Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Σχόλια για την τηλενουβέλα.

View previous topic View next topic Go down 
AuthorMessage
mel
Admin

Female Posts : 1341

PostSubject: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Mon Dec 21, 2015 9:28 pm

Μια τηλενουβέλα που άρχισε χαριτωμένα, με το γνωστό φανταστικό ζευγάρι, μόνο που στη συνέχεια τα γεμίσματα έγιναν η ίδια η υπόθεση lipothimia  eleos  και κάθε τρεις και λίγο κάτι παλαβό συνέβαινε και ο Μάρτιν (ή Χουάν) και η Μονίτα τρέχανε δώσουν την λύση, στο τέλος αυτό δεν ήταν Σαρίτα (ή Μονίτα) είσαι η ζωή μου, αλλά τα Χελωνονιτζάκια σε νέες περιπέτειες!

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Fri Dec 25, 2015 3:17 pm

Το βρήκα περισσότερο αστείο και πνευματώδες από το "Μιλάγκρος, η ατίθαση" - ακόμα θυμάμαι πώς η Λουσία εκβίαζε την χαζούλα Ντέμπι, κρατώντας όμηρο την...αγαπημένη της κούκλα και απειλώντας να της βγάλει χέρια και πόδια!- αλλά από ένα σημείο και μετά όντως δεν είπε και πολλά. Και οι περιπέτειες των πρωταγωνιστών ήταν αυτοτελείς. Έμπαιναν σ'αυτές στην αρχή κάθε επεισοδίου κι έβγαιναν ώσπου να τελειώσει το επεισόδιο.
Πιστεύω, πάντως, ότι το μαύρο μαλλί ταιριάζει καλύτερα στη Ναταλία Ορέιρο από το κόκκινο. Αν μη τι άλλο, τονίζει και το πράσινο μάτι της
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sat Dec 26, 2015 9:46 am

Χμ scratch ... Και οι δύο τηλενουβέλες είχαν τα συν και τα μείον τους. Η Muñeca brava, είχε περισσότερα κλισέ, τα τρελά με την εγχειρισμένη μάνα, πολύ μελόδραμα και "εγώ είμαι μια φτωχή υπηρέτρια", έκανε μεγάλη κοιλιά, αλλά ήταν πιο συγκροτημένη σαν ιστορία, με αρχή-μέση-τέλος. Αν κόψεις 100 επεισόδια από την Muñeca χάνεις  αρκετά, αν τα κόψεις από το Sos το σουλουπώνεις λίγο γιατί είχε κάπου τόσα περιττά επεισόδια xixixi .
Και επειδή (καθένας με τον καημό του xixixi ), έφτιαχνα ένα βιντεάκι με τον Bermúdez και έβλεπα τις φωτογραφίες του με την Natalia και ότι είχε πέσει και φιλί (δεν το θυμόμουν), μήπως θυμάσαι καθόλου την ιστορία με τον lobo;
Δεν είναι όπως με τον Facundo (από τα ζευγάρια που βγαίνουν μία στις 1.000, δυστυχώς οι παραγωγοί πίστεψαν ότι μπορούν να βασιστούν μόνο σ' αυτό) αλλά δεν είναι και καθόλου άσχημοι μαζί axa .

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sun Dec 27, 2015 12:56 pm

Επειδή δε θυμόμουν καθόλου την εμφάνιση του Bermudez στη σειρά (μπορεί να το είχα χάσει γιατί δεν την είχα δει ολοκληρωμένη):

Εμφανισιακά δένουν, τώρα αν είχαν και χημεία, δεν μπορώ να το κρίνω από δυο-τρεις σκηνές. Ίσως επειδή την Ναταλία την έχω συνδέσει με τον Φακούντο ως το πιο πετυχημένο ζευγάρι
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Sun Dec 27, 2015 4:30 pm

Ευχαριστώ, ωραία σκηνή, ο Μαρτίν φαίνεται ότι έχει σκάσει από τη ζήλια του carcajadas . Μα κι αυτός ο Bermúdez No ... δεν ήταν πολύ μεγάλος αλλά όπως φαίνεται έκανε πολύ κακή ζωή και δεν πρόσεχε καθόλου τον εαυτό του aporripsi . Βάλε καμιά ενυδατική άνθρωπέ μου, δε θα σε παρεξηγήσει κανένας!

Sponsored content

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    

Back to top Go down

Σχόλια για την τηλενουβέλα.
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 1