Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Που θα θέλατε να ζείτε;

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
mel
Admin

Female Posts : 1401

PostSubject: Που θα θέλατε να ζείτε;   Mon Oct 23, 2017 3:10 pm

Νομίζω όλοι θα θέλαμε να ταξιδέψουμε και να ζήσουμε για ένα διάστημα σε πολλά μέρη. Για αυτή την περίοδο θα ήθελα να ζω στην Αυστραλία. Αν και οι εντυπώσεις όσων γνωρίζω και έχουν πάει δεν είναι ιδιαίτερα καλές, βρίσκω πως είναι μια ενδιαφέρουσα χώρα, με καλό επίπεδο ζωής και ξεχωριστή πανίδα λόγω της απομόνωσης. Η δεύτερη επιλογή μου είναι η Ουρουγουάη, μια μικρή χώρα της Λατινικής Αμερικής για την οποία ξέρουμε πολύ λίγα γι αυτό θα ήθελα να την ανακαλύψω περισσότερο. Και στις δύο περιπτώσεις θα ήθελα να μένω στην επαρχία, σε μια μικρή μονοκατοικία κοντά στην θάλασσα.

PostSubject: Re: Που θα θέλατε να ζείτε;   Wed Oct 25, 2017 7:20 am

Ιταλία, Ισπανία και Γαλλία στις μποέμικες περιοχές τους. Λατινική Αμερική θα μου άρεσε να πάω αλλά με αυτά που ακούγονται, φοβάμαι κομματάκι. Καρτέλ ναρκωτικών, πιστολίδι στα καλά καθούμενα κλπ
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

Female Posts : 1401

PostSubject: Re: Που θα θέλατε να ζείτε;   Wed Oct 25, 2017 10:19 am

Η Γαλλία είναι μια από τις χώρες που και εμένα με εμπνέουν. Σίγουρα όχι γιατί θεωρώ τους Γάλλους υπερβολικά "εκλεπτυσμένους" όπως φαντάζονται διάφοροι. Μπορεί λόγω γαλλικού κινηματογράφου ή βιβλίων... Σε κανέναν αμπελώνα στο Μπορντό δε θα έλεγα όχι.
Από Ισπανία έχω πάει Ανδαλουσία είναι πάρα πολύ ωραία. Μακάρι να μπορούσα να πάω και βορειότερα, σε τίποτα Αστούριες...

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Λατινική Αμερική θα μου άρεσε να πάω αλλά με αυτά που ακούγονται, φοβάμαι κομματάκι. Καρτέλ ναρκωτικών, πιστολίδι στα καλά καθούμενα κλπ

Αμ τους τυφώνες που τους πας;

Female Posts : 230

PostSubject: Re: Που θα θέλατε να ζείτε;   Wed Oct 25, 2017 3:34 pm

Βασικα Ελλαδα και μονο Ελλαδα!  Laughing
Αλλα αφου ειναι υποθετικη η ερωτηση θα απαντησω πως θα μου αρεσε να ζησω λιγο
Λατινικη Αμερικη και συγκεκριμενα Μεξικο.Και πιο συγκεκριμενα εκτος πολης σε αυτα τα γραφικα χωριουδακια που βλεπουμε στις σειρες σε χασιεντες.Παντα το ελεγα οτι θα ηθελα να ζησω για λιγο στην χασιεντα που γυριστηκε η σειρα  "La mentira" amor  amor
Σκωτια! Αχ αυτη η Σκωτια ειναι απο τα ονειρα μου πραγματικα να την επισκεφθω. Βγαζει κατι το μαγικο. amor
Παρισι. Και ποιος δεν θα'θελε να μενει εκει;
Ιταλια! Τοσκανη ειδικα.Ονειρεμενη.
Ισπανια.Κι εδω ομορφα μερη να μεινεις.
Πραγα. Απλα παραμυθενια.
Ok! Πολλα ειπα!
Back to top Go down
View user profile
Athina

PostSubject: Re: Που θα θέλατε να ζείτε;   Fri Nov 03, 2017 2:13 pm

Στην Ισπανία επειδή έχω ζήσει θα μπορούσα άνετα να μείνω. Το κλίμα είναι μεσογειακό, οι άνθρωποι ζεστοί, φιλικοί και οι συνήθειές τους παρόμοιες με τις δικές μας. Από άλλα μέρη θα ήθελα σίγουρα να ταξιδέψω στη Λατινική Αμερική (Μεξικό, Αργεντινή, Βραζιλία κτλ.) αλλά όχι για να μείνω μόνιμα.
Back to top Go down
View user profile
paola

Female Posts : 230

PostSubject: Re: Που θα θέλατε να ζείτε;   Fri Nov 03, 2017 4:05 pm

Athina wrote:
Στην Ισπανία επειδή έχω ζήσει θα μπορούσα άνετα να μείνω. Το κλίμα είναι μεσογειακό, οι άνθρωποι ζεστοί, φιλικοί και οι συνήθειές τους παρόμοιες με τις δικές μας.

Εχεις ζησει Ισπανια;; Μπραβο Αθηνα! Σιγουρα ειναι μεγαλο συν να πηγαινεις σε μια χωρα με παρομοια κουλτουρα με την δικη μας.
Back to top Go down
View user profile
Athina

PostSubject: Re: Που θα θέλατε να ζείτε;   Fri Nov 03, 2017 11:02 pm

paola wrote:
Athina wrote:
Στην Ισπανία επειδή έχω ζήσει θα μπορούσα άνετα να μείνω. Το κλίμα είναι μεσογειακό, οι άνθρωποι ζεστοί, φιλικοί και οι συνήθειές τους παρόμοιες με τις δικές μας.  

Εχεις ζησει Ισπανια;; Μπραβο Αθηνα!  Σιγουρα ειναι μεγαλο συν να πηγαινεις σε μια χωρα με παρομοια κουλτουρα με την δικη μας.

Ναι, ήμουν 1,5 χρόνο για μεταπτυχιακό στο Alcalá de Henares, έξω από τη Μαδρίτη. Με βοήθησε πολύ το ότι οι κουλτούρες μας μοιάζουν, δεν αισθάνθηκα αυτό που λέμε "πολιτισμικό σοκ" και προσαρμόστηκα εύκολα στη ζωή εκεί.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Που θα θέλατε να ζείτε;   

Back to top Go down

Που θα θέλατε να ζείτε;
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1