Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

Σχόλια για την τηλενουβέλα.

Go down 
Go to page : Previous  1, 2, 3
AuthorMessage
mel
Admin
mel

Female Posts : 3604

Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 Empty
PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptyWed Feb 05, 2020 5:31 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:
Τώρα η θυσία του Rafael να φύγει και να αφήσει την Juliana πίσω του κάπου δεν με πείθει. Δεν ξέρω. Σίγουρα το κάνει από αγάπη όπως λένε όλοι αλλά αν αγαπάς τρελά κάποιον ρισκάρεις να τον χάσεις για πάντα;
Καλύτερα να τον χάσεις για πάντα, παρά να τον πάρεις στο λαιμό σου. Ο Ραφαέλ έχει ένα σωρό μπελάδες κι ίσως φαντάζεται ένα άσχημο τέλος για τον εαυτό του. Να τραβήξει μαζί του τη Χουλιάνα;

Έχεις δίκιο, σκέφτηκα μόνο με την εγωιστική πλευρά του έρωτα. Μου φαίνεται πως η Juliana είναι πια ανοιχτή σε μια νέα αρχή.

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:
O Justino και o Fulgencio αντί να τα βάζουν με την Adelaide ας στρέψουν την οργή τους στους πραγματικούς τους εχθρούς thymos . Αν εκείνη προδίδει την φυλή της μόνο επειδή δεν θέλει πια την παράγκα και τον πρώην της, οι cazadores τι κάνουν;
Φυσικά οι cazadores είναι οι χειρότεροι (παρεπιπτόντως, ο cazador δε μου κάνει μόνο για μαύρος αλλά και για ιθαγενής βραζιλιάνος, Ινδιάνος. Ίσως είναι μιγάςWink αλλά η Adelaida μεγάλωσε με Φουλχένσιο και Χουστίνο, τη μετρούσαν ως "δικιά τους", χώρια το πάθος του Χουστίνο. Τη βλέπουν ξεκάθαρα ως οπορτουνίστρια, δε νομίζω να παραδέχονται πως είναι ερωτευμένη με Χοσέ Καουτίνιο.

Αλλά είναι ερωτευμένη με τον Jose Coutinho. Αν αυτός τα χάσει όλα θα φανεί πόσο τον αγαπάει. Σίγουρα όμως δεν είναι μαζί του γιατί είναι πλούσιος και λευκός.
Στη σκηνή με τον Justino φοβήθηκε το μάτι μου  fovos . Κάθε φορά θα είναι εκεί η μικρή κυρία για να την σώζει;

Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptyMon Feb 10, 2020 1:22 am

mel wrote:
Αλλά είναι ερωτευμένη με τον Jose Coutinho. Αν αυτός τα χάσει όλα θα φανεί πόσο τον αγαπάει. Σίγουρα όμως δεν είναι μαζί του γιατί είναι πλούσιος και λευκός.
Πιστεύω τον αγαπάει πραγματικά και θα ήταν μαζί του ακόμη κι αν τα έχανε όλα. Πρέπει να της πέρασε εκείνη η μανία να τα φτιάξει με κάποιον που θα της έκανε δώρα μετά τη μπλόφα της Μικρής Κυρίας.
mel wrote:
Στη σκηνή με τον Justino φοβήθηκε το μάτι μου fovos . Κάθε φορά θα είναι εκεί η μικρή κυρία για να την σώζει;
Ο Χουστίνο το παρατραβάει κι αν θυμηθώ την παλιά σειρά, δε θα τη σώζει πάντα η Μικρή Κυρία την Αδελάιδα No Για να είμαι ειλικρινής, τον λυπάμαι λίγο τον Χουστίνο. Τόσα όνειρα στο βρόντο, δεν είναι εύκολο να τον ξεχάσει ο πρώτος του έρωτας και να νικηθεί από τους χειρότερους εχθρούς του (ένα λευκό πλουσιόπαιδο)

Μου αρέσει ο Ρενάτο για την Άννα bravo Αλλά θα τον δεχτεί η μάνα της αφού έμαθε ποιος της έδωσε το "βρώμικο" βιβλίο; Πολύ πλάκα με τη Νίνα και το βιβλίο carcajadas
Back to top Go down
mel
Admin
mel

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptyMon Feb 10, 2020 7:00 pm

Το οποίο αμαρτωλό βιβλίο ρούφηξε risa (Primo Basilio, κλασικό, πολλοί το παραλληλίζουν με την Μαντάμ Μποβαρύ, και εδώ μία βαριέται τον άνδρα της και παρασύρεται από τον γοητευτικό ξάδερφό της, με τραγικές συνέπειες).

Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptyFri Feb 14, 2020 8:55 pm

Τα κατάφεραν Αδελάιδα-Χοσέ Καουτίνιο phdaw ap' thn xara m Καημένος Χουστίνο lygmos Κι ο βαρώνος, όλως περιέργως, δν έγινε έξαλλος, μάλιστα φάνηκε κάπως συνεργάσιμος. Μου άρεσε όταν είπε στον Καουτίνιο "Αν τη βρω θα την κάνω δώρο στο γιο σου" carcajadas
Καιρός ήταν να μάθει η Μικρή Κυρία ποιος είναι πραγματικά ο hermano del kilombo! Και χαίρομαι που η φυγή των άλλων δύο τους έδωσε ιδέα. Ελπίζω να χορτάσουμε τούτο το ζεύγος στα επόμενα επεισόδια γιατί μέχρι τώρα πολύ κράτησε ο χωρισμός τους
Back to top Go down
mel
Admin
mel

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptySat Feb 15, 2020 9:35 am

Σίγουρα η ιστορία της Adelaide και του Jose Coutinho έχει περισσότερο ενδιαφέρον από τότε που άρχισαν να "παλεύουν για την αγάπη τους" όμως εμένα μου έμεινε περισσότερο η σκηνή που ο μπαμπάς του επίδοξου μνηστήρα της Juliana πάει στο τυπογραφείο να μαζέψει τον γιο του. Πολύ θλιβερό lygmos Embarassed ...

Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptyTue Feb 18, 2020 9:25 pm

Κι ο τρόπος που τον μάζεψε ήταν εξευτελιστικός thymos
Back to top Go down
mel
Admin
mel

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptySat Feb 22, 2020 7:09 pm

Άφρισαν ο βαρώνος και ο Coutinho! Και πάλι δεν λείπουν οι εξελίξεις αλλά δεν καταλαβαίνω πού το πάνε με την ιστορία του Ricardo και της Ana. Πριν λίγα επεισόδια ο Ricardo έλιωνε για την baronessa τώρα μαλώνει για την Ana; Με τόσους... εσωτερικούς διχασμούς τα ρομάντζα δεν πείθουν.

Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptyFri Feb 28, 2020 7:20 am

Για την Άννα δε μου αρέσει ούτε ο Ρικάρντο ούτε ο Ρενάτο πλέον. Ο πρώτος το παίζει διπλό ταμπλό, δεν ξέρει τι θέλει, κι ο δεύτερος είπε ότι δε χρειάζεται να είναι έξυπνη μια γυναίκα αρκεί να είναι όμορφη κι η Άννα το 'χει. Ας της βρουν κανέναν άλλον παρτενέρ, αλλά πολύ φοβάμαι ότι θα της τον βρουν τελευταία στιγμή όπως στην παλιά σειρά.
Back to top Go down
mel
Admin
mel

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptyFri Feb 28, 2020 7:54 pm

Εμένα δε μ' ενόχλησε το σχόλιο του Renato, είμαστε κάποιους αιώνες πίσω και εξάλλου ερωτεύεσαι κάποιον γι αυτό που έχει και σου αρέσει και η Ana είναι όμορφη. Αν κάποιος είναι χαζούλης μπορεί να τον ερωτευθείς για την χαζομάρα του!
Είμαι στο 68 και αν και τα πράγματα προχωράνε για τον Ricardo και την Ana νομίζω γίνεται ξεκάθαρο πως ο πραγματικός έρωτας του αγρότη είναι η baronessa. Του αρέσει η Ana όμως λέει πως ίσως με εκείνη ξεχάσει την baronessa και δείχνουν επίσης την Candida να τον σκέφτεται αν και έχει περάσει καιρός από την τελευταία τους συνάντηση.
Μου άρεσε η συμμαχία της Μικρής κυρίας με την μητέρα της, όμως εκείνη δεν έχει τα κότσια ακόμα να παρατήσει τον βαρώνο. Που θα πάει όμως... κάποτε θα την κάνει την επανάστασή της.

Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptyFri Mar 06, 2020 4:15 pm

Απεργία πείνας η Μικρή Κυρία! Σοβαρολογεί; Τι θα μείνει από εκείνη; Ο Ροδόλφο καλά θα κάνει να βιαστεί να τη σώσει από το βαρώνο.
Ο Χουστίνο περιμένει πώς και πώς να ξαμοληθεί και να εκδικηθεί Αδελάιδα-Χοσέ Καουτίνιο. Μου άρεσε που ο Ροδόλφο κι ο Ραφαέλ πήγαν να ειδοποιήσουν το ζευγάρι να φυλάγεται γιατί αυτοί οι ίδιοι θα ελευθερώσουν τους σκλάβους του βαρώνου. xixi
Back to top Go down
mel
Admin
mel

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptyFri Mar 06, 2020 5:52 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Απεργία πείνας η Μικρή Κυρία! Σοβαρολογεί; Τι θα μείνει από εκείνη;

risa

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
Ο Ροδόλφο καλά θα κάνει να βιαστεί να τη σώσει από το βαρώνο.

Αυτό αργεί ακόμα [url=http://emoticon ... Που να δεις τι θα γίνει παρακάτω. Ο pai Jose έκανε περισσότερα παιδιά κι απ' τον Τζέγκινς Χαν!

Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptyMon Mar 09, 2020 3:27 pm

mel wrote:
Ο pai Jose έκανε περισσότερα παιδιά κι απ' τον Τζέγκινς Χαν!

Ε, αφού τον είχαν για επιβήτορα xixi Ποιο άλλο είναι παιδί του; Έχει γούστο να είναι ο κυνηγός των σκλάβων! Είμαι στο επεισόδιο που ο κυνηγός των σκλάβων πυροβολεί τον Ρικάρδο sorpresa και από το πολύ μυαλό που διαθέτει πάει και κρύβεται ανάμεσα στους σκλάβους omg Φυσικά οι σκλάβοι του ανταπέδωσαν όλες τις "χάρες" που τους έκανε τόσο καιρό. Και ξύλο σε στυλ καποέιρα έφαγε και στον πάσσαλο τον έδεσαν si si si Πολύ το φχαριστήθηκα bravo
Back to top Go down
mel
Admin
mel

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptyMon Mar 09, 2020 6:20 pm

Spoiler:

Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptyMon Mar 16, 2020 5:36 am

Νόμιζα ότι ο κυνηγός σκλάβος θα ήταν ο χαμένος γιος της Μπα, της νταντάς της Μικρής Κυρίας, και του pai Jose. Τώρα υπάρχουν υποψίες ότι είναι γιος της αδερφής της Μπα και του σωφέρ της οικογένειας του Ροδόλφο. Άντε να ξεκαθαριστεί κι αυτό. Απορία το 'χω πάντως να μάθω για το χαμένο παιδί της Μπα.

Βρε πώς γυρνάει ο τροχός! Ο βαρώνος βγήκε republicano και abolicionista! Τζάμπα τσακωνόταν με την κόρη του και τον υποψήφιο γαμπρό του. Σίγουρα κάποιο λάκκο έχει η φάβα. Να το κάνει μόνο και μόνο για να προλάβει τις αποφάσεις της κυβέρνησης για κατάργηση της δουλείας; scratch Ίσως έχει κι άλλον απώτερο σκοπό ypopto

Ο κυνηγός σκλάβων πήγε στο kilombo, φυσικά οι φυγάδες δεν του έχουν εμπιστοσύνη, και επικαλείται το χρώμα του δέρματός του aparadexto Ο Ραφαέλ λευκός είναι και περισσότερο βοήθησε τους σκλάβους από δαύτον.
Back to top Go down
mel
Admin
mel

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 EmptyWed Mar 25, 2020 6:31 pm

Τι βλέπω xixi . Rafael και Ricardo πάνε ντυμένοι νυχτερίδες kala na pathei να σταματήσουνε το τρένο ενώ ο Rodolfo τρέχει με το άλογο. Το σχέδιο δεν φαίνεται να εξελίσσεται καλά. Οι μηχανοδηγοί (ή όπως αλλιώς τους λένε) απειλούνται με όπλα αλλά δεν... χαμπαριάζουν no no y no . Δεν υποκύπτουν ούτε έχουν την διάθεση να ρισκάρουν τη ζωή των επιβατών pote xana . Μέχρι που οι νυχτερίδες τους βεβαιώνουν ότι πρόκειται για μια υπόθεση αισθηματική! Η στάση τους αλλάζει. Ε πείτε το έτσι ρε παιδιά, συνεννούν οι υπάλληλοι που μας προκύπτουν τύποι ρομαντικοί  risa naziariko gati .
Τελικά και ο Rodolfo καταλήγει με την Μικρή κυρία και ο Ricardo φιλά την baronessa (που για τον συντηρητικό χαρακτήρα της και τους ενδοιασμούς της κάτι είναι κι αυτό).
Το ωραιότερο επεισόδιο όμως, το περίμενα  amor . Μόνο την καημένη την Ana λυπάμαι  parhgoria kai mh m' afhseis po .

Sponsored content

PostSubject: Re: Σχόλια για την τηλενουβέλα.    Σχόλια για την τηλενουβέλα.  - Page 3 Empty

Back to top Go down

Σχόλια για την τηλενουβέλα.
Back to top 
Page 3 of 3Go to page : Previous  1, 2, 3