Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Σχόλια για την τηλενουβέλα.

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
mel
Admin

Female Posts : 1292

PostSubject: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Tue Dec 29, 2015 12:08 pm

Έχω δει αρκετό μέρος της γιατί την έβλεπε κάποιος στο σπίτι και τι να έκανα, να διακτινιστώ xixixi , την θεωρώ κακή ή για να το θέσω πιο μαλακά δύσκολα βλέπεται αν έχεις περάσει κάποια ηλικία.
Όλα ήταν πάρα πολύ υπερβολικά: οι κακοί, ιδιαίτερα ο τρόπος που εκφράζονταν (πολύ κουραστικοί nystaaa nystaaa nystaaa ), η χαζομάρα των καλών, όλο το γλυκανάλατο του πράγματος. Οι ιστορίες με τα παιδάκια αδιάφορες.
Ο Juan Gil Navarro εντελώς ακατάλληλος για galán ακόμα και παιδικού σαπουνιού aporripsi . Είχα και μια απορία: υπήρχε ένα παιδάκι που το λέγανε άσχημο, και όντως ήταν πολύ άσχημο αλλά δίνοντάς του έναν τέτοιο ρόλο δεν του δημιουργούν κόμπλεξ aporia ;

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Dec 30, 2015 12:51 pm

Έχω συνδέσει τη συγκεκριμένη σειρά με όμορφες αναμνήσεις γι'αυτό δεν μπορώ να είμαι απόλυτα αντικειμενική στην κριτική μου. Την έβλεπα παρέα με τα ξαδέρφια μου τα οποία πρόσεχα εκείνη την περίοδο (άρα είχα μια ταύτιση με τη Φλορ) και περνούσαμε καλά (η άλλη εναλλακτική ήταν να βάλουν μέταλ μουσική στη διαπασών και να χοροπηδάνε)
Σίγουρα είναι καρακλισέ και γλυκανάλυτη μέχρι αηδίας. Αυτό είναι το μεγαλύτερό της ελάττωμα μαζί με τα πάμπολλα επεισόδια.
Από κει και πέρα, όμως, είχε και ωραίες στιγμές. Για παράδειγμα, γέλασα πολύ με τις φάρσες που έστηναν ο μικρός αδερφός και το υιοθετημένο κοριτσάκι στη Μαλάλα και τη Ντελφίνα. Πλάκα είχαν και οι αναλαμπές του άντρα της Ντελφίνα, εκείνου που μεταμφιεζόταν συνεχώς. Θυμάμαι πως όταν η Ντελφίνα παρίστανε ότι είχε κατάθλιψη για να συγκινήσει τον Φεντερίκο, ο άντρας της παρίστανε τον Ασιάτη θεραπευτή με τις πιο τρελές ιδέες. Η μετεμψύχωση του πρίγκιπα έσπασε κάπως τη μονοτονία και αντικατέστησε τον πρωταγωνιστή μ'έναν πραγματικό galan. Μου άρεσε κι ένα μικρό λαβ στόρυ που έπαιξε, αυτό του Benjamin Rojas με την ξανθιά κόμισσα που ήταν παλιά τσιγγάνα χορεύτρια του φλαμένκο.
mel wrote:
Είχα και μια απορία: υπήρχε ένα παιδάκι που το λέγανε άσχημο, και όντως ήταν πολύ άσχημο αλλά δίνοντάς του έναν τέτοιο ρόλο δεν του δημιουργούν κόμπλεξ ;

Εννοείς το Νίκο; Δεν ήταν ακριβώς παιδάκι, 17 υποτίθεται ότι ήταν και μπορεί ο ρόλος να λειτούργησε ψυχοθεραπευτικά. Στη σειρά είχε κόμπλεξ με την εμφάνισή του, χαμηλή αυτοεκτίμηση και μέσα από διάφορες περιπέτειες έμαθε να μη δίνει και τόση σημασία σ'αυτό.
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

Female Posts : 1292

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Wed Dec 30, 2015 8:09 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Έχω συνδέσει τη συγκεκριμένη σειρά με όμορφες αναμνήσεις γι'αυτό δεν μπορώ να είμαι απόλυτα αντικειμενική στην κριτική μου. Την έβλεπα παρέα με τα ξαδέρφια μου τα οποία πρόσεχα εκείνη την περίοδο (άρα είχα μια ταύτιση με τη Φλορ) και περνούσαμε καλά (η άλλη εναλλακτική ήταν να βάλουν μέταλ μουσική στη διαπασών και να χοροπηδάνε)

Laughing  Laughing  Laughing

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:
Είχα και μια απορία: υπήρχε ένα παιδάκι που το λέγανε άσχημο, και όντως ήταν πολύ άσχημο αλλά δίνοντάς του έναν τέτοιο ρόλο δεν του δημιουργούν κόμπλεξ ;

Εννοείς το Νίκο; Δεν ήταν ακριβώς παιδάκι, 17 υποτίθεται ότι ήταν και μπορεί ο ρόλος να λειτούργησε ψυχοθεραπευτικά. Στη σειρά είχε κόμπλεξ με την εμφάνισή του, χαμηλή αυτοεκτίμηση και μέσα από διάφορες περιπέτειες έμαθε να μη δίνει και τόση σημασία σ'αυτό.

Ναι μπορεί, αλλά δεν ξέρω, αν ήμουν άσχημη και έπαιζα σε σήριαλ, δε θα ήθελα και να μου το χτυπάνε No .

paola

Female Posts : 184

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Thu Oct 13, 2016 3:09 pm

Ειχα δει κι εγω ενα μερος της σειρας και μου αρεσε.
Δεν θυμαμαι και πολλα πραγματα παντως.(Ειναι κατι που μου συμβαινει με αρκετες σειρες δεν φταιει συγκεκριμενα η Φλορισιεντα) xixi

Back to top Go down
View user profile
Sponsored content

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    

Back to top Go down

Σχόλια για την τηλενουβέλα.
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1