Τηλενουβελοτρέλα
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.

Go down 
3 posters
AuthorMessage
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  Empty
PostSubject: Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.    Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  EmptyWed Nov 09, 2016 6:50 pm

Downton Abbey: έχει περάσει πολύς καιρός από τότε που την προέβαλε η κρατική τηλεόραση έτσι δε θυμάμαι ακριβώς τα αρνητικά της, όμως σοβαρά θεωρείται ποιοτική αυτή η σειρά ela xriste kai panag  ela xriste kai panag  ela xriste kai panag ; Από πού κι ως πού scratch ; Δεν είχε κάτι να κάνει την διαφορά πέρα από κοστούμια, σκηνικά και σερβίτσια. Υπάρχουν κι άλλες σειρές με κοστούμια και σερβίτσια που έχουν επίσης πλοκή, χαρακτήρες, ενδιαφέρον για να δει κάποιος.

_________________
Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2164
Join date : 2015-08-13

Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  Empty
PostSubject: Re: Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.    Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  EmptyFri Nov 11, 2016 1:07 pm

Το Downtown Abbey δεν το έχω δει για να έχω άποψη αλλά γενικώς δε μου πολυαρέσουν τέτοιου είδους σειρές. Μια οικογένεια σε μια έπαυλη και δωσ' του μυστικά, ίντριγκες κλπ. Αν βέβαια είναι αυτή η υπόθεση του έργου, δεν ξέρω, ο,τι θυμάμαι από τα τρέιλερ.
Ελάχιστες αγγλόφωνες έχω παρακολουθήσει και από αυτές λίγες μου άρεσαν. Υπερτιμημένη θεωρώ το Grey's Anatomy. Οι πρώτοι δύο κύκλοι είχαν ενδιαφέρον αλλά το βαρέθηκα γρήγορα γιατί κατέληξε σαπουνόπερα. Από ένα σημείο και μετά τους απασχολούσαν τα ερωτικά τους και όλοι τα έφτιαχναν με όλους. Βρες το συνδυασμό ένα πράγμα. Χώρια που εμφανίζονταν πρώην, εξώγαμα, ξεχασμένοι συγγενείς κλπ για να μπουν νέα πρόσωπα στο καστ.
Back to top Go down
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  Empty
PostSubject: Re: Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.    Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  EmptyFri Nov 11, 2016 5:13 pm

Η σειρα Downtown Abbey ειναι απο τις πολυ αγαπημενες μου!! Την παρακολουθησα ολοκληρη φυσικα και λυπηθηκα οταν τελειωσε.
Σιγουρα δεν ειχε καποια τρομερη πλοκη,αλλα η αναπαρασταση της εποχης ηταν φανταστικη.Μου αρεσε που παρακολουθουσα την ζωη,τα προβληματα,τον τροπο σκεψης, τοσο των πλουσιων οσο και του υπηρετικου προσωπικου.
Μου αρεσει να διαβαζω πολυ και βιβλια που αναφερονται σε τετοια εποχη (και παλιοτερη φυσικα,γιατι εδω η σειρα ξεκινουσε στα 1912 νομιζω),με τετοια σκηνικα: Εξοχη,,λορδοι,αμαξες κτλ.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  Empty
PostSubject: Re: Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.    Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  EmptyFri Nov 11, 2016 8:59 pm

paola wrote:
Μου αρεσει να διαβαζω πολυ και βιβλια που αναφερονται σε τετοια εποχη (και παλιοτερη φυσικα,γιατι εδω η σειρα ξεκινουσε στα 1912 νομιζω),με τετοια σκηνικα: Εξοχη,,λορδοι,αμαξες κτλ.

Σε πολλούς αρέσει, ειδικά σε γυναίκες. Κι εγώ αν και δεν είμαι τρελή φαν έχω διαβάσει βιβλία της Μπροντέ. Αλλά η Τζέιν Έιρ για παράδειγμα όπως κι άλλες σειρές των οποίων η υπόθεση διαδραματίζεται στην Αγγλία παλιότερων εποχών είχαν τουλάχιστον μια ιστορία. Για το Downton η εντύπωσή μου είναι ότι στηρίχτηκαν στην εικόνα και στην αναπαράσταση της εποχής.  
Υπάρχουν και σειρές όπως το Revenge ή το Grey's Anatomy που ήταν κι αυτές λιγότερο φοβερές απ' ότι περίμενα, όμως χαρακτηρίζονταν μάλλον "ένοχες απολαύσεις" για να τις βάλω στην κατηγορία "υπερτιμημένες" ενώ το Downton Abbey το πλασάρανε περίπου σαν αριστούργημα!

_________________
Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  Empty
PostSubject: Re: Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.    Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  EmptySat Nov 12, 2016 3:11 pm

Ενταξει ειχε πλοκη.Δεν ειχε ΤΗΝ τρομερη πλοκη. Laughing
Αλλα ειναι καθαρα θεμα γουστου. Wink

Μια σειρα που βλεπω τωρα και θεωρω οτι ειναι λιγο υπερτιμημενη ειναι το Westworld.Βεβαια να μην ειμαι αδικη η σειρα δεν τελειωσε ακομη,ειναι στην μεση.Απο το πρωτο επεισοδιο ομως  ακουω τα καλυτερα για την σειρα,και στο IMDb τωρα εχει βαθμολογια 9.
Η σειρα αναπαριστα φανταστικα το παρκο με τον West κοσμο,αλλα σε καθε επεισοδιο περιμενω "κατι".το οποιο μεχρι στιγμης δεν ερχεται.Την βρισκω μια καλη σειρα με φοβερα σκηνικα.Μεχρι εκει.Δεν ειναι οπως οταν ειχα δει το πρωτο επεισοδιο Game of thrones οπου ειχα μεινει μακακας και ειχα εθιστει.  Smile
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  Empty
PostSubject: Re: Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.    Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  EmptySat Nov 12, 2016 4:45 pm

paola wrote:
Μια σειρα που βλεπω τωρα και θεωρω οτι ειναι λιγο υπερτιμημενη ειναι το Westworld.Βεβαια να μην ειμαι αδικη η σειρα δεν τελειωσε ακομη,ειναι στην μεση.Απο το πρωτο επεισοδιο ομως  ακουω τα καλυτερα για την σειρα,και στο IMDb τωρα εχει βαθμολογια 9.
Η σειρα αναπαριστα φανταστικα το παρκο με τον West κοσμο,αλλα σε καθε επεισοδιο περιμενω "κατι".το οποιο μεχρι στιγμης δεν ερχεται.

Δεν την έχω καθόλου υπόψιν μου αλλά σε καταλαβαίνω. Καλό το μυστήριο και η αγωνία αλλά μη μας βγάζετε την ψυχή xixi .
paola αν έχεις κανένα κενό  Laughing ρίξε μια ματιά και στις Έξι αδελφές, νομίζω είναι κοντά στο στυλ σου. Σήμερα είδα την συνέχεια που είχα χάσει χθες και έχει εκπλήξεις. Η μόνη μου ένστασή προς το παρόν είναι η επιλογή των ηθοποιών. Κατά τη γνώμη μου χρειαζόταν πιο λαμπερό καστ για συγκεκριμένους ρόλους.

_________________
Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  Image16
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 984
Join date : 2016-08-08

Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  Empty
PostSubject: Re: Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.    Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  EmptySun Nov 13, 2016 3:39 pm

Ναι,εχει μπει κι αυτη στην λιστα για καποια στιγμη αργοτερα. (Υπαρχουν τοσες πολλες ωραιες σειρες που ν'αρχισεις και που να τελειωσεις) amor2
Back to top Go down
Sponsored content





Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  Empty
PostSubject: Re: Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.    Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.  Empty

Back to top Go down
 
Υπερτιμημένες αγγλόφωνες σειρές.
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ελληνικές κωμικές σειρές (βαθμολογία).
» Οι ελληνικές δραματικές σειρές που έχουμε δει.
» Σκηνές από κωμικές σειρές που σας στενοχώρησαν.
» Ισπανικές σειρές στην κρατική τηλεόραση.
» Διεθνής τηλεόραση.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Τηλενουβελοτρέλα :: Γενικού περιεχομένου :: Άλλα θέματα :: Τηλεόραση, σινεμά, ίντερνετ.-
Jump to: