Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Σχόλια για την τηλενουβέλα

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Σχόλια για την τηλενουβέλα   Thu Apr 21, 2016 11:32 pm

Πόσα άντεξε ο Κοράχε σ'αυτή τη σειράna ton thymomaste ! Εφτάψυχος, όμως Rolling Eyes
Πάντως, ήταν αρκετά ενδιαφέρουσα σειρά. Πρωτότυπο σενάριο και συνεχείς ανατροπές. Η Άνα Γκέρικο είναι από τις καλύτερες κακές που έχω δει σε τηλενουβέλες. Χαρακτήρας με βάθος και θαυμάσια ερμηνευμένη από την Καρίνα Σαμπίνι.
Back to top Go down
View user profile
Άσχετη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα   Sat May 07, 2016 2:27 pm

Έχει περάσει και αρκετός καιρός και δεν το θυμάμαι πολύ καλά. Ήταν ωραία σειρά και μέχρι τα 60 περίπου πρώτα επεισόδια ήμουν μεγάλη φαν. Μετά άρχισα να ξενερώνω λίγο-λίγο. Άρχισα να το βρίσκω λίγο βλάσφημο (ο Αράνα εμφανώς παραλληλιζόταν με το Χριστό, όχι ότι είμαι ιδιαίτερα θρησκευόμενη αλλά με ενόχλησε) , λόγω της επιτυχίας θεωρώ ότι το ξεχειλώσαν αρκετά από ένα σημείο και μετά, με πείραξε πολύ ο θάνατος του Λαουτάρο και το γεγονός ότι κάτι έτρεξε μεταξύ του αδερφού του και της αγαπημένης του (μια ξανθούλα δεν θυμάμαι το όνομά της) προς το τέλος, δεν θυμάμαι τι ακριβώς. Επίσης έπεσε μεγάλο πετσόκομμα. (Καταραμένο STAR! ahora vas a ver ) Είχε αρχίσει ευχάριστα και κατέληξε να είναι πολύ δραματικό. Όχι ότι δεν μ' αρέσουν τα δραματικά αλλά δεν μ' αρέσει κάτι να αλλάζει πολύ το ύφος του στην πορεία. Η αυτοκτονία της Άνα παρότι στο τέλος είχε γίνει καλή δεν με πείραξε ιδιαίτερα. axa Βέβαια το να μπεις στη λίμνη και να πεθάνεις στην πραγματικότητα δεν είναι και πολύ επιτυχημένος τρόπος να αυτοκτονήσει κανείς. (Τώρα θυμήθηκα ότι και στο μικρό σπίτι στο λιβάδι ένα κοριτσάκι ορφανό ήθελε να αυτοκτονήσει με αυτόν τον τρόπο για να συναντήσει τους γονείς του αλλά δεν τα κατάφερε γιατί την είδαν αλλά γενικά το ένστικτο της αυτοσυντήρησης δεν σε αφήνει να πνιγείς οικειοθελώς. Και ο Καρυωτάκης δεν είχε επιχειρήσει κάτι παρόμοιο και απέτυχε; Όπως επίσης και στη ζωή της άλλης (δεν το έβλεπα αλλά το ξέρω το τέλος) η Ξένια μπήκε στην πισίνα και πνίγηκε. Από που άρχισα και που κατέληξα.
Back to top Go down
View user profile

Σχόλια για την τηλενουβέλα
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1