Τηλενουβελοτρέλα
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.
 
HomeHome  Latest imagesLatest images  SearchSearch  RegisterRegister  Log in  

 

 Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;

Go down 
5 posters
AuthorMessage
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Empty
PostSubject: Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;    Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  EmptyMon Aug 31, 2015 9:49 am

Από ποιά χώρα; Τι είδους; Καινούργιες ή παλιότερες; Μικρής ή μεγάλης διάρκειας;
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Athina

Athina


Posts : 335
Join date : 2015-08-17

Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Empty
PostSubject: Re: Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;    Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  EmptyWed Sep 02, 2015 2:03 pm

Η αγαπημένες μου σαφώς είναι οι βραζιλιάνικες. Από κάθε άποψη, ερμηνειών, παραγωγής, σκηνοθεσίας, σεναρίων. Έχουν ένα επίπεδο. Θέλω σαφώς και την ερωτική ιστορία (ένα ζευγάρι που μου αρέσει μπορεί να με καθηλώσει) αλλά θέλω να έχει και άλλα στοιχεία η σειρά, κοινωνικά, αστυνομικά, κωμικά. Δεν μπορώ την ιστορία της σταχτοπούτας που (επιμένουν να) δείχνουν τα περισσότερα μεξικάνικα. Με κουράζει. Αν και υπάρχουν κι εκεί κάποιες εξαιρέσεις που και που με κάτι καλό που μπορεί να βγει. Από διάρκεια προτιμώ να μην έχει άπειρα επεισόδια (γι' αυτό και τελευταία επιλέγω μίνι σειρές να βλέπω), αλλά σε κάποιες βραζιλιάνικες που είναι καλές δε μ' ενοχλούν και τα πολλά.
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Empty
PostSubject: Re: Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;    Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  EmptyFri Sep 04, 2015 7:36 pm

Μου αρέσουν οι τηλενουβέλες με έντονο κωμικό στοιχείο όπου το ρομάντζο είναι σε πρώτο πλάνο γι αυτό προτιμούσα τις αργεντίνικες. Ειδικά τελευταία όμως το έχουν παρακάνει με τα γεμίσματα άσε που αν κάτι κάνει επιτυχία δεν το έχουν σε τίποτα να το φτάσουν 400 επεισόδια. Επιπλέον στο συγκεκριμένο είδος πιστεύω ότι έχουν στερέψει από έμπνευση.
Τις μεξικάνικες δεν τις πολυτιμούσα όταν ήταν στις δόξες τους, πόσο μάλλον τώρα που τους γυρίζουν την πλάτη οι ίδιοι οι Μεξικάνοι xairekakia xairekakia xairekakia . Δε με ενοχλούν τόσο οι τετριμμένες ιστορίες όσο ο τόσο "επεξηγηματικός" τρόπος με τον οποίο μας τις διηγούνται συν τις εξωφρενικές υπερβολές και τους μονοδιάστατους χαρακτήρες.
Γενικά αν εξαιρέσεις την προκατάλειψή μου εναντίον της Televisa είμαι ανοικτή στις παραγωγές όλων των χωρών. Οι τελευταίες τηλενουβέλες που έχω δει ήταν βραζιλιάνικες -υπερτερούν σε σενάριο, σκηνοθεσία και ερμηνείες.
Η ιδανική διάρκεια για μένα είναι 160-180 επεισόδια. Και να χορτάσεις την σειρά και να μην την βαρεθείς.
Δύσκολα θα παρακολουθούσα μια παλιά τηλενουβέλα και ακόμα πιο δύσκολα μία γεμάτη φόνους, βιασμούς, ναρκωτικά, μαχαιρώματα. Αν είναι να δω κάτι να μου μαυρίσει την καρδιά να λείπει το βύσσινο Wink !

_________________
Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Empty
PostSubject: Re: Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;    Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  EmptyTue Sep 08, 2015 8:12 am

Συμφωνώ για τις μεξικάνικες και την ιστορία της Σταχτοπούτας. Όχι άλλο κάρβουνο.
Οι βραζιλιάνικες και οι κολομβιανές εποχής με κοινωνικά θέματα είναι οι αγαπημένες μου αυτήν την εποχή. Πράγματι οι Βραζιλιάνοι έχουν τις πιο προσεγμένες παραγωγές, φροντισμένες στη λεπτομέρεια, χωρίς υπερβολές και με θαυμάσιους ηθοποιούς αλλά με κουράζει η πολύ μεγάλη διάρκεια. 200 επεισόδια είναι πάρα πολύ, μέχρι 130 αντέχω,ύστερα την αφήνω και την ξαναπιάνω πολύ αργότερα, όπως έκανα με το Terra Nostra. Οι Κολομβιανοί έχουν κι αυτοί όμορφες ιστορίες τοποθετημένες σε περασμένες εποχές, εστιάζουν περισσότερο στη δράση και γυρίζουν συνήθως λιγότερα επεισόδια από τους Βραζιλιάνους.
Αρκεί να μην είναι Telemundo με σαχλά χολιγουντιανά παραγεμίσματα. Η Telemundo επενδύει περισσότερο σε σκηνικά, κοστούμια, λιγότερο στο σενάριο και σε κάθε επεισόδιο κολλάει καβγάδες, γκάφες τρίτων χαρακτήρων με αποτέλεσμα χασμουρητό.
Δεύτερη προτίμησή μου τα δυνατά love stories με χιουμοριστικές πινελιές και εξωτικά τοπία.
Back to top Go down
Άσχετη

Άσχετη


Posts : 76
Join date : 2015-08-13

Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Empty
PostSubject: Re: Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;    Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  EmptySat Sep 19, 2015 5:59 pm

Μια ιδανική τηλενουβέλα για μένα πρέπει να έχει τα εξής χαρακτηριστικά:

- Nα μην είναι πολύ μεγάλη σε επεισόδια, κατά προτίμηση γύρω στα 100, μάξιμουμ τα 150. Αυτό δεν σημαίνει ότι δεν υπάρχουν τηλενουβέλες που μ’ άρεσαν με πολύ περισσότερα επεισόδια. Συνήθως όμως οι μεγάλες τηλενουβέλες κάνουν κοιλιά  και προστίθενται περιττές σκηνές χωρίς λόγο ύπαρξης. Θέλω μια «σφιχτή» ιστορία με αρχή, μέση και τέλος χωρίς πισωγυρίσματα στην πλοκή. Αν π.χ. έχω δει μια ολόκληρη σειρά και πετύχω στην τηλεόραση ένα επεισόδιο σε επανάληψη να μπορώ να καταλάβω γρήγορα σε ποια φάση είναι, όπως π.χ. στη Βερόνικα, στην Πακίτα, στην Άντζελα κ.λπ. Ενώ το Μιλάγκρος η ατίθαση μου άρεσε περισσότερο από τις σειρές που ανέφερα γιατί είχε ζωντάνια, χιούμορ, ένα ταιριαστό πρωταγωνιστικό ζευγάρι από ένα σημείο και μετά άρχιζε να με κουράζει που ο Ίβο και η Μίλι χώριζαν και τα ξανάφτιαχναν κάθε τρεις και λίγο.

- Nα μην υποτιμά τη νοημοσύνη μου. Π.χ. στο amores verdaderos αρκετές φορές ο Ανίμπαλ Βαλβανέρα όταν έμενε μόνος του κοιτούσε την κάμερα σαν να απευθυνόταν στο κοινό και μονολογούσε τα σατανικά του σχέδια και το λόγο που τα έκανε λες και είμαστε εντελώς ηλίθιοι και δεν μπορούσαμε να το καταλάβουμε από μόνοι μας. Π.χ. «Θα την παντρευτώ την Καντελάρια για να της κλείσω το στόμα» «τώρα θα κάνω εκείνο, θα κάνω το άλλο». Θα ήταν λιγότερο βλακώδες να τα σκέφτεται όλα αυτά και να μην τα λέει φωναχτά σε εμάς. Επίσης να μην έχουν γραφικούς κακούς (αυτό το γνωστό χαιρέκακο γέλιο «Θα σε καταστρέψω Μαρία της γειτονιάς, χα, χα, χα, χα, χα») ή σούπερ χαζοχαρούμενους καλούς σε β’ ρόλους (συνήθως σε ρόλους υπηρετών)

- Να μην έχει πολλούς θανάτους εκτός και αν το κόνσεπτ είναι «βρες το δολοφόνο» όπως στο Αντζέλικα, το κορίτσι του πάθους που έπαιζε το alter. (Άσχετο: εγώ δεν το είχα μαντέψει ότι η δολοφόνος ήταν η γλυκειά και αφελής Rosa Elena) Θέλω να πω ότι δεν μου κάθεται καλά να έχει σκοτωθεί το μισό χωριό και το πρωταγωνιστικό ζευγάρι να παντρεύεται μες την καλή χαρά που επιτέλους μπορεί να χαρεί ανενόχλητο τον έρωτά του ακόμα κι αν αυτοί που σκοτώθηκαν ήταν πολύ κακοί. Τουλάχιστον να δείχνει ότι περνάει ένα μικρό χρονικό διάστημα μεταξύ των θανάτων και του γάμου.

- Να αποφεύγονται οι μεγάλες αγριότητες αν δεν είναι σεναριακή ανάγκη. (βιασμοί, βασανισμοί κ.λπ) Το entre el amor y el odio το βρήκα αρκετά σκληρό και διεστραμμένο για τα γούστα μου.

- Οι χαρακτήρες να είναι όσο το δυνατόν πιο ρεαλιστικοί. Εντάξει το ξέρω ότι δεν βλέπω ντοκιμαντέρ και δεν καταγράφεται η πραγματικότητα. Θέλω οι ήρωες να ζουν μεν μεγάλα πάθη και έρωτες, ίντριγκες, δολοπλοκίες κ.λπ αλλά να διατηρούν ένα χαρακτήρα όσο το δυνατόν πιο φυσιολογικό. Δεν θέλω την τέλεια ενάρετη πρωταγωνίστρια που όλος ο κόσμος τη φθονεί και οι άνδρες πέφτουν στα πόδια της ούτε τον αντίστοιχο πρωταγωνιστή. Να είναι κατά βάση καλοί αλλά με ελαττώματα. Επίσης να μη χωρίζουν για ηλίθιους λόγους («είδα που σου έπιασε το χέρι, με πρόδωσες παλιογυναίκα!»).

- Να συνδυάζει δράμα, ένταση, πάθος, τρέλα, ζήλια, μυστήριο, χιούμορ, παρεξηγήσεις και συγκίνηση (ζητάω πολλά; )

- Να υπάρχει τουλάχιστον μία ανατροπή στο σενάριο που να μην την περιμένω με τίποτα. Π.χ. να αποκαλύπτεται ο διπλός ρόλος κάποιου ή ένας ήρωας να πεθαίνει απρόσμενα. (ακόμα δεν έχω ξεπεράσει το θάνατο της Γκρασιέλα στην Εσμεράλντα αλλά πιστεύω ότι ο σεναριογράφος καλά έκανε και τη σκότωσε. Κέρδισε πόντους η Εσμεράλντα μόνο γι’ αυτό το λόγο από μένα)

- Να μην έχει πολύ τολμηρές ερωτικές σκηνές. Από την άλλη δεν μ’ αρέσει κάτι εντελώς αναληθοφανές και σεμνότυφο. Π.χ. στην Tempestad την πρώτη φορά που ο Damian και η Marina κάνουν έρωτα είναι σαν να βαριούνται και όχι σαν ένα παθιασμένο φρεσκοερωτευμένο ζευγάρι και το σεντόνι που τους σκεπάζει είναι τόσο επιμελώς τυλιγμένο γύρω τους που δεν φαίνεται καθόλου φυσιολογικό. (Τη 2η φορά μου φάνηκαν πολύ πιο απελευθερωμένοι. Είχαν πέσει τα νούμερα τηλεθέασης; xairekakia ) Προσωπικά και καθόλου ερωτικές σκηνές να μην υπάρχουν και απλά να υπονοείται δεν με πειράζει.

Αυτά σε γενικές γραμμές.
Back to top Go down
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Empty
PostSubject: Re: Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;    Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  EmptyTue Oct 11, 2016 2:49 pm

Αυτα που εγραψε η Ασχετη στο post της με βρισκουν απολυτως συμφωνη στο πως θα ηταν η ιδανικη τηλενουβελα.Ολα ομως!! felicidades
Γυρω στα 100-150 επεισοδια,ηρωες ανθρωπινοι με ελαττωματα και προτερηματα,οχι ρολοι καρικατουρες,οχι βια εκει που δεν χρειαζεται,ανατροπες,να ειναι συνδυασμος πολλων πραγματων  και λιγο ρεαλισμος βρε παιδι μου.Αυτο με τις εντονα ερωτικες σκηνες τα τελευταια χρονια δεν μου αρεσει καθολου.Νομιζω οτι το εχουν παρακανει.Οπως και τα ατελειωτα φιλια,ολη την ωρα.Παλια ξεροσταλιαζαμε να δουμε τους πρωταγωνιστες να δωσουν κανα φιλακι,και τωρα βαριεσαι απο την τοση επαναληψη και το  τοσο φικι φικι. (Στο lo que la vida me robo πχ και στο lo imperdonable εδωσαν ρεστα.Μου βγαιναν τα ματια μεσημεριατικα που τα παρακολουθουσα   xefoglyfomai    )Ενταξει δεν ειμαστε και λυσσαρηδες γιια χαλαρωση τα βλεπουμε αυτα τα εργα.
Κι ενω τα θελω αυτα απο μια σειρα.....οι μεξικανικες που ειναι το αντιθετο ειναι οι αγαπημενες μου. xairekakia
Τοοοοσα χρονια εχω δει σειρες απο διαφορες χωρες,μου εχουν αρεσει καποιες, αλλα οι μεξικανικες ειναι στην πλειοψηφια  που μου κανουν κατι περισσοτερο μεσα μου,παρα τα αρκετα στραβα που εχουν.Δεν ξερω γιατι.(Ειμαι μαζοχα   mou shkwthhke h trix    )Ισως το οτι ειμαι ρομαντικος ανθρωπος και μου αρεσουν αυτα τα χαζοχαρουμενα.Μου βγαζουν το κατι πιο παραμυθενιο.   erwtas
Και γενικα μου αρεσουν σαν εικονα.Μου αρεσουν οι χωροι που επιλεγουν για τα γυρισματα.Λατρευω δε οταν ειναι γυρισμενα σε χασιεντες και σε γραφικα χωριουδακα. amor
Αγαπω τις παλιοτερες σειρες και τις προτιμω απο τις σημερινες.Εχω δει αρκετες σειρες τα τελευταια χρονια μου αρεσαν,καποιες πολυ αλλα τρελα αγαπημενη δεν εγινε καμια. Η αγαπημενη μου περιοδος των τηλενουβελων  απο τα '90ς ως μεσα '00ς  περιπου.Ειναι σειρες αγαπημενες,τις νοσταλγω πολυ,εχουν αλλη αισθητικη και ημουν σε αλλη περιοδο της ζωης μου οταν τις εβλεπα και εχουν μπει στην καρδια μου.Κι εχω και αρκετες σειρες -απωθημενες απο εκεινη την εποχη. lygmos
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Empty
PostSubject: Re: Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;    Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  EmptyTue Oct 11, 2016 9:10 pm

paola wrote:
Αυτο με τις εντονα ερωτικες σκηνες τα τελευταια χρονια δεν μου αρεσει καθολου.Νομιζω οτι το εχουν παρακανει.Οπως και τα ατελειωτα φιλια,ολη την ωρα.Παλια ξεροσταλιαζαμε να δουμε τους πρωταγωνιστες να δωσουν κανα φιλακι,και τωρα βαριεσαι απο την τοση επαναληψη και το  τοσο φικι φικι. (Στο lo que la vida me robo πχ και στο lo imperdonable εδωσαν ρεστα.Μου βγαιναν τα ματια μεσημεριατικα που τα παρακολουθουσα   xefoglyfomai    )Ενταξει δεν ειμαστε και λυσσαρηδες γιια χαλαρωση τα βλεπουμε αυτα τα εργα.

Καλά οι Μεξικάνοι έχουν ξεφύγει τελευταία. Για το Tres veces Ana διάβαζα ότι είχε μέσα σκηνή αυνανισμού στο ντουζ, και μια άλλη όπου η κακιά κάνει ότι και η Σάρον Στόουν στο Βασικό ένστικτο. Αηδίες για μένα aporripsi . Δεν χρειάζονται αυτές οι υπερβολές, ούτε καν ανεβάζουν τα νούμερα.

_________________
Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Empty
PostSubject: Re: Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;    Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  EmptyWed Oct 12, 2016 5:01 pm

Α μαλιστα.Ηταν να μην ξυπνησουν,τωρα που πηραν φορα ποιος τους πιανει! e oxi
Παλια οι σειρες αυτες ηταν για ολη την οικογενεια.Τωρα ειναι μονο για ενηλικες.
Back to top Go down
Αλμοδοβαρεμένη

Αλμοδοβαρεμένη


Posts : 2160
Join date : 2015-08-13

Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Empty
PostSubject: Re: Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;    Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  EmptyFri Oct 14, 2016 6:24 pm

mel wrote:
Για το Tres veces Ana διάβαζα ότι είχε μέσα σκηνή αυνανισμού στο ντουζ, και μια άλλη όπου η κακιά κάνει ότι και η Σάρον Στόουν στο Βασικό ένστικτο. Αηδίες για μένα

sorpresa Ούτε στις ναρκονουβέλες δεν έχω δει τέτοιες σκηνές. Αντί να κοιτάξουν να διορθώσουν σενάρια για να ανεβάσουν τα νούμερα...

paola wrote:
Αγαπω τις παλιοτερες σειρες και τις προτιμω απο τις σημερινες.Εχω δει αρκετες σειρες τα τελευταια χρονια μου αρεσαν,καποιες πολυ αλλα τρελα αγαπημενη δεν εγινε καμια. Η αγαπημενη μου περιοδος των τηλενουβελων απο τα '90ς ως μεσα '00ς περιπου.Ειναι σειρες αγαπημενες,τις νοσταλγω πολυ,εχουν αλλη αισθητικη και ημουν σε αλλη περιοδο της ζωης μου οταν τις εβλεπα και εχουν μπει στην καρδια μου.Κι εχω και αρκετες σειρες -απωθημενες απο εκεινη την εποχη. lygmos

Σε καταλαβαίνω απόλυτα! Φταίει που τις πρωτοείδαμε σε τρυφερή ηλικία και συνδέθηκαν με τα παιδικά-εφηβικά χρόνια. Θυμάμαι που κάποτε παρακαλούσα τα κανάλια να ξαναδείξουν σειρές όπως η Άντζελα, η Αλόντρα ή το Corazon Salvaje (όχι τις Μαρίες και τη La Usurpadora που τα έχω δει τόσες φορές) και δεν μας έκαναν το χατίρι! Ευτυχώς, ανακάλυψα το ίντερνετ xixixi
Αλλά οι σημερινές μεξικάνικες απογοητεύουν και ως προς τα τοπία. Παλιά είχαν εξωτερικά γυρίσματα σε αληθινά τοπία, τώρα φτιάχνουν πόλεις εποχής στα στούντιο. Και πολλές φορές γίνονται τσίρκο όπως στο Corazon Salvaje νούμερο 4
Back to top Go down
paola

paola


Female Posts : 971
Join date : 2016-08-08

Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Empty
PostSubject: Re: Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;    Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  EmptyMon Oct 17, 2016 4:57 pm

Ετσι,και παντα αυτες τις σειρες τις θεωρουσα οικογενειακες.Τωρα με αυτα που δειχνουν ειναι μονο για ενηλικες.
Καλα οταν πρωτοεβαλα ιντερνετ στο σπιτι,η χαρα του παιδιου.Ειχα ψαξει ολες τις παλιες μεξικανικες σειρες.Τις χαζευω κατα καιρους αλλα τα ισπανικα μου ειναι φτωχα (προσπαθω να μαθω μονη μου αλλα εχω ακομα δρομο μπροστα μου),γι'αυτο δεν εχω δει καμια ακομα ολοκληρωμενη.Λεω να μαθω καλα πρωτα.(Και καποιοι υποτιτλοι που υπαρχουν σε καποια βιντεο,η αυτοματη μεταφραση που λενε,για τα πανηγυρια ειναι). Laughing
Back to top Go down
mel
Admin
mel


Female Posts : 6609
Join date : 2015-08-11

Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Empty
PostSubject: Re: Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;    Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  EmptyWed Mar 06, 2019 10:07 am

Ξεθάβω το τόπικ για να εκφράσω τον έρωτά μου στην Globo synefaki . Λίγο περισσότερο ρομαντισμός στα σενάρια να υπήρχε (και λιγότερο καστ) και θα ήταν η τέλεια εταιρεία amor . Για έναν σεναριογράφο πρέπει να είναι μεγάλη χαρά και η μεγαλύτερη τύχη η συνεργασία με την Globo. Κι αυτό γιατί:

1. Λεφτά υπάρχουν. Όχι μόνο υπάρχουν, όχι μόνο δεν κρύβονται, αλλά αξιοποιούνται με τον καλύτερο τρόπο. Υπάρχει στο σενάριο σκηνή σε παραλία της Ιαπωνίας; Σιγά μη γυριστεί σε κοντινή παραλία του Ρίο. Και Ιαπωνία θα πάμε, και Ελλάδα θα πάμε και Ιταλία θα πάμε και θα δείξουμε όλες τις ομορφιές της κάθε χώρας και όσους κομπάρσους χρειάζεται η πιο ασήμαντη σκηνή τόσο θα βάλουμε. Δεν υπάρχει προχειρότητα ούτε στο ελάχιστο. Σκηνικά που είναι ή φαίνονται αληθινά όχι τα ίδια χαρτονένια σπίτια της Telefe, δεν έχω εντοπίσει κάποια επανάληψη. Άφθονα εξωτερικά γυρίσματα, καλή σκηνοθεσία.

2. Νομίζω δεν έχουμε δώσει έμφαση αλλά είναι σημαντικό: το σάουντρακ των σειρών. Σε μια τηλενουβέλα μπορεί να παίζουν 30 τραγούδια από τα οποία τα 28 θα είναι αυτό που λέμε κομματάρες! Κάθε ιστοριούλα με το δικό της τραγούδι κ.λπ.    

3. Ηθοποιοί; Διάλεξε και πάρε. Και παλιοί και νέοι, και άσχημοι και ωραίοι και οι περισσότεροι πολύ καλοί ηθοποιοί.

4. Την πιο κλισέ ιστοριούλα μπορεί να στην σερβίρει έτσι που να νομίζεις ότι βλέπεις κάτι κορυφαίο xixi

Θα άξιζε να είναι πιο γνωστές και δημοφιλείς οι τηλενουβέλες της στην χώρα μας.

_________________
Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Oaca_a17
Back to top Go down
https://thlenouvelotrela.forumgreek.com
Sponsored content





Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Empty
PostSubject: Re: Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;    Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;  Empty

Back to top Go down
 
Τι τηλενουβέλες προτιμάτε;
Back to top 
Page 1 of 1
 Similar topics
-
» Ρεαλιστικοί χαρακτήρες σε τηλενουβέλες.
» Νέες τηλενουβέλες, τρέιλερ, φήμες, ειδήσεις.
» Νέο κανάλι με τηλενουβέλες!
» Μετράμε τηλενουβέλες με άραβες.
» Μετράμε τηλενουβέλες με θέμα τον χορό.

Permissions in this forum:You cannot reply to topics in this forum
Τηλενουβελοτρέλα :: Γενικού περιεχομένου :: Λάτιν θέματα-
Jump to: