεις για Lorena και Dr. Müller , δυσάρεστες αλλά ελπίζουμε πως σύντομα κάτι θ' αλλάξει... Και όσο κι αν θεωρούσα χαριτωμένο τον πληθυντικό από την στιγμή που έχουν μπιπ , καταντά πια λίγο αστείο.

mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sat Apr 14, 2018 10:36 am

Να σας ενημερώσω για τις εξελίξεις αν και μάλλον κανένας δεν ενδιαφέρεται xixi .
-Η Monica έχει βρει έναν αντίστοιχο Μόνικο (!) ενώ ο Tano έχει γυρίσει στην Claudia. Χαριτωμένες οι σκηνές των πρώτων, συμμερίζονται και συμπληρώνουν ο ένας τις βλακείες του άλλου, πραγματικά ταιριάζουν xara . Εκεί δεν έχει "όχι αυτό δεν είναι σωστό", κι ας μην είναι σωστό.
-Ο Ale και ο κούκλος εραστής της γυναίκας του Mateo κοντεύουν να γίνουν φίλοι για το καλό της Andrea. Μεγάλη η χάρη της βλαμμένης xixi . Η κόρη έχει φρικάρει και ένα δίκιο το έχει. Έχουν γέλιο και οι σκηνές της τηλενουβέλας στην οποία συμμετέχει η Andrea  risa .
-Η Laura έχει μείνει έγκυος αλλά δεν είναι αισιόδοξη ότι θα καταφέρει να γεννήσει. Δεν έχει πει τίποτα στον Pablo με τον οποίο χωρίζει. Μπράβο στον σεναριογράφο που βάζει τα πράγματα στην σωστή τους βάση, κανείς δεν μπορεί να "κλέψει" ένα φιλί χωρίς τη συμμετοχή του άλλου.
-Η Lorena αποφασίζει να μην είναι πια σφιχτοχέρα  risa αλλά η Mey χάνει όλα τα λεφτά που εκείνη της είχε εμπιστευθεί. Ακόμα δεν έχει πάθει εγκεφαλικό γιατί δεν το ξέρει as kaghasw . Επίσης τώρα που ο γιατρός το αποφάσισε να ξεκόψει τρέχει εκείνη πίσω του.
Γενικά τα επεισόδια αυτής της περιόδου κυλούν ευχάριστα wdone . Μου αρέσει και η ειρωνεία όσον αφορά τα κοινωνικά θέματα (πλούσιοι που θέλουν να δουν το Buenos Aires για να γνωρίσουν τον τρίτο κόσμο (!), διαδηλωτές που αντιμετωπίζονται σαν επικίνδυνα εκθέματα). Όλοι παίζουν καλά, εντυπωσιάζει όμως η Macedo που αν δεν την βλέπαμε σε αυτόν τον ρόλο και αμεταγλώττιστη θα την είχαμε για μια ακόμη ωραία γλάστρα. Για κάποιον λόγο, σχεδόν όλοι οι ρόλοι στους οποίους την έχω δει είναι ξινοί, και η Laura μια ξινίλα την βγάζει, δεν μπορείς να πεις.

mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed May 23, 2018 1:49 pm

Από χθες αρχίσαμε να βλέπουμε την ζωή των ηρώων ενάμισι χρόνο μετά. Το ρομάντζο που είχε αίσιο τέλος ήταν αυτό της Lorena και του Dr Müller που μετά την συγκινητική αλλαγή του amor παντρεύτηκαν και φύγανε για άλλη γη άλλα μέρη, αποχωρώντας απ' την σειρά. Οι άλλες ακόμα βολοδέρνουν συναισθηματικά. Συγκεκριμένα:
Η Laura είναι στα μαχαίρια με τον Pablo box . Αυτός έχει φτάσει στο σημείο να εισβάλλει με την αστυνομία στο πάρτι γενεθλίων της μπέμπας, η διαμάχη μεταξύ τους ξεπερνά κάθε όριο.
Εδώ για πρώτη φορά θα πάρω το μέρος της Laura, δεν του έλεγε για την εγκυμοσύνη γιατί είχε ήδη αποβάλλει τρεις φορές και ήθελε να τον προστατεύσει από τον πόνο. Σωστό; Τυπικά όχι, εξετάζοντας όμως την ψυχολογική της κατάσταση τουλάχιστον την δικαιολογείς. Χώρια το πόσο του στάθηκε με τον μπέμπη όταν η vistes είχε πάθει επιλόχεια κατάθλιψη και δεν άντεχε ούτε να βλέπει το μωρό. Επίσης τα έχει φτιάξει με τον κουκλί τον γιατρό της amor .
Ο Tano φαίνεται να έχει επιλέξει οριστικά την οικογένειά του και η Monica αναζητά ταίρι μέσω ίντερνετ.
Η May και ο Rubén συναντιούνται μετά τον χωρισμό τους, δεν αντιπαθώ την May αλλά πιστεύω πως του πέφτει λίγη, απορώ μάλιστα πώς την είχε συγχωρήσει και ετοιμάζονταν να παντρευτούν.
Η καλύτερη του χωριού είναι η Andrea relax . Για να "βρει τον εαυτό της" κάνει ταξιδάκια σε  όλον τον κόσμοexwtiko nhsi , γκόμενος προς το παρόν δεν παίζει.
Δεν ξέρω αν πολλοί τηλεθεατές κατάλαβαν ποιο ήταν τελικά το πρόβλημα της τύπισσας. Να δεχτούμε ότι ένιωθε να την πνίγει η τόση αγάπη και φροντίδα του συζύγου της, όμως πολλές φορές βλέπαμε ότι ήθελε και την πίτα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο.
Το χθεσινό επεισόδιο τελείωσε με ένα φιλί του καταρρακωμένου Ale και ενός νέου προσώπου που έχει μπει στην σειρά της Reina. Αν και θεωρούσα περιττή την προσθήκη της αν είναι ΕΠΙΤΕΛΟΥΣ pyrotexnhmata  ο Alejandro να κάνει κάτι σοβαρό με άλλη γυναίκα χαλάλι τηςpyrotexnhmata .
Έχουν μπει και άλλα δυο πρόσωπα στην σειρά, η Silvita η αδερφή της Monica και ο ντροπαλός αστυνομικός Falcón, ίσως περιττοί για μερικούς, εγώ όμως ταυτίστηκα με τους δύο ήρωες που προέρχονται από ασφυχτικές αρρωστημένες οικογένειες, τους συμπάθησα και τους ήθελα μαζί, όμως τον Falcón τον κατάφερε μια σατράπω συνάδελφός του και ετοιμάζεται να την παντρευτεί thymos  .
Επίσης η Natalita γνωρίζει έναν freegan. Freegan απ' ότι κατάλαβα είναι αυτοί που τρώνε απ' τα σκουπίδια όχι όμως από ανάγκη αλλά από άποψη!

paola

Female Posts : 462

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed May 23, 2018 4:07 pm

Μπραβο το βλεπεις ακομα;
Εγω καθολου,αλλα τα σχολια σου τα διαβαζω,τα γραφεις ωραια. Wink Wink
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed May 23, 2018 8:07 pm

Η σειρά δεν είναι στο peak της αλλά βλέπεται ακόμα (για μένα). Ευχαριστώ paola ypoklish .

mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Thu Jul 19, 2018 9:31 pm

Πάει κι αυτό... Το τελευταίο επεισόδιο δεν το είδα όπως και μερικά άλλα απ' το τέλος. Αν και οι πρώτες μου εντυπώσεις ήταν μάλλον αρνητικές (ίσως και λόγω προκατάληψης) η συνολική εικόνα είναι θετική. Πίστευα ότι μία σειρά βασισμένη περισσότερο στην καθημερινότητα θα ήταν μάλλον βαρετή όπως η Μουρμούρα και το Σόι, αλλά η οικειότητα έβγαλε μάλλον ταύτιση όχι με την κακή έννοια παρά βαρεμάρα.
Επειδή όλα τα κουλά μου συμβαίνουν τελευταία, δύο χαρακτήρες μου θυμίζουν δύο άτομα που γνώρισα πρόσφατα περισσότερο στο στυλ. Εγώ ήμουν λίγο Lorena και May (στο λιγότερο μ***νο θέλω να πιστεύω).
Οι ερμηνείες φυσικότατες. Αρκετός ρεαλισμός.  
Το πρόβλημα είναι ότι έπρεπε να τελειώσει νωρίτερα γιατί από κάποιο σημείο και μετά χάλασε πολύ. Ήταν φανερό πως οι σεναριογράφοι αναγκάστηκαν να προσαρμοστούν σε δεδομένα που δεν είχαν προβλέψει (όπως αποχωρήσεις ηθοποιών). Κάποιες από τις τελευταίες ιστορίες ήταν όχι μόνο βαρετές αλλά και ενοχλητικές.

Sponsored content

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    

Back to top Go down

Σχόλια για την τηλενουβέλα.
Back to top 
Page 1 of 1