Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Σχόλια για την τηλενουβέλα

Go down 
AuthorMessage
Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Σχόλια για την τηλενουβέλα   Sun May 15, 2016 9:28 pm

Με εξέπληξαν τα πρώτα επεισόδια γιατί η πλοκή προχωρούσε γρήγορα, λύνοντας τα περισσότερα προβλήματα. Ο Αλεχάντρο κατάλαβε αμέσως την παγίδα, ότι του την έστησε ο Μπρούνο, ότι η Μαρία Χοσέ δεν ήταν συνεργός με τη θέλησή της και το πρωταγωνιστικό ζευγάρι τα βρήκε χωρίς καθυστέρηση. Αυτό το τελευταίο δεν είναι και τόσο πειστικό, βέβαια. Ακόμη δεν γνωρίστηκαν, ερωτεύτηκαν κιόλας; Και στο επεισόδιο που βρίσκομαι ο Αλεχάντρο συνέχεια ρωτάει τη Μαρία Χοσέ πότε περιμένει την περίοδό της για να δει αν είναι έγκυος. aporripsi Χαλάρωσε λίγο, ρε άνθρωπε!

Ο Levy είναι η αδυναμία πολλών τηλεθεατριών αλλά όχι η δική μου. Κούκλος είναι φυσικά αλλά με μικρή υποκριτική ικανότητα. Προτιμώ τον Zepeda κι ας έχει τον ρόλο του κακού. Η Bracamontes ως πρωταγωνίστρια δε με τρελαίνει. Ίσως φταίει ο χαρακτήρας που ερμηνεύει: φτωχιά πλην τίμια και μυξοπαρθένα eleos
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

Female Posts : 1532

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα   Mon May 16, 2016 11:21 am

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Με εξέπληξαν τα πρώτα επεισόδια γιατί η πλοκή προχωρούσε γρήγορα, λύνοντας τα περισσότερα προβλήματα. Ο Αλεχάντρο κατάλαβε αμέσως την παγίδα, ότι του την έστησε ο Μπρούνο, ότι η Μαρία Χοσέ δεν ήταν συνεργός με τη θέλησή της και το πρωταγωνιστικό ζευγάρι τα βρήκε χωρίς καθυστέρηση.

Το είχε αυτό το καλό wdone .  

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Και στο επεισόδιο που βρίσκομαι ο Αλεχάντρο συνέχεια ρωτάει τη Μαρία Χοσέ πότε περιμένει την περίοδό της για να δει αν είναι έγκυος. aporripsi Χαλάρωσε λίγο, ρε άνθρωπε!

risa

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Ο Levy είναι η αδυναμία πολλών τηλεθεατριών αλλά όχι η δική μου. Κούκλος είναι φυσικά αλλά με μικρή υποκριτική ικανότητα. Προτιμώ τον Zepeda κι ας έχει τον ρόλο του κακού. Η Bracamontes ως πρωταγωνίστρια δε με τρελαίνει. Ίσως φταίει ο χαρακτήρας που ερμηνεύει: φτωχιά πλην τίμια και μυξοπαρθένα eleos

Είναι κούκλος και στο παίξιμό του φαίνεται ότι το ξέρει. Τουλάχιστον μου δίνει αυτή την εντύπωση, μπορεί να είμαι προκατειλημμένη. Ο χαρακτήρας της Bracamontes μια από τα ίδια aporripsi . Δεν υπήρχε καμιά σπουδαία ιστορία, γενικά δεν ήταν τίποτα το πολύ διαφορετικό απ' ότι κατά καιρούς έχουμε δει, αν και είχα διαβάσει πάρα πολύ καλά σχόλια. Αυτό δεν είναι κάτι που με ενοχλεί υπερβολικά, εγώ την άφησα κυρίως λόγω των κακών: τυπικότατοι τελεβισικοί  aporripsi aporripsi aporripsi .
Και δυο πράγματα που είχα παρατηρήσει στην αρχή: 1. Αρκετά πομπώδης η μουσική στο βάθος  fovos  2. Η Daniela Romo στις πρώτες σκηνές δεν είναι λίγο μεγάλη για έγκυος aporia Laughing ;

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα   Sun May 22, 2016 1:20 am

mel wrote:
Η Daniela Romo στις πρώτες σκηνές δεν είναι λίγο μεγάλη για έγκυος

Έχουνε βρει τρόπο στην Τελεβίζα να κάνουν περικοπές στα έξοδα. Αντί να πληρώνουν έξτρα ηθοποιούς να παίζουν τους πρωταγωνιστές στα νιάτα τους, βάζουν τους ίδιους με άλλο μαλλί και ρούχα. Πέτυχαν το λουκ, όμως. Αφού ήταν δεκαετία '70, η Romo κι οι δύο άντρες της ήταν ντυμένοι χίπηδες

mel wrote:
Είναι κούκλος και στο παίξιμό του φαίνεται ότι το ξέρει. Τουλάχιστον μου δίνει αυτή την εντύπωση, μπορεί να είμαι προκατειλημμένη

Όντως, το έχω προσέξει κι εγώ ότι μοστράρει συνεχώς τον εαυτό του. Δεν αφήνει έτσι περιθώρια για το ρόλο. Βέβαια, εδώ έχει το ρόλο του γόη αλλά και όταν έκανε τον σοβαρό γιατρό στο Cuidado con el Angel το ίδιο φαινόταν. Εν τω μεταξύ, ο ρόλος του είναι τόόόσο βγαλμένος από τα παραμύθια που με ξενερώνει. Κούκλος, πλούσιος, γόης αλλά και πιστός, ηθικός, ούτε μια μικρή ατέλεια! Θα προτιμούσα κάτι πιο ρεαλιστικό.

Όσο για την ιστορία, μια παραλλαγή της Σταχτοπούτας είναι πάλι. Δεν ξέρω αν το συνεχίσω είμαι ντεμί, από τη μία το βαριέμαι από την άλλη είναι λίγα τα επεισόδια και δεν αποθαρρύνομαι :/
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα   

Back to top Go down

Σχόλια για την τηλενουβέλα
Back to top 
Page 1 of 1