Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Σχόλια για την τηλενουβέλα.

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AuthorMessage
paola

Female Posts : 308

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Fri Dec 22, 2017 4:58 pm

H Eουχενια παει κατευθειαν για γυναικα στρατηγου.
Κριμα ο Αλονσο απο τους πιο συμπαθητικους εκει μεσα,οπως και ο Χεσους.
Ο καημενος ο Τομας... Ελπιζω να μεινει ζωντανος μεχρι το τελος.Τουα ξιζει να ειναι ευτυχισμενος..
Η Ιζαμπελιτα μου αρεσει πολυ.Παρολο που την περισσοτερη ζωη της την περασε κλεισμενη σε ενα δωματιο,ειχε τα κοτσια να κανει την επανασταση της. Και φανηκε ιδιαιτερα χρησιμη με τους τραυματιες.
Πραγματικα κι εγω να τελειωσει θελω,εχω ψυχοπλακωθει.
Back to top Go down
View user profile
Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Tue Dec 26, 2017 3:21 am

Τουλάχιστον ο Σιέρβο πρόλαβε να δει τη θάλασσα...Εκπλήρωσε ένα μέρος του ονείρου του.
Ο Τομάς σήκωσε κεφάλι! Τι έχει πια να φοβηθεί; Μάλλον δεν έμαθε την επιστροφή της Μιλάγκρος.
paola wrote:
Η Ιζαμπελιτα μου αρεσει πολυ.Παρολο που την περισσοτερη ζωη της την περασε κλεισμενη σε ενα δωματιο,ειχε τα κοτσια να κανει την επανασταση της. Και φανηκε ιδιαιτερα χρησιμη με τους τραυματιες.

Πήρε μια γεύση από το όνειρό της κι αυτή. Ήθελε να γίνει γιατρός σε μια εποχή που ήταν απαγορευτικό για τις γυναίκες.

Back to top Go down
View user profile
paola

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Thu Dec 28, 2017 6:11 pm

Περιμενα την Μαρκησια,για να γινει κατι,να εχουμε καποια εξελιξη. Ειχαμε βεβαια και εξελιξεις και αποκαλυψεις αλλα πραγματικα ξενερωσα με αυτο που εγινε.Πραγματικα...
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

Female Posts : 1532

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Thu Dec 28, 2017 6:30 pm

Έλεος πια!!!!!!

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Thu Jan 04, 2018 1:23 am

Αυτό που έκανε ο Νικολάς στη Μαρκησία και την καλόγρια ήταν ο λάκκος του - επιτέλους! Για όσα έκανε στους σκλάβους του πολύ δύσκολα θα τον τιμωρούσαν.
Τώρα που τελείωσε, έχω να πω ότι ήταν μια σειρά καλογυρισμένη, αξιοπρόσεχτη και με θαυμάσιες ερμηνείες. Είχε και πολλές ανατροπές. Ως εκεί, όμως. Κατά τ'άλλα, μας έκανε την καρδιά περιβόλι. Και η μοναδική ερωτική ιστορία που μου άρεσε, στα τελευταία επεισόδια την ξεπέταξαν για να αφήσει χώρο στην περιπέτεια και το δράμα.
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

Female Posts : 1532

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Thu Jan 04, 2018 10:56 am

Γενικά συμφωνώ με την κριτική σου. Το τέλος το βρήκα χαζοχαρούμενο. Λευκοί και μαύροι μαζί να λένε ότι είναι ένα, με την συμβολή στο αίσιο τέλος του στρατηγού που πριν δύο επεισόδια μισούσε τους μαύρους επειδή όπως έλεγε έχασε και τους τρεις γιους του για την "υπόθεση".
Η Victoria-Urujimi-Lucía δε με ικανοποίησε ως κεντρική ηρωίδα, ήθελα να την δω περισσότερο δυναμική και να κατευθύνει τις εξελίξεις, πολλές φορές την πήγαιναν αυτές.
Για τον Nicolás Parreño τι να πρωτοπείς xixi . Από επεισόδιο σε επεισόδιο κατάφερνε να κάνει κάτι πιο αποτρόπαιο απ' αυτό που σε είχε σοκάρει το αμέσως προηγούμενο. Νομίζω πως εκεί που έπνιξε με τα ίδια του τα χέρια τις δύο γυναίκες ξενέρωσα μια για πάντα. Δε χρειαζόταν να φτάσουμε και σε τέτοια άκρα.
Από ερωτικές ιστορίες, δεν είχαμε τίποτα αξιοπρόσεχτο, ως μεγάλοι η Victoria και ο Miguel έχουν τρεις σκηνές στην αρχή και τρεις στο τέλος! Έλεος ακόμα και στην Avenida που δεν είχαμε φοβερή πλοκή στην ιστορία Nina-Jorginho, τους είδαμε περισσότερο και σε πολύ καλύτερες σκηνές.
Ana-Felipe μου άρεσαν λίγο περισσότερο.

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Thu Jan 04, 2018 6:45 pm

Ωραιο το τελευταιο επεισοδιο.
Λοιπον ειναι μια ωραια σειρα εποχης,και καλογυρισμενη σιγουρα.Απλα δεν αντεχα τις τοσες σκηνες βασανιστηριων και θανατων.Μαυρισε η ψυχη μου.
Το πρωταγωνιστικο ζευγαρι δεν μπορω να πω οτι με κερδισε πολυ,αλλα οπως εχει ειπωθει και πιο πανω δεν ειδαμε και πολλα απο το ρομαντζο τους.
Επισης κι εγω ηθελα μια πιο δυναμικη Βικτωρια.
Μου αρεσε περισσοτερο Φελιπε-Αννα και Μιλαγκρος -Χουλιαν.
Η Αδελα εφαγε μεγαλη ηττα απο τον γιοκα της.
Για την Ιζαμπελ χαρηκα πολυ με την εξελιξη της.
Η Εουχενια δεν ξερω,αλλα νομιζω οτι τελικα δεν εμεινε μονο απο συμφερον με τον Στρατηγο,αλλα οτι εχει και αισθηματα γι'άυτον.
Ο Νικολας ειναι απο τους πιο μισητους χαρακτηρες που εχω δει σε σειρα.Πηρε αυτο που του αξιζε και το καταευχαριστηθηκα.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    

Back to top Go down

Σχόλια για την τηλενουβέλα.
Back to top 
Page 5 of 5Go to page : Previous  1, 2, 3, 4, 5