Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Σχόλια για την τηλενουβέλα.

Go down 
AuthorMessage
mel
Admin

Female Posts : 1532

PostSubject: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sun Apr 03, 2016 1:45 pm

Μια τηλενουβέλα που μάλλον δεν πήραν είδηση πολλοί, άξιζε πάντως για τον ρομαντισμό του σεναρίου και της ατμόσφαιρας. Την παρακολούθησα (όσο την παρακολούθησα) πολύ ευχάριστα.

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sun Apr 03, 2016 1:48 pm

Την έβλεπα κάποτε στην ΕΡΤ, είχε λίγα επεισόδια, απ'ο,τι θυμάμαι. Δεν ξέρω ποιοί έπαιζαν, αναγνώρισα μόνο τη "Ρίνα Μαρκέλα" απ' την "Πακίτα". Θύμιζε βικτωριανό κομψοτέχνημα και είχε τραγικό τέλος
Back to top Go down
View user profile
Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Thu Mar 01, 2018 11:13 pm

Μπόρεσα να τη δω ολόκληρη. Λένε ότι αυτή η διασκευή που έκανε ο Γκαμπριέλ Γκαρσία Μαρκές έχει πολλές διαφορές από το βιβλίο. Δεν το έχω διαβάσει και δεν ξέρω. Αλλά διατηρεί το ρομαντικό κλίμα και το τραγικό τέλος. Η αφήγηση διέπεται από λυρισμό και προχωράει πολύ αργά. Οι εικόνες είναι όμορφες και οι ερμηνείες πολύ καλές. Δεν περίμενα να δω την Αλεχάνδρα Μπορέρο στο ρόλο της μάνας, τόσο νέα που ήταν τότε! Τουλάχιστον εκείνη την εποχή, δεν επένδυαν μόνο στην εικόνα και τον πλούτο, φρόντιζαν να έχουν καλούς ηθοποιούς και σενάριο. Αξίζει.
Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    

Back to top Go down

Σχόλια για την τηλενουβέλα.
Back to top 
Page 1 of 1