Τηλενουβελοτρέλα
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.

Go down 
5 posters
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptySat Aug 22, 2015 1:09 pm

Ποιά επιλογή ηθοποιού για πρωταγωνιστικό ρόλο σε τηλενουβέλα θεωρείτε ότι ήταν λάθος για οποιονδήποτε λόγο.
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Άσχετη

Άσχετη


Posts : 76
Join date : 2015-08-13

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyMon Oct 12, 2015 10:20 am

Για μένα λάθος επιλογές ήταν τα ζευγάρια των πρωταγωνιστών στην Εσμεράλντα (Φερνάντο Κολούνγκα-Λετίσια Καλδερόν) και Μιράντα (Χουάν Σολέρ-Κέιτ Ντελ Καστίγιο) Όχι ότι σαν ηθοποιοί δεν ήταν καλοί, απλά δεν μου βγάζανε αυτό που λένε "χημεία" μεταξύ τους.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyMon Oct 12, 2015 8:52 pm

Συμφωνώ για την Μιράντα, στην Εσμεράλδα δε νομίζω να τους ενδιέφερε πολύ να δείξουν το πάθος του ζευγαριού. Άλλο ένα αποτυχημένο ζευγάρι είναι για μένα το Rago-Oreiro στην Kachorra. Ο Rago εκτός από σπουδαίος ηθοποιός είναι και συμπαθέστατος αλλά το βρίσκω αντιαισθητικό σε τηλενουβέλα να είναι η γυναίκα πιο σωματώδης από τον άνδρα! Ας βάζανε άλλον ή να βρίσκανε μια πιο μινιόν πρωταγωνίστρια.
Επίσης:
Kate del Castillo-La mentira: της πήγαινε ο ρόλος, έκανε ωραίο ζευγάρι με τον Ecker αλλά αν όντως το σενάριο απαιτούσε να υμνούν κάθε δέκα λεπτά την ομορφιά της έπρεπε να διαλέξουν μια πιο εντυπωσιακή γυναίκα. Αντιθέτως στο Alguna vez tendremos alas θα έλεγα πως ήταν όσο έπρεπε απεριποίητη και "ασχημούλα", για κοπέλα των φτωχότερων στρωμάτων Μεξικού. Μια άλλη με πιο αρμονικά χαρακτηριστικά, ή πιο ευρωπαϊκή εμφάνιση πιστεύω δε θα ταίριαζε τόσο για Ana.
Lucelia Santos-Esclava Isaura: για τον ίδιο λόγο. Πλάκα μας κάνουν ότι οι άνδρες βλέπουν την Lucelia και πέφτουν ξεροί από την ομορφιά της carcajadas carcajadas carcajadas carcajadas carcajadas (αν η σειρά είναι πιστή στο βιβλίο).
Sara Cobo-Popland: Όσο προχωρούσε η σειρά μου έδινε την εντύπωση πως η ηρωίδα έπρεπε να είναι χαρισματική, να τραβάει έτσι κι αλλιώς την προσοχή. Ε, η Sara Cobo δεν ήταν (έναν ρόλο παίζει βέβαια και το ξενέρωμά μου και με τον ρόλο και με την σειρά Razz ).
Maite Perroni-Triunfo del amor: αποδεδειγμένα πετυχημένο ζευγάρι το Perroni-Levy όμως τι να γίνει τα μοντέλα (πλην Kate Moss που είναι μια ιδιαίτερη περίπτωση) είναι ψηλά και αδύνατα και η Maite δεν είναι τίποτα απ' τα δύο! Βέβαια μιλάμε για μια τηλενουβέλα όπου η πενήντα φεύγα Ruffo είχε κοτσίδες και έκανε την παιδούλα, οπότε το ύψος και το βάρος της Maite μοιάζει πταίσμα Razz .
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyFri Oct 16, 2015 9:30 pm

Για μένα λάθος επιλογές ήταν τα ζευγάρια των πρωταγωνιστών στην Εσμεράλντα (Φερνάντο Κολούνγκα-Λετίσια Καλδερόν) wrote:
Πραγματικά ξενέρωτο ζευγάρι και το σενάριο δεν τους βοηθούσε καθόλου. Κυρίως, όμως, δεν έμοιαζαν να είναι 20 ετών! Χάθηκε, να τους κάνουν λίγο μεγαλύτερους;


Lucelia Santos-Esclava Isaura: για τον ίδιο λόγο. Πλάκα μας κάνουν ότι οι άνδρες βλέπουν την Lucelia και πέφτουν ξεροί από την ομορφιά της wrote:
LaughingLaughingΚάτι ανάλογο γινόταν στη Μικρή Κυρία, θυμάμαι όταν το έβλεπα με τη μαμά μου στο Star. Της μιλούσα για το επεισόδιο που η Άννα με το βέλο αποκάλυψε το πρόσωπό της -γιατί δεν το είχε δει- κι είπα "Η Άννα είναι η πιο όμορφη στο έργο". "Δε γίνεται να είναι πιο όμορφη από τη Μικρή Κυρία" μου λέει. Εμ, βέβαια, σε κάθε επεισόδιο γινόταν λόγος για την "ομορφιά" της πρωταγωνίστριας, στο τέλος ο τηλεθεατής δεν πιστεύει στα μάτια του :lol!:  

Στη Δόνια Μπάρμπαρα, πάντως, δεν θα ήθελα άλλη από την Edith Gonzalez κι ας μην ταίριαζε εμφανισιακά με τον ρόλο (στο μυθιστόρημα η Μπάρμπαρα είναι μιγάδα, νταρντάνα με ινδιάνικα χαρακτηριστικά) Μεγαλούργησε ερμηνευτικά. Θα προτιμούσα να άλλαζαν την ατάλαντη επιδειξιομανή που έπαιζε την κόρη της.

Κι οι άντρες της Αλόντρα μου κάθονταν στο λαιμό. Είναι δυνατό να έχασε η Αλόντρα το μυαλό της για τον Μπρούνο και μετά για τον Κάρλος; Ειδικά ο Μπρούνο δεν τρωγόταν με τίποτα.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptySat Oct 17, 2015 1:04 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Κάτι ανάλογο γινόταν στη Μικρή Κυρία, θυμάμαι όταν το έβλεπα με τη μαμά μου στο Star. Της μιλούσα για το επεισόδιο που η Άννα με το βέλο αποκάλυψε το πρόσωπό της -γιατί δεν το είχε δει- κι είπα "Η Άννα είναι η πιο όμορφη στο έργο". "Δε γίνεται να είναι πιο όμορφη από τη Μικρή Κυρία" μου λέει. Εμ, βέβαια, σε κάθε επεισόδιο γινόταν λόγος για την "ομορφιά" της πρωταγωνίστριας, στο τέλος ο τηλεθεατής δεν πιστεύει στα μάτια του :lol!: .

Απ' ότι είδα την Ana την έπαιζε η Patricia Pillar, ε ναι ήταν σαφώς ομορφότερη Laughing . Η ίδια ηθοποιός έκανε την μητέρα της Μικρής κυρίας στο ριμέικ του 2006.
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptySat Oct 17, 2015 2:27 pm

Και στο ριμέικ, η Ίσις Βαλβέρδε είναι ωραιότερη από την Ντέμπορα Φαλαμπέλα.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptySat Oct 17, 2015 2:33 pm

Να σου πω, νομίζω ούτε η Ντέμπορα, ούτε η Ίσις ήταν στην καλύτερή τους φάση. Η Ίσις ήταν πραγματική σεξοβόμβα στην Avenida. Πιο μπουλούκα δε μου πολυάρεσε.

_________________
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyTue Oct 27, 2015 10:10 am

Αλμοδοβαρεμένη έχεις δει και την Μικρή κυρία του 2006;

_________________
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyTue Oct 27, 2015 10:36 pm

Δεν το έχω δει, απλά κοίταξα κάποιες σκηνές της σειράς στο γτ για να δω ποιοί παίζουν.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyWed Nov 11, 2015 7:50 pm

Ένας άλλος πρωταγωνιστής που μου ήρθε στο μυαλό είναι ο Jorge Enrique Abello. Ίσως ο λόγος που δεν είδα το Anita no te rajes. Λένε πως είναι καλός ηθοποιός (και δεν έχω λόγο ν' αμφιβάλλω) όμως βρίσκω την φάτσα του αντιερωτική ειδικά για την συγκεκριμένη ιστορία!

_________________
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyTue Dec 01, 2015 11:24 am

Έλεγα ν' ανοίξω ένα θέμα με τίτλο "Εμφάνιση και τηλενουβέλες" αλλά καλύτερα να πω εδώ τις σκέψεις μου μιας κι έχουμε σταθεί αρκετά στην εμφάνιση των πρωταγωνιστών και για να μην ανοίγω θέματα άσκοπα. Λοιπόν, από τις τηλενουβέλες της δεκαετίας του '90 που παίζονταν μαζικά στην χώρα μας έχουμε συνηθίσει τους μοντελέ πρωταγωνιστές. Ωστόσο φαίνεται ότι τα πράγματα δεν ήταν πάντα έτσι. Για παράδειγμα ο Ricardo Darin έχει πρωταγωνιστήσει στην Estrellita mia και το Rebelde:
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Estrellita

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Estrellita_m_a_TV_Series-306540896-large

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Hqdefault

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Ribelle_grecia_colmenares_004_jpg_hxsj

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Ribelle_grecia_colmenares_001_jpg_kkvh

Βγάζω το καπέλο στον Darin respect respect respect .  Και φαίνεται δίκαιο ο καλύτερος να παίρνει τον μεγαλύτερο ρόλο. Όμως για να είμαι ειλικρινής αν είχα λόγο στο κάστινγκ δύσκολα θα τον έβαζα ζευγάρι με την Andrea ή την Grecia. Σπουδαίος αλλά... έτσι να τον δεις, αλλιώς να τον δεις ασχημούλη θα τον πεις.
Φυσικά δεν είναι λίγα τα... τερατίνια (γενικά μιλώντας) που λόγω των ρόλων κατέληξαν να θεωρούνται έως και ωραίοι. Στις αισθηματικές ιστορίες προτιμώ τους (έστω στοιχειωδώς) όμορφους πρωταγωνιστές και πιστεύω πως και το κοινό ταυτίζεται περισσότερο. Είναι βέβαια και θέμα προσωπικού γούστου γιατί μερικοί αντικειμενικά ωραίοι για τον έναν ή τον άλλον λόγο δε μου άρεσαν καθόλου. Τι λέτε;

_________________
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyTue Dec 01, 2015 2:58 pm

Το βασικότερο είναι να βγάζουν οι σκηνές συναίσθημα. Επομένως, ένας καλός ηθοποιός είναι περισσότερο απαραίτητος από έναν κούκλο ή μία κούκλα που δεν ξέρει να παίζει. Αλλά έχεις δίκιο, αν ο ηθοποιός δεν ταιριάζει εμφανισιακά με τον ρόλο, η σειρά μπορεί να γίνει αδιάφορη. Να έχει τουλάχιστον μια καλή εμφάνιση, ας μην είναι μοντέλο και ηλικιακά να είναι κοντά με το χαρακτήρα που παίζει. Όταν έβλεπα την περίληψη του El Derecho de Nacer, πολλοί σχολίαζαν την ασχήμια του Sergio Jimenez. Πολύ καλός ηθοποιός, συμπαθητικός ο χαρακτήρας του Χόρχε Λουίς στο έργο αλλά όλοι εύχονταν να μην τα φτιάξει η πρωταγωνίστρια μαζί του :/
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Sergio_jimenez_actor_mexico
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyTue Dec 01, 2015 3:45 pm

Τι φάτσα carcajadas carcajadas carcajadas . Είναι το θέμα της ταύτισης που έλεγα. Σε πείθει περισσότερο όταν η ηρωίδα ερωτεύεται κάποιον που είναι του γούστου σου από το να οδύρεται για έναν άσχημο. Για μένα στους άνδρες η ασχήμια χτυπά πιο πολύ. Οι γυναίκες ως ωραίο φύλο  no no y no ακόμα και να μην είμαστε κούκλες όλο και κάτι ωραίο θα έχουμε (πλην μερικών εξαιρέσεων Laughing ).

_________________
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyTue Dec 01, 2015 9:34 pm

Οι γυναίκες μπορούμε και να φτιαχτούμε xixixi
Τον Σέρχιο Χιμένες γιατί δεν τον λυπήθηκαν λίγο οι μακιγιέρ; Δεν έφτανε η μύτη-μελιτζάνα, είχε κι αυτήν τη μεγάλη μαύρη ελιά. Δεν μπορούσαν τουλάχιστον να την καλύψουν;

Εκτός από την εμφάνιση, μετράει και η φωνή των ηθοποιών. Κάποιοι στέκουν καλά από ομορφιά, ανοίγουν ύστερα το στόμα και ξενερώνεις. Μια τέτοια περίπτωση είναι εκείνος που έπαιζε τον Ντάριο στο Padre Coraje. Ωραίος, με συγκίνησε κι η ιστορία του με την Άννα αλλά τον προτιμώ μεταγλωττισμένο διότι με τη δική του φωνή...ασ'τα να πάνε. Δεν θέλω να γίνω κακιά, βγάζει όμως κάτι το αδερφίστικο No
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyTue Dec 01, 2015 10:07 pm

Ξέρεις ποιος άλλος είχε "αδελφίστικη" φωνή; Αυτός που έκανε τον αδερφό του Rulli στο Contra viento y marea. Πραγματική πριμαντόνα ela xriste kai panag , η μεταγλώττιση τον έσωσε!

_________________
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyWed Dec 02, 2015 3:59 pm

mel wrote:
Ξέρεις ποιος άλλος είχε "αδελφίστικη" φωνή; Αυτός που έκανε τον αδερφό του Rulli στο Contra viento y marea. Πραγματική πριμαντόνα ela xriste kai panag , η μεταγλώττιση τον έσωσε!

carcajadas carcajadas Έβαλα βιντεάκι να τον ακούσω... τελικά, κι η μεταγλώττιση είναι χρήσιμη! xixixi
Back to top Go down
Athina

Athina


Posts : 335
Join date : 2015-08-17

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptySun Dec 06, 2015 1:09 pm

Κατά τη γνώμη μου εκτός από την ομορφία υπάρχει και η γοητεία κι εμένα αυτό κάποιες φορές μπορεί και να με τραβήξει πολύ περισσότερο από τον αντικειμενικά "κούκλο". Ο Darin π.χ. ωραίος δεν είναι αλλά εγώ τον βρίσκω τρομερά γοητευτική παρουσία, πέρα από ηθοποιάρα. Και δεν είναι λίγα τα ζευγάρια που έχω λατρέψει που μπορεί ο ένας απ' τους δύο παρτενέρ να μην είναι αυτό που λέμε "όμορφος" αλλά να έχει αυτό το κάτι. Προσωπικά δηλαδή δε μ' εμποδίζει η έλλειψη της μοντελέ ομορφιάς να ταυτιστώ με μια ερωτική ιστορία.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyMon Dec 14, 2015 9:07 pm

Την γοητεία συνθέτουν διάφορα πράγματα πέρα από την εικόνα: η κίνηση, η φωνή, το χαμόγελο, οι τρόποι. Για μένα όμως έχει να κάνει και με την εμφάνιση. Ένας άνθρωπος μέτρια εμφάνιση, άνδρας ή γυναίκα μπορεί να είναι γοητευτικός. Κάποιος με πολύ κατώτερη του μέσου όρου δύσκολα. Ή τουλάχιστον δύσκολα θα τον βρω εγώ γοητευτικό. Ή καλύτερα ελκυστικό.
Στις τηλενουβέλες που 4-5 κουκλάρες θα πλακωθούν για τον πρωταγωνιστή καλύτερα να είναι εμφανίσιμος.  
Φυσικά δεν είναι δυνατόν κάθε φορά οι πρωταγωνιστές να είναι με του απόλυτου γούστου μας οπότε η πολύ καλή ερμηνεία είναι το βασικό.
Ένας πολύ ωραίος ηθοποιός που μου τη σπάει είναι ο Levy. Δεν έχει σημασία αν είναι ή όχι ο τύπος μου, αυτό που με εκνευρίζει είναι είναι αυτές οι ναρκισσιστικές πόζες του στην κάμερα. Σαν αντίλογο μπορούμε να πούμε ότι οι τηλενουβέλες στις οποίες παίζει βασίζονται και σ' αυτό, στο να λιγωθεί η τηλεθεάτρια με το κορμί του και το χαμόγελό του, αφού σοβαρό σενάριο δεν υπάρχει.  
Αλλά υπάρχουν και τόσοι ωραίοι που αυτό το "είμαι κούκλος και το ξέρω, θαυμάστε με" δε μου το έβγαλαν ποτέ στον τρόπο που παίζουν.

_________________
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Athina

Athina


Posts : 335
Join date : 2015-08-17

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyTue Dec 15, 2015 11:40 am

Κοίτα, τι εννοείς με πολύ κατώτερη εμφάνιση του μέσου όρου. Εντάξει, ούτε εμένα θα μ' άρεσε ο Κουασιμόδος. Και πλην ίσως ελαχίστων εξαιρέσεων, δεν νομίζω ότι βάζουν στις τηλενουβέλες πρωταγωνιστές που να είναι κακάσχημοι.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyMon Dec 28, 2015 2:44 pm

Πέτυχα σε κάποιο φόρουμ μια κοπέλα που της άρεσε το ζευγάρι Darín-Del Boca, το αναφέρω ως αξιοσημείωτο (όχι ότι και τα δικά μου γούστα συμπίπτουν με κανενός άλλου Laughing ), δεν ξέρω τι συμπαντικοί νόμοι είναι αυτοί, όποτε συζητάς ένα θέμα σ' ένα φόρουμ, μετά από λίγο βλέπεις κάτι ανάλογο σε άλλο φόρουμ, σελίδα ή facebook συνήθως εντελώς άσχετα scratch .

_________________
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyMon Sep 12, 2016 3:20 pm

Εμενα ενα πραγμα που με ενοχλει πολυ στα μεξικανικα ειναι οταν βαζουν ηθοποιους,να παιξουν ηρωες με τους οποιους δεν σσυμβαδιζουν ηλικιακα.Και ok.δεν ειπα να δουλευει ο ηθοποιος με την ταυτοτητα στο χερι.Αν καποιος/α ειναι 40 και περναει για 25,ναι να παιξει τον 25χρονο (και το αντιθετο).Σε αλλη περιπτωση ομως ειναι γελοιο.
Στην σειρα Pasion Y Poder π.χ. οι βασικοι πρωταγωνιστες -Salinas.Gonzales.Cplunga και Favela-ειναι ολοι λαθος.Θα επρεπε οι ρολοι τους να παιχτουν απο ηθοποιους 10-15 χρονια μεγαλυτερους (να ειναι η' να φαινονται),για να γινει πιστευτη η ιστορια που μας λενε,και η οποια μας παει σχεδον 30 χρονια πισω.Ελεος δηλαδη..Laughing
Στο Cuidado con el angel,η Μαριτσουι ειναι μια πιτσιρικα 20,20και κατι; Η Maite Perroni ηταν τοτε 25 (ουτως η' αλλως μικρη) και μια χαρα της πηγαινε ο ρολος,και σαν πιο μικρη ακομα θα επειθε.Και βαζουν τωρα να παιξει τον ρολο της κοπελας που σφετεριστηκε την θεση της στην χαμενη οικογενεια την Ana Patricia Rojo που ηταν τοτε 34,και σιγουρα για 20αρα δεν επειθε με τιποτα.Ελεος!Laughing
Και πολλα αλλα τετοια παραδειγματα.
Θα μου πειτε,τοσα κουλα βλεπεις στα μεξικανικα,αυτο σε πειραξε; Ε ναι βρε παιδια με πειραζει και αυτο.δεν μπορεις να κανεις μια σειρα να προσεχεις αλλα πραγματα,και να μην κανεις σωστο cast ηθοποιων.Καταλαβαινω οτι θελουν καποιους συγκεκριμενους ηθοποιους αλλα πως να γινει; Laughing
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptyWed Nov 16, 2016 10:41 am

Ας το πω τώρα πριν αλλάξω γνώμη και αρχίσει να μου αρέσει το ζευγάρι xixi .Στις Έξι αδελφές παρακολουθούμε τον θυελλώδη έρωτα της Diana και του Salvador (δεν είναι σπόιλερ, φαίνεται από την αρχή). Όπως έχω πει δε με ενδιαφέρει οι πρωταγωνιστές να είναι οπωσδήποτε μοντέλα αλλά είναι δυνατόν σε μια ιστορία "κράχτη" (η πρώτη που εκτυλίσσεται, με πολύ κόντρα και πάθος) να βάζεις για Diana...

την Marta Larralde    
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. 3046476
scratch  scratch  scratch  aporia ;

Καμιά πιο όμορφη, πιο νέα (για να είναι ρεαλιστικό ότι μια κοπέλα καλής οικογενείας στην δεκαετία του '20 δεν έχει ακόμα αρραβωνιαστεί/παντρευτεί), πιο αισθησιακή, πιο χαρισματική και που να θυμίζει λιγότερο...  

την Τάμυ από τις Σαββατογεννημένες
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Hqdefault
δεν υπήρχε (ή αυτή μου θυμίζει ή κάποια άλλη κωμικό που τώρα δεν μπορώ να προσδιορίσω);

_________________
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptySat Nov 19, 2016 3:58 pm

Θυμίζει αρκετά την Τάμμυ σε πιο μεγάλη ηλικία. Στο 50/50 όταν έπαιζε την Ξανθίππη xixi Νομίζω επίσης ότι η Candela Serrat που κάνει τη Celia από τις έξι αδερφές μοιάζει στην ηθοποιό που έπαιξε στο Sos mi vida και Padre Coraje:
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Fotono10

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Kimber10
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6610
Join date : 2015-08-11

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptySat Nov 19, 2016 4:09 pm

Ναι, της μοιάζει. Αυτή η Larralde απ' ότι διάβαζα έπαιζε και στο Gran hotel, πρέπει να έκανε την κακιά υπηρέτρια. Εκεί μπορώ να πω ότι μ' άρεσε Embarassed . Εδώ δεν ξέρω, μπορεί να φταίει ότι από το ζευγάρι θα περίμενα να βάζουν φωτιά στην οθόνη όπως ο Chay με την Birolli στο Imperio αλλά αν και μ' αρέσει η ιστορία, οι ηθοποιοί μαζί δε με συγκινούν. Το βλέπεις;

_________________
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. EmptySat Nov 19, 2016 4:37 pm

Πρέπει να ελκύουν και οι ηθοποιοί για να γίνει ενδιαφέρουσα η ιστορία. Στο La Senora το love story Σαλβαδόρ-Αλίθια δεν ήταν κακό από σεναριακή άποψη. Αν η Αλίθια ήταν κοντά στην ηλικία του και ωραία, θα συγκινούσε.
Είδα μισή ώρα από το εισαγωγικό επεισόδιο. Δεν θα το παρακολουθήσω κυρίως λόγω επεισοδίων. Είναι πάρα πολλά.
Back to top Go down
Sponsored content





Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty
PostSubject: Re: Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.   Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας. Empty

Back to top Go down
 
Λάθος επιλογή πρωταγωνιστή/πρωταγωνίστριας.
Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Τηλενουβελοτρέλα :: Γενικού περιεχομένου :: Λάτιν θέματα-
Jump to: