Τηλενουβελοτρέλα

Φόρουμ για τους φαν των τηλενουβελών.

HomeHome  CalendarCalendar  FAQFAQ  SearchSearch  MemberlistMemberlist  UsergroupsUsergroups  RegisterRegister  Log in  

Share | 

Ένα βιβλίο που σας απογοήτευσε.

Go down 
AuthorMessage
mel
Admin

Female Posts : 2027

PostSubject: Ένα βιβλίο που σας απογοήτευσε.    Sat Nov 17, 2018 10:01 am

Περίμενα πολύ καλύτερο τον Πουλημένο του Πωλ Μπέιτι. Ίσως δε μου φάνηκε τόσο καυστική η κριτική του γιατί ζω σε μια (δικαιολογημένα) αντιαμερικάνικη χώρα. Ωστόσο δεν το μετάνιωσα που το διάβασα, γιατί είχε και καλές στιγμές και κυρίως γιατί έμαθα αρκετά πράγματα!

Female Posts : 462

PostSubject: Re: Ένα βιβλίο που σας απογοήτευσε.    Mon Nov 19, 2018 6:57 pm

Μικροαπογοητευσεις εχω κατα καιρους αλλα σπανια μου εχει τυχει ν'απογοητευθω πολυ απο βιβλιο.
Ενα απο αυτα ηταν "Η μαγισσα του Πορτομπελο" του Κοελιο,το οποιο διαβασα πολλα χρονια πριν,θυμαμαι ποσο ηθελα να το αγορασω και προφανως περιμενα κατι αλλο.
Θελω ομως καποια στιγμη να το ξαναδιαβασω για να δω αν με μια δευτερη αναγνωση μου αρεσει καλυτερα.Η' οχι.
Back to top Go down
View user profile
Αλμοδοβαρεμένη

PostSubject: Re: Ένα βιβλίο που σας απογοήτευσε.    Tue Nov 20, 2018 1:45 am

mel wrote:
Περίμενα πολύ καλύτερο τον Πουλημένο του Πωλ Μπέιτι

Περί τίνος πρόκειται;
paola wrote:
Ενα απο αυτα ηταν "Η μαγισσα του Πορτομπελο" του Κοελιο,το οποιο διαβασα πολλα χρονια πριν,θυμαμαι ποσο ηθελα να το αγορασω και προφανως περιμενα κατι αλλο.

Φαντάζομαι πως περίμενες ένα βιβλίο φαντασίας. Ο Κοέλιο είναι πολύ υπερεκτιμημένος, κατά τη γνώμη μου. Πολύ κοινότυπες οι αμπελοφιλοσοφίες του.

Μια απογοήτευση που πήρα πρόσφατα ήταν το "Η γυναίκα με το Νο13" του Χοσέ Κάρλος Σομόθα. Ωραία ιδέα, καλή ιστορία μυστηρίου, αλλά στις τρεις σκηνές οι δύο ήταν φρικιαστικές. Από ένα σημείο και μετά, κατάντησε κουραστικό να σκοντάφτω συνέχεια σε σκηνικά τρόμου και δε μου έκαναν καμία εντύπωση. Καθυστερούσαν την υπόθεση και βαρέθηκα.
Back to top Go down
View user profile
mel
Admin

Female Posts : 2027

PostSubject: Re: Ένα βιβλίο που σας απογοήτευσε.    Tue Nov 20, 2018 2:29 pm

Αλμοδοβαρεμένη wrote:
mel wrote:
Περίμενα πολύ καλύτερο τον Πουλημένο του Πωλ Μπέιτι

Περί τίνος πρόκειται;

Είναι η σουρεαλιστική ιστορία ενός μαύρου που θέλει να... επαναφέρει τη σκλαβιά! Ή καλύτερα τον φυλετικό διαχωρισμό. Ανήκει στο είδος της σάτιρας.

PostSubject: Re: Ένα βιβλίο που σας απογοήτευσε.    

Back to top Go down

Ένα βιβλίο που σας απογοήτευσε.
Back to top 
Page 1 of 1