Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Σχόλια για την τηλενουβέλα.

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
mel
Admin

Female Posts : 1430

PostSubject: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sat Feb 06, 2016 12:41 pm

Δεν είδα πολύ απ' αυτή την τηλενουβέλα. Μου φάνηκε αρκετά διεστραμμένη και παράλογη.

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sat Feb 06, 2016 4:38 pm

Μα γιατί το λες αυτό; xixixi Επειδή ο Μάρσιαλ και η Φρίντα, σχιζοφρενείς κι οι δυο, έκαναν ένα παιδί που κληρονόμησε όλα τα στραβά τους και από μικρό άρχισε να βασανίζει τους γύρω του παρόλο που το ανέθρεψε η ευγενική Άνα Κριστίνα; Υπερβολές!
Ο Μάρσιαλ πάντως ήταν ευρηματικός. Μέχρι και μούμιες έφτιαχνε για να τις έχει παρέα fovos Χώρια οι άλλες τρομακτικές ιδέες που του κατέβαιναν στο κεφάλι!
Back to top Go down
View user profile
Άσχετη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Thu Apr 14, 2016 11:44 am

Εμένα η σκηνή που μου έχει μείνει περισσότερο είναι ο Μάρσιαλ ντυμένος σαν Ναπολέοντας [You must be registered and logged in to see this image.](φορούσε αυτό το χαρακτηριστικό καπέλο και τη στολή) που κυνηγούσε με ένα σπαθί μες στα χωράφια τη θεία της Φρίντα για να τη σκοτώσει. (Όπως και έκανε)
Ήταν όντως αρκετά διεστραμμένο έργο και οι καλοί χαρακτήρες υπέφεραν φοβερά, ειδικά οι γυναικείοι χαρακτήρες (ο βιασμός της Φουενσάντα, ο γάμος της Μαρία Μαγδαλένα που υποτίθεται ότι θα ήταν λευκός αλλά τελικά ο Μάρσιαλ την υποχρέωσε να τον ολοκληρώσουν, κ.λπ)
Το πρωταγωνιστικό ζευγάρι δεν μου κόλλαγε και πάρα πολύ. Αν και ο Εβόρα είναι όμορφος και γοητευτικός άνδρας ίσως λόγω της διαφοράς ηλικίας που είχε με την Γκονζάλεζ δεν με έπειθαν σαν ζευγάρι. Ο ρόλος του ήταν απαίσιος. Ο γνωστός μάτσο πρωταγωνιστής που όλη την ώρα κατηγορεί την πρωταγωνίστρια για τα πάντα (εντάξει του έβαζαν λόγια αλλά και πάλι) και καταλήγουν να μαλώνουν συνέχεια. Το μόνο που τους ένωνε στη σειρά ήταν το ερωτικό πάθος (που βέβαια πρέπει να υπάρχει) και δεν μας δείξανε ότι σαν άνθρωποι, όχι μόνο σαν εραστές, ήρθαν κοντά. Τονίστηκε ότι όλοι οι άλλοι φταίγανε για τα δεινά τους και όχι τα δικά τους τα μυαλά (κυρίως του Οκτάβιο που ήταν άπιστος Θωμάς)
Back to top Go down
View user profile
Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Fri Apr 15, 2016 5:27 pm

Άσχετη wrote:
υπέφεραν φοβερά, ειδικά οι γυναικείοι χαρακτήρες (ο βιασμός της Φουενσάντα, ο γάμος της Μαρία Μαγδαλένα που υποτίθεται ότι θα ήταν λευκός αλλά τελικά ο Μάρσιαλ την υποχρέωσε να τον ολοκληρώσουν, κ.λπ)

Εκτός από την Φουενσάντα και τη Μαρία Μαγκνταλένα, θύμα βιασμού έπεσε και η Φρίντα. Από τον χαρακτήρα του Mauricio Aspe. Δεν κατάλαβα γιατί τόσος μισογυνισμός σ'αυτήν την τηλενουβέλα fovos

Απορία το 'χω πώς ο μάτσο Οκτάβιο που δεν έχανε ευκαιρία να κατηγορεί την Άννα Κριστίνα βασιζόμενος στα λόγια τρίτων, δε μυρίστηκε τίποτα για τον βίο και την πολιτεία της Φρίντα. Τον κεράτωνε μέσα στο σπίτι του με τον Μαρσιάλ και δεν έτυχε ποτέ να τους τρακάρει;
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

Female Posts : 1430

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Mon Apr 18, 2016 10:14 am

Άσχετη wrote:
Το πρωταγωνιστικό ζευγάρι δεν μου κόλλαγε και πάρα πολύ. Αν και ο Εβόρα είναι όμορφος και γοητευτικός άνδρας ίσως λόγω της διαφοράς ηλικίας που είχε με την Γκονζάλεζ δεν με έπειθαν σαν ζευγάρι.

Εμένα γενικά δε μου πολυάρεσε η Gonzales. Την έβρισκα άχρωμη. Αν και δεν πιστεύω τόσο στην "λάμψη" του ηθοποιού, νομίζω ότι μερικοί ανεξαρτήτως εμφάνισης και ταλέντου είναι λίγοι για να κουβαλήσουν στους ώμους τους μια σειρά. Από το Amores Verdaderos άλλαξα γνώμη, όχι πως την έχω για καμιά σούπερ-σταρ.

Sponsored content

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    

Back to top Go down

Σχόλια για την τηλενουβέλα.
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1